Nieuwe aanpak levert Nijpjes overwinning op 49 Landstitel De iruijn met topteam ESIkon De Coese Maan begint seizoei zonder zeges dinsdag 10 april 2012 'Ooit was dit een sterke klasse. Wij zijn als laatste overgebleven en zullen dus nu pas de stap omhoog maken. Wij zijn er ook heel hard aan toe' Tjoba-trainer Bram van Geffen Er moet wel gezegd worden dat de groen-witten aanvoerder Dirk-Jan Westmaas moesten missen. Hij heeft veel last van zijn knieën en neemt dus rust wanneer het kan. Tegen nummer twee PSV (18-17- overwinning) deed hij een week eerder nog wel mee, maar het duel door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Etikon, het top- team van onder anderen Hulste naar Jean Paul de Bruijn veroverde voor de zevende keer de Neder landse titel. Door twee overwinnin gen schoof Topteam 's Lands Welvaren nog op naar de vierde plaats. Etikon won met 6-0 van Terborgse Wijncentrale/Veltins en met 5-1 van TS Metals/Zandweerd. Jean Paul de Bruijn speelde in deze wed strijd als enige gelijk. Mede door de nederlaag die Your Event Live leed tegen Topteam 's Lands Welvaren is de Etikon met nog twee ronden te spelen niet meer in te halen. Voor De Bruijn is het de zeventien de titel in de topteamcompetitie. In Kwadendamme steunde het Topteam 's Lands Welvaren op twee pilaren. Peter de Bree speelde met Wion kon hij gerust laten schieten. Maar zonder Westmaas was de organisatie bij Tjoba in één van de twee vakken zoek. Scores Tjoba: Dennis Broerse en Niels Westmaas 5, Patrick de Bruine, Remco de Dreu en Maaike Plas 1. door Arnoud Stok GOES - De tennissers van De Goe- se Maan hadden gehoopt op een betere start van de landelijke voor jaarscompetitie. In de derde klasse werd gisteren ruim verloren bij Roosendaal: 6-0. Volgens Pascal van Driel was het een terechte nederlaag voor de fa- sieclub. „We speelden hier tegen de toekomstige kampioen. We hadden zelf nog hier een daar een redelijke kans, maar uiteindelijk was de tegenstander gewoon ster ker." Dat bleek ook in de enkelpartijen. Van Driel verloor zelf met 6-1 6-2 en zag zijn kompanen vervolgens met wisselende cijfers verliezen. Ivo van Walraven kwam in zijn partij tegen Braai nog het dichtst bij setwinst, maar moest uitein delijk in de tie-break het hoofd buigen: 6-7 2-6. Ook Rikkert van der Wel deed lang mee tegen zijn opponent, maar kwam op de beslissende momenten net tekort (6-3 6-4). Rinke van Remortel had weinig hoop op een positief resul taat. Hij verloor met 6-0 6-1. In de dubbelspelen was het niet anders. Er werd bij vlagen goed mee ge speeld, maar het waren de Braban ders die de punten pakten (6-2 6-4 en 6-0 7-6). In de vijfde klasse gemengd was Yerseke gisteren niet opgewassen tegen Roosendaal 3. Ondanks winstpartijen van Pierre Fonse- naar (7-6 7-6) en Stefan Nonne- kens (6-1 en 6-2) in de enkelspe len, werd er uiteindelijk met 6-2 verloren. Een klasse lager deed De Goese Maan het een stuk beter. Tegen Smash Bergen op Zoom werd een ruime overwinning geboekt. In de enkelspelen waren Lisanne in 't Veen, Jermo Stoel en Richi Plas- soe sterker dan hun Brabantse opponenten, waarna in de dubbel spelen ook nog eens drie punten werden behaald. De duo's Stefan Geers/Jermo Stoel, Stefanie Sad- den/Lisanne in 't Veen en Marloes van Tricht/Stefan Geers zetten hun partij in een overwinning om. twee uitstekende wedstrijden en zette en passent zijn persoonlijk re cord hoogste serie in het 71/2 op 137. Een bijzondere prestatie omdat hij hiermee een 13-51-achterstand tegen Michel van Silfhout omzette in .een overwinning: 150-51 in vier beurten. Ook zijn tweede partij tegen Micha van Bochem werd in winst omge zet, nu in zeven beurten. Daardoor kwam een 4-2-zege op de nummer twee van de eredivisie, Your Event Live, in de boeken. Ian van Krieken won het 47/2 een keer en Frédéric Caudron toonde nog maar eens zijn klasse door bei de partijen bandstoten in vier beur ten af te maken. Het leverde tegen The City TT een overtuigende 6-o-overwinning op. Met deze resultaten nam 's Lands Welvaren waardig afscheid van de thuislocatie in Kwadendamme. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Chan- tal Nijpjes schreef zaterdag met de hengst Resonanz op overtuigende wijze de Klute Dressuurtrofee- competitie van de ruiterclub Wal cheren op haar naam. De ama zone uit Middelburg bleef in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land in de eindrangschikking haar pupil Valesca Lefeber met de ruin Classic Black ruim drie procent voor. De score van 66,17 procent was voor Nijpjes met de Rohdiamant- zoon in Z2 goed voor de overwin ning. Thuisrijder Vincent Bol, met de Lucky One-afstammeling Ur ban, en Emma van de Hooven uit Koudekerke met de Turbo Ma- gic-zoon VMF Zanyo eindigden met 65,29 procent op een gedeelde tweede plaats. Nijpjes was zichtbaar tevreden. „Resonanz liep erg fijn", zei ze. „Ik had afgelopen week samen met mijn zus Jessica nog geoefend op enkele onderdelen die we, met een iets andere aanpak, dachten te kunnen verbeteren. Dat pakte goed uit. In de zijgangen en het af- groeten scoorden we zelfs een ne gen." Valesca Lefeber kon met Classic Black op een goed debuut in de klasse Mi terugkijken. Zij liet met de Painted Black-dochter de teller oplopen tot 64,66 procent. Dat was goed voor een nipte overwin ning. Samantha Miltenburg uit Rit- them eiste met de Balou de Rouet-zoon Benz Z met 64,33 pro cent de tweede stek op. Debbie Offermans speelde in de klasse Zi een hoofdrol. De amazo ne uit Arnemuiden behaalde met de Painted Black-zoon Avec Espoir 65,88 procent een overtuigende overwinning. Ook de tweede plaats was voor haar. Met de schimmelruin Zaffier scoorde ze 63,56 procent. Veerle Boogaard was met de ruin Poeme QJn de klasse M2 opper machtig. De nog maar juist van de pony's naar de paarden overge stapte amazone uit Oudelande reed de Weltmeyer II-afstamme- ling met 65,66 procent naar de ze ge. De combinatie sloeg in Stal de Kroo een gat van ruim ruim acht procent met eerste achtervolger Marieke Schnebeli uit Vlissingen. Zij reed op de ruin Jerom's Sensa tion. Tjoba-korfbalster Esmee Walraven speelt de bal naar ploeggenoot Dennis Broerse (linksonder). foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 83