481 sport Fortis laat zich niet in slaap sussen door Movado 'Mijn spelers vervelen zich In het veld9 Stefan Hage nu ook op papier sterkste crosser Korte tennispartijen bij Yerseke Van Lieren wint in Roosendaal Volleman tussentijds naar Swift dinsdag 10 april 2012 msemm mm door JaapJan Ritsema GOES - De gure omstandigheden deerden de Zeeuwse korfbalploe gen die meedoen om de prijzen niet. Het gemak waarmee Fortis en Swift in de negende ronde van de veldcompetitie wonnen, maakt duidelijk waarom ze in respectieve lijk de eerste en de tweede klasse tweede staan. In de derde klasse was KVK thuis te sterk voor Togo. Fortis-Movado 16-6: „Het was vooral koud", meldde coach Leo nard Debbaut na de weinig verhef fende wedstrijd tegen Movado. Fortis kreeg niet alleen letterlijk na rust (7-5) de wind mee. Pas in de tweede helft straften de Soubur gers het vertragende spel van de Dordtenaren af Met meer variatie dwong Fortis uiteindelijk toch een acceptabel aantal treffers af. Scores Fortis: Jessica de Boer 4, Pa trick Koppejan 3, Remy Quist, Demi Mondeel en Joyce Schoonaard 2, Rem- co Crucq, Niels Bebelaar en Esther Kas- se 1. Dijkvogels-Swift 5-16: Ingesteld op een pittige partij bleek Swift in Maasdijk niets te vrezen te heb ben. Met speels gemak schoof de Middelburgse ploeg een inspiratie loos Dijkvogels opzij. Na rust (2-8) kon Swift naar hartenlust zaken uittesten met het oog op de kam pioenswedstrijd tegen KCR van ko mende zaterdag. „Dat klinkt arro ganter dan bedoeld, maar het gaat in deze klasse echt maar tussen twee ploegen", zei coach Dennis Plantinga. Scores Swift: Naomi Zuidweg 6, Vera Kuiper 3, Richard Geldöf en Eefje van de Berg 2, Matthijs Pouwer, Mathijs Pagé en Katrien Volleman 1. Ondo-Weidevogels 16-15: Met een frommelgoal in de laatste mi nuut wierp Weidevogels Ondo de winst in de schoot. Lang zag het er voor de tweedeklasser uit Sint-Lau- rens naar uit dat Weidevogels aan het langste eind zou trekken. Voor al de vrouwen hadden het zwaar, maar Ondo beet zich vast in de te genstander. „Een gelijkspel had een prima weergave geweest", er kende coach Hans de Meij, wat niet wegnam dat hij blij was met de winst. Scores Qndo: Ronald Wisse 6, Jeroen Mesu, Joris Hoogwerf en Annemieke Toerse 2, Robbie Mesu, Lianne Lorier, Annelie Wisse en Thomas Mesu 1. ACKC-Stormvogels 17-15: In Alm- kerk ging het om één van de laat ste kansen van Stormvogels in de tweede klasse. Korfbaltechnisch bood de Westkappelse formatie prima weerwerk en hield het team tot de rust gelijke tred (9-9). Na de thee intimideerde gastheer ACKC zijn gasten, die zich mentaal lieten aftroeven. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, El- mar Gabriëlse 5, Niek Peene, Kris Gabriëlse, Linda de Witte en Angela Matthijsse 1. KVK-Togo 12-7: Vorige week was Togo-coach Carlo de Waele er al niet gerust op: „Het is net of er een vlaag van voldaanheid over de ploeg hangt", keek hij terug op de titel die zijn ploeg in de zaal greep. Bij een 6-o-achterstand bleek zijn vrees gegrond. Pas na 25 minuten incasseerde KVK de eerste tegen treffer. De Kapellenaren profiteer den optimaal van de dip van Togo. De krachteloze korte aanvallen van de Goesenaren legden het af tegen de zorgvuldige opbouw van KVK. Scores KVK: Lennart Volkers 4, Yvon ne Joziasse 3, Jeroen Quist en Sander Slabbekoorn 2, Niels Verdonk 1. Scores Togo: Niek Meerman 3, Marcel Viergever, Marten Postema, Marianne van Delsen en Wendy Uitterhoeve 1 Seolto-Melmac 11-13. Scores Seolto: Ralf Dourlein 5, Mayella Kuizinga 3, Wouter Harthoorn 2, Daisy Verkerk 1. door Arnoud Stok GOES - Na de degradatie van afgelo pen seizoen is het tennisteam van Yerseke dit seizoen voortvarend be gonnen aan de districtscompetitie. Nadat in de -eerste speelronde al ruim werd gewonnen van Sluiskil, was de ploeg zaterdag te sterk voor Biervliet: 4-2. Zowel in de enkel- als de dubbel spelen werden er geen driesetters gespeeld en waren de partijen dus al snel beslist. Jens de Koster, Ma rio van Gastel en Boudewijn Ruis- aard wonnen de singles zelfs met grote overtuiging. In totaal werden er slechts vijf games weggegeven in de drie wedstrijden. De Bongerd kon niet in het spoor blijven van koploper Yerseke. Op bezoek bij Game'78 werd er met 4-2 verloren. lirrimy Remijn (4-6 1-6) en Erik Kole (2-6 2-6) wonnen overtuigend in de enkelspelen te gen Van Cauteren en Versprille, maar doordat Erwin de Keyzer en Jacco Nieuwenhuyze verloren van respectievelijk Kesel (6-0 6-4) en Boddaert (6-4 3-6 6-4) moesten de dubbelspelen uitkomst bieden. Daarin waren de Zeeuws-Vla mingen net iets sterker. Voor Kruiningen dreigt het een las tig seizoen te worden. De Beve- landse ploeg verloor vorige week al van Schelde 2 en moest deze week het hoofd buigen voor Duiveland. Na de enkelspelen was de strijd nog spannend. Mede door over winningen van Peter-Jan Manten (2-6 5-7) en Pieter-Jan Blaauw was de tussenstand 2-2. In de dubbel- partijen was de Schouwse tegen stander een maatje te groot. De duo's Manten/Kole en Blaauw/ Blaauw verloren zonder een set te pakken: 6-3 6-1 en 6-3 6-4. Katrien Volleman heeft vlak voor de hervatting van het veldseizoen de Over stap gemaakt van Tjoba naar Swift. Bij die Middelburgse tweedeklasser be gon ze zaterdag voor het eerst in de basis. Volleman speelde in de zaal nog bij Tjoba. Tijdens het zaalseizoen verliet ze na onenigheid met trainer Bram van Ceffen het eerste team. De korfballers van Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen zijn blij als het veldseizoen erop zit. De eerste klasse is geen uitda ging meer voor hen, zo blijkt ook tijdens de thuiswedstrijd tegen Wion. door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Bij Tjoba is het niet de vraag óf de ploeg kampioen wordt, maar wan neer de titel wordt binnen ge haald. „Ik denk dat het eind april al gaat gebeuren", zei trainer Bram van Geffen zaterdag na afloop van de 13-10-overwinning op Wion. „We steken er ook zó ver boven uit. Het is eigenlijk niet leuk meer. Mijn spelers vervelen zich gewoon in het veld." Bij een ploeg op kampioenskoers zie je vaak de spelvreugde ervan af spatten. Omdat alles lukt, omdat 'alle puzzelstukjes op z'n plaats val len'. Maar bij de korfballers uit 's-Heer Hendrikskinderen is die lol ver te zoeken. Ze zien bijna alle resterende veldduels als moetjes. Ze worden in de eerste klasse niet langer uitgedaagd en kijken uit naar het einde van het seizoen. In de afgelopen vijf veldseizoenen eindigde Tjoba steevast bij de bes te vier in de eerste klasse, maar nooit als eerste. Steeds zag de Beve- landse ploeg andere achttallen (Rust Roest, Kinderdijk, Nieuwer- kerk, TOP Arnemuiden) promove ren. Van Geffen: „Ooit was dit een sterke klasse. Wij zijn- als laatste overgebleven en zullen dus nu pas de stap omhoog maken. Wij zijn er ook heel hard aan toe." Bij Tjoba spreken ze - wellicht iet wat hautain - van een Mickey Mouse-competitie, Maar helemaal ongelijk hebben de Bevelanders niet: het verschil met Fortis, dat za terdag met 16-6 van Movado won, is immers vijf punten. In 's-Heer Hendrikskinderen denkt men al op 28 april de titel te pakken, om dat ervan uit wordt gegaan dat For tis, Juliana en PSV de komende we ken punten tegen elkaar gaan ver spelen. „Waarschijnlijk wordt al leen de derby tegen Fortis nog leuk voor ons", zei de Dordtse trai ner. De oefenmeester snapte wel dat Tjoba geen fraaie partij op de mat legde en af en toe ronduit slap korf balde tegen Wion, een ploeg uit het rechterrijtje. „Als trainer vind ik het ernstig dat m'n spelers niet voluit gingen, maar als mens be grijp ik het wel. We hoefden geen moeite te doen om Wion te ver slaan." Jiïist door nonchalance bij de thuisploeg kwamen de Rotterdam mers snel op 0-2. Daarna herstelde Tjoba de orde en liep de ploeg uit naar 8-3 bij rust. In de tweede helft lieten de Bevelanders de teu gels weer veel te veel vieren, vooral in de laatste zeven minuten. Daar in ging het nog van 13-7 naar 13-10. ROOSENDAAL - Dressuurruiter Lau rens van Lieren heeft in Roosen daal met het paard Hexagons Wel- netta een wedstrijd in de klasse In termediair II gewonnen. Hij deed dat zaterdag met een score van 66,91 procent. Dankzij deze prestatie mag de der tigjarige inwoner van Schore met Welnetta starten in de Grand Prix, de hoogste klasse in de dressuur- sport. Dinja van Liere greep in Roosen- .daal in de klasse ZZ Zwaar de tweede plaats met Hexagons Ado- nie. In de eerste proef scoorde ze 66,86 procent, in de tweede 70,86. „De tweede proef was helemaal foutloos", aldus de amazone uit Kapelle, die net als Van Lieren bij Stal Hexagon zit. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Net als in de eerste, was ook in de tweede clubcross van de MC de Sproeier in Wemel- dinge Goesenaar Stefan Hage de sterkste bij de senioren. Deze keer was hij, ook aan het eind van de dag de winnaar. Dat was in de eer ste wedstrijd anders, want toen was de cios-student zijn transpon der vergeten te monteren in de eer ste manche. Hij liet om die reden geen tijd noteren en ook geen resul taat. Erg veel deelnemers leende de wed strijd van de senioren, die samen met de veteranen reden, niet. Vlis- singenaar Mykel van de Goor was de sterkste bij die routiniers. In de clubklasse was het drukker. Patrick Houke uit Poortvliet schreef beide manches op zijn naam. Een sterke wedstrijd reed Danielle van Kempen uit Oost- Souburg. Vooral in de tweede heat liet ze zien met de beste mannen mee te kunnen. Zij werd vierde en schreef tevens de vrouwenklasse op haar naam. Ook prachtige strijd was er bij de 65cc's en 85cc's. Beide klasse ko men goed tot hun recht op het cir cuit aan de Oude Polderweg. Dat vind je terug in het aantal deelne mers. Bij de 65CC kwam in de eer ste manche Luc Verboom uit Arne muiden als winnaar te voorschijn, na een spannende strijd met de Belg Brent van Delft. Ook in de tweede manche maakten zij er een spannende strijd van. Uiteindelijk maakte Verboom een fout en moest hij de zege in de manche en de dagwinst aan zijn concurrent la ten. In de 85 cc leek Aron van der Veer uit Herkingen met de eer te gaan strijken. In de eerste manche moest hij echter in de laatste ronde door een lekke band Merijn Poot uit Sint-Maartensdijk voor laten. In de tweede manche waren de rollen omgedraaid en daardoor kwam met Van der Veer de terechte win naar op het hoogste podiumtreetje. De wedstrijd bij de MX2 twee- en viertakten werd een spannende aangelegenheid. In de eerste man che hield Mike Beekers uit Etten- Leur de Zeeuwen Bart Kuzee en Robin de Jonge achter zich. In de tweede manche werd De Jonge als winnaar afgevlagd. De tweede plaats was voor de Brabander vol doende om dagwinnaar te worden. Laurens van Lieren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 82