Monsterzege op Roemenië biedt Davis Cupteam weinig houvast 141 Herlings zet eerste stap naar wereldtitel Teams willen niet racen in Bahrein Amerikaan Watson wint Masters golf Van Gelder derde bij wereldbeker in China Mollema op podium in Ronde van Baskenland Zeilster Bouwmeester toont vormbehoud dinsdag 10 april 2012 iSSgg&g Met zijn vierde zege in Parijs-Roubaix evenaart Tom Boonen het record van Roger de Vlaeminck. Boonen won in 2005,2008 en 2009, De Vlaeminck in 1972,1974,1975 en 1977 Björn Leukemans is voorlopig uitgeschakeld. De renner van Vacansoleil blijft te veel last houden van de knieblessure die hij in de Ronde van Vlaanderen opliep. Artsen vrezen voor schade aan de meniscus. Tom Boonen is bezig aan zijn 53 kilometer lange solo over de Noord-Franse kasseien. foto Nicolas Bouvy/EPA VALKENSWAARD - De 15.000 lief hebbers van motorcrossen kregen in Valkenswaard waar voor hun geld. Publiekslieveling Jeffrey Her lings voerde in de zandsporen van het Eurocircuit een onemanshow op. De zeventienjarige Brabander 'danste' op zijn fabrieksmotor 'van KTM was in beide manches van de MX2 onnavolgbaar voor zijn concurrenten. De Belg Joel Roe- lants en de Brit Tommy Searle ein digden op eerbiedige afstand als tweede en derde. Herlings heeft voor dit jaar maar één doel. Hij wil de eerste Neder lander worden na Pedro Tragter in 1993 die de wereldtitel in het mo torcross verovert. De Italiaan Antonio Cairoli was in de zware klasse MXi al net zo op permachtig als Herlings in de lich te klasse. De vijfvoudig wereldkam pioen uit Italië won beide man ches in de koningsklasse. door Marco Knippen AMSTERDAM - Eind goed, al Hoewel het Nederlands Davis Cup team afgelopen weekeinde ook de tweede toelatingstoets doorstond, valt te bezien of de Oranje-tennis sers klaar zijn voor het examen. De zege op dè B-acteurs van Roe menië bood nauwelijks houvast voor het play-offduel om een plek in de Wereldgroep. Van een bedrukte sfeer was zater dagavond natuurlijk geen sprake, maar van een uitgelaten stemming evenmin. De wijze waarop de voortijdige beslissing via het dub belspel was geforceerd, gaf te den ken. Het beoogde vluggertje was onverwachts uitgemond in een marathonsessie. De ternauwer nood afgewende misstap was door niemand in het publiek voorspeld. Op één toeschouwer na dan. Tom Okker, de wereldtopper uit een grijs verleden, onderstreepte nog maar eens zijn ongekende spelin zicht. Nadat de eerste twee sets in Nederlands voordeel waren be slecht, informeerde Okker bij Rolf Thung of in de vijfde set een tie break werd gespeeld. De bonds voorzitter dacht aan een 'practical joke', maar de illustere vragenstel ler bleek over een voorspellende gave te beschikken. De sets drie en vier gingen verloren en in de vijf de akte scheerden Jean-Julien Ro- jer en Igor Sijsling langs de rand van de afgrond. Met als gevolg dat Okker het antwoord kreeg voorge schoteld: 6-3 7-6 6-7 3-6 9-7. Dat Robin Haase en Thomas Schoorel Nederland zondag het volle pond bezorgden, had slechts statistische waarde. De overwin ning van 5-0 staat weliswaar aar dig op papier, maar moet wel van een kanttekening worden voor zien. De Roemenen misten hun sleutelspelers. Captain Jan Siemerink weet dat het niveau omhoog zal moeten, wil zijn in 2009 uit de Wereld- groep gedegradeerde ploeg op het hoogste niveau van het jaarlijkse landentoernooi kunnen terugke ren. De loting voor de lakmoe sproef is morgen. Oranje treft een geplaatste tegenstander en kan der halve medio september stuiten op Kazachstan, Duitsland, Israël, Zwe den, Canada, Rusland, Italië of Zwitserland. Van dit achttal lijkt Is raël, de natie die eveneens actief is in groep 1 van de Europees/Afri kaanse zone maar de beschermde status geniet vanwege de hoge tre de op de Davis Cupladder, de ge droomde opponent. Slechts tegen Zwitserland is Nederland van een thuisduel verzekerd. LONDEN De teams in de Formule 1 zien het niet zitten om later deze maand de Grote Prijs van Bahrein te rijden. De renstallen maken zich grote zor gen over de situatie in het land. Vo rig jaar ging de race vanwege de on rust ook niet door. Volgens een niet nader genoemde teambaas willen mensenrechtenac tivisten de wedstrijd aangrijpen om te demonstreren. De teams ma ken zich zorgen over de veiligheid van hun personeel. Volgens de or ganisatie in Bahrein kan de race echter gewoon doorgaan. AUGUSTA De Amerikaanse golfer Bubba Watson heeft de Masters op de Au gusta National in Georgia op zijn naam geschreven. Hij versloeg in de afsluitende play-off de Zuid-Afri kaan Louis Oosthuizen. Beide gol fers hadden na vier dagen dezelfde score: -10. Het is voor Watson zijn eerste ma jor-titel. De Zweed Peter Hanson, die na de derde dag aan de leiding ging, moest genoegen nemen met de derde plaats. Die deelt hij met de Engelsman Westwood en de Amerikanen Mickelson en Kuchar. ZIBO Turner Yuri van Gelder is bij een wereldbekerwedstrijd in het Chine se Zibo als derde geëindigd op het toestel ringen. De Brabantse specia list kwam met een nieuwe af sprong tot een score van 15,450. Een stap na de landing kostte hem een hogere klassering. De winst was voor de Chinese olympisch kampioen Chen Yibing in 15,900. De Griek Eleftherios Pe- trounias werd tweede: 15.600. Van Gelder was de enige Nederlandse deelnemer in Zibo. ONATI Bauke Mollema is in de Ronde van Baskenland derde geworden. De Rabo-renner eindigde in de afslui tende tijdrit, verreden in de stro mende regen, over 18,9 kilometer in Onati als tweede. Hij was zes se conden langzamer dan de Span jaard Samuel Sanchez, die zijn land genoot Rodriguez uit de leiderstrui reed. Rodriguez gaf 0.21 toe, maar bleef in het klassement Mollema voor. Johnny Hoogerland reed de tijdrit rustig uit. Voor de Bevelan der stond weinig meer op het spel. PALMA DE MALLORCA Zeilster Marit Bouwmeester heeft in het wereldbekertoernooi om de Trofeo Princesa Sofia op de Middel landse Zee bij Mallorca vormbe houd getoond in de Laser Ra- dial-klasse. De wereldkampioene werd zater dag tweede in de medalrace en pak te daarmee het brons in het eind klassement op deze wereldbeker wedstrijd. De Friezin wordt gezien als kans hebber op eremetaal voor de Olym pische Spelen in Londen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 89