Geen subsidie Boeren- en Fokveedag Paasdag met ludiek eiercarnaval Goeie Shit! wint popquiz in Porgy Zeevisparkoers bevalt Agrarische Dag Schoondijke krijgt wel startsubsidie als het aan wethouder Schaalje ligt DINSDAG 10 april 2012 13 Authentieke, luxe vakantie 14 en 15 door Reoié HooeBiorst SLöSS - Als het aan wethouder }an Schaalje ligt, krijgen ondernemers in Sluis en Oostburg geen subsidie voor het houden van de Fokvee dag en Boerendag. Voor de Agrari sche Dag van Schoondijke wil Schaalje een bedrag van 3500 euro uittrekken. „Schoondijke wacht al jaren op een opknapbeurt. Bovendien wordt de Agrarische Dag voor de eerste keer gehouden en om de or ganisatie op weg te helpen, lijkt een eenmalige bijdrage me rede lijk", betoogt Schaalje. De wethou der moet zijn ideeën nog wel met de burgemeester en zijn colle ga-wethouders bespreken. De Stichting Veetentoonstelling Oostburg besloot eind vorig jaar Oostburg vaarwel te zeggen. De stichting, die zich omdoopt tot Veetentoonstelling West-Zeeuws- Vlaanderen, verwacht in Sluis meer steun van ondernemers en grotere publieke belangstelling. De Vereniging Ondernemend Oost burg (VOO) betreurde het besluit, maar hoopte de Boerendag zoda nig op te pimpen dat Oostburg er een topevenement bij krijgt. Zo wel de Oostburgse ondernemers als de fokveestichting vroegen sub sidie bij de gemeente aan. Schaalje is teruggekomen op het idee een nieuw subsidiestelsel op poten te zetten, waarbij alle woon kernen een gemeentelijke evene mentensubsidie zouden krijgen. „Daar is gewoon geen geld voor. Ik moet nog steeds bezuinigen. Bo vendien stelde de gemeenteraad destijds als voorwaarde dat subsi die voor de Fokveedag speciaal be doeld was om Oostburg in het zon netje te zetten." Juist omdat er al een bedrag was gereserveerd om Oostburg via een evenement te promoten, zou de VOO subsidie voor de Boerendag moeten krijgen, stelt secretaris Ni co van den Ameele. „Het is een wat vreemde twist om geld dat voor Oostburg was gereserveerd nu aan Schoondijke te geven." Van den Ameele bevestigt dat de Boe rendag doorgaat. „Maar we kun nen niet zo groots uitpakken als we hadden gehoopt." Woordvoer der Mare Versprille van de Fokvee dag vindt het 'jammer' dat de sub sidie door de verhuizing naar Sluis wordt geschrapt. De Schoondijkse slager Peter Tresonie is blij. Hij vindt het 'super' dat de wethouder de Agrarische Dag op weg wil hel pen met 3,5 mille. „Dat doet ons goed. We gaan er voor." foto Mark Neelemans door Edy de Wille KLOOSTERZANDE - Ook Pasen kan wel wat ludieker worden gevierd, vonden de Kloorianen. Dus organi seerde de carnavalsvereniging een Klooster Werpt Eieren Competitie op tweede paasdag. Het weer hield nog wat deelne mers aan de zijlijn van het voetbal veld van W Hontenisse, maar 25 meter overgooien zonder de schaal te breken en roerei in han den te hebben, is een mooi eerste resultaat. Ynske Taelman en Eric Verstraeten zetten die prestatie op hun naam. Eieren mikken op een houten paashaas ging veel deelne mers makkelijker ah De 4-jarige Jayda van Bunder miste bijvoor beeld maar net één van de gaten in de haas met een volleerde bo- venhandse worp. Samen met ande re jonkies mocht Jayda ook eieren op het sportveld zoeken. Dat deed de jeugd van onder meer Vogelwaarde, Biervliet en Terneu- zen (in speeltuin Oranjekwartier) zaterdag ook al. Op eerste (Cad- zand) en tweede paasdag (Brek- sens) trokken traditioneel veel toe risten en streekbewoners naar de paasmarkt. In Cadzand bleven veel bezoekers op de terrassen zit ten. „Dat maakt de markt gezelli ger en dat misten we in Breskens door het slechte weer", aldus een doorgewinterde marktman. Fayka Rooze vangt het ei dat Anne leeraert werpt, maar kan bij deze worp niet voorkomen dat de schaal breekt. TERNEUZEN - Bij afwezigheid van de nummer één van vorig jaar won Goeie Shit! zaterdag afgete kend de Terneuzense popquiz in Porgy 8c Bess. De grote voorsprong van de Mid delburgers hoeft deelnemers van de overige 23 teams niet af te schrikken, want ook Goeie Shit! haalde 'slechts' 200 van de te beha len 350 punten. Het kwartet op- drachtenverzinners onder aanvoe ring van Leen Oele had alles uit de kast gehaald om zelfbenoemde popkenners op het verkeerde been te zetten. Wie verwacht er nou dat Rapper's Delight van Sugarhill Gang ook in de versie van Rubbe ren Robbie ('Hallo, hallo, hallo') en als intro van een cover voorbij komt? Ook Goeie Shit! niet dus. Gelegenheidsband de Peekaas speelde niet alleen intro's en melo dietjes van te raden songs, maar speelde na afloop ook de zaal plat. De bedenkers van de quiz hadden deze keer ook veel artiesten en hits verstopt in strips. Na het suc ces van vorig jaar stelde de organi satie, naast popprijzen, ook een wisseltrofee beschikbaar. Goeie Shit! moet dus terugkomen om de trofee in bezit te mogen houden. TERNEUZEN - Ko de Blaey van HV- SO uit Zaamslag heeft afgelopen weekend de eerste internationale zeehengelwedstrijd van het sei zoen gewonnen. Bij de trio's ging de eerste prijs naar de heren van Grauvell 3. Aan het nieuwe wed strijdparkoers in de zeehaven van Terneuzen verschenen zaterdag 72 deelnemers. De vangst bestond uit gul, puitaal, wijting en bot. Vol gens voorzitter Ben van den Bos van de organiserende vereniging ONI uit Terneuzen is het nieuwe parkoers goed ontvangen. „Voor gaande jaren zaten we aan de Scheldedijk. Omdat daar steeds meer oesters zitten, zijn we ver kast. Oesters werken als messen waardoor je lijn binnen de kortste keren wordt afgesneden. In de zee haven heb je daar geen last van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85