Brede school Kloosterzande "\J1 141 zeeland Koninklijk lintje voor Annie van Kerkhoven Koeien door het dolle na lange winterstalling Groot draagvlak onder dorpelingen almanak Paaseieren "1 Modelwoning Vier schapen uit wei gestolen dinsdag 10 april 2012 door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - In navolging van Biervliet en Sluiskil krijgt ook Kloosterzande een brede school. De katholieke basisschool Ter Dui nen en de openbare Sandeschool kunnen wat het grootste deel van de plaatselijke bevolking betreft op gaan in één basisschool. De nieuwe brede school gaat al met ingang van het schooljaar 2013-2014 van start, verwacht be stuursvoorzitter Gerard Langeraert van scholenkoepel LeerTij, waar beide scholen onder vallen. Leer Tij is al langere tijd bezig met plan nen voor samenvoeging van de twee scholen in Kloosterzande, maar verwacht nu snel spijkers met koppen te kunnen slaan. Een meerderheid van de ouders van schoolgaande kinderen blijkt - net als in Biervliet en Sluiskil - geen enkel bezwaar te hebben tegen het samengaan van katholieke en openbare basisschool. Langeraert: „We zijn blij met die uitkomst en willen nog voor de. zomer de bouwplannen rond maken." LeerTij is er ook in geslaagd om de werkgelegenheid voor al haar leer krachten een jaar te behouden. De 24 mensen (i8fte) die bij aanvang van het huidige schooljaar een HULST - Eerste paasdag werd voor Annie van Kerkhoven (75) uit Hulst extra feestelijk. Het had de majesteit behaagd om het trouwe lid van gemengd koor Cantallegria te benoemen tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Van Kerkhoven zet zich al meer dan veertig jaar in voor het koor, dat onder meer wekelijks zingt tij dens de dienst in de kapel van zorgcentrum De Blaauwe Hoeve. Zij bereidt de diensten samen met een pastoraal werker voor en zoekt ook passende liederen bij het thema van elke viering. Annie is daarmee de schakel tussen koor en geestelijke verzorging. Annie, die nog steeds zangles volgt, zingt zelf ook nog steeds mee in het koor, zowel bij Cantal legria als bij Viva Musica. Zondag morgen mocht ze het slotlied - V zij de Glorie' - niet meezingen, om- Op eerste paasdag bracht die Vlis- singse een bezoek aan haar vriendin. Het was nog vroeg, dus de kinderen zaten lekker in hun pyjamaatjes een film te kijken. En omdat het feest was, snoepten ze paaseitjes. „Och ja", zei de visite, zelf ook nog niet helemaal wakker, „ik zag net een paasei op de oprit." Ze had haar zin amper afgemaakt, of de kinderen Met het leden klappen van ballonnen werd gisteren een modelwoning voor kandidaat-kopers op Strand Re sort Nieuwvliet-Bad in gebruik genomen. Tijdens de eerste fase verrijzen 88 huizen van diverse typenin een tweede fase volgen nog 116 recreatiewoningen. brief kregen, waarin werd aange kondigd dat ze in augustus 2012 ontslagen konden worden, kun nen volgend schooljaar blijven. LeerTij heeft meer geld in kas dan verwacht en is in gesprek met een grote scholenkoepel in Antwerpen (22.000 leerlingen) voor het uitle nen van leerkrachten. „In Antwer pen is een groot tekort aan onder wijsgevenden. Ze willen graag Ne derlandse leerkrachten voor hun klassen hebben staan." Grensarbeidsproblemen zaten 'transfers' tot nu toe in de weg. „Door mensen in dienst te hou den en te detacheren, zijn leer krachten af van rompslomp met arbeids- en belastingwetgeving. Bo vendien hebben ze de zekerheid dat ze bij LeerTij in dienst blijven, terwijl ze wel een schat aan erva ring opdoen. We hopen volgend schooljaar echt mensen voor de klas te krijgen in Antwerpen." De krimp blijft overigens knagen aan het aantal onderwijzers dat LeerTij in dienst kan houden. Maar contacten met Antwerpen en de fusie met Kapriom vergro ten de behoefte aan een poel met invalkrachten. Het geeft LeerTij meer mogelijkheden om jonge, veelbelovende leerkrachten voor het onderwijs te behouden. Annie van Kerkhoven dat ze naar voren moest komen. Tot haar verrassing speldde lo co-burgemeester Frank van Dries- sche haar een koninklijk lintje op. Tip? redactie@pzc.nl sprongen overeind. Dan was de paas haas tóch langs geweest! Ze stoven naar buiten en verzamelden zoveel paaseieren als ze konden. „Vooral in de voortuin van de buren liggen er veel!", riep de oudste en thousiast. Vlak achter hem verscheen de buurvrouw, moeder van twee kin deren. Zij keek iets minder enthou siast. SLUIS - Tussen zaterdagavond ne gen uur en zondagmorgen negen uur zijn vier schapen ontvreemd uit een weide aan de Groeneweg bij Sluis. Het gaat om drie ooien en een ram, allen voorzien van een oormerk. De politie verzoekt mogelijke getuigen, die iets heb ben gezien of weten waar de scha pen zich bevinden, contact op te nemen: 0900-8844. door René Hoonhorst Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst KOEWACHT - Toen de 86 melk koeien van de Koewachtse melk veehouderij Van Remoortele ein delijk de wei in mochten, regende het nog niet. Maar anders hadden ze ook wei dansend en springend de wei ingegaan, vermoedt Emmy van Remoortele. Emmy is een nuchtere boerin. De suggestie dat één van de koeien op de knieën ging en - als ware zij de paus - de grond kuste, omdat ze eindelijk uit de 'winterstalling' mocht, ging haar te ver. Emmy dacht dat de koe struikelde over de 'rode loper', die Campina op het wegdek had gespoten. Campina houdt al zeven jaar 'open boerderij dag', een dag waar op de melkproducent haar boeren en diens koeien in het zonnetje zet en haar klanten laat zien 'waar de melk vandaan komt'. Het melk veebedrijf van de Van Remoorte- les was één van de 43 bedrijven die op tweede paasdag deuren en hekken wijd openzetten. Een klei ne duizend mensen vonden giste ren de weg naar de boerderij in Koewacht, meldde een uiterst te vreden Emmy. Ze kwamen in de eerste plaats voor de opgetogen dansende koeien. Maar kinderen konden zich ook vermaken op een springkussen, terwijl hele families in de rij stonden om even met de huifkar mee te mogen rijden. Maar mensen waren ook zeer geïn teresseerd in het boerenbedrijf. Het proeven van allerlei boeren landproducten leidde tot een stormloop op diverse Campinapro- ducten. Binnenkort is er dus weer 'weidemelk'. Emmy 'gaat niet zeg gen dat het flauwekul is', maar zelf proeft ze geen verschil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 86