sport 145 v - i Sluitpost Goes scoort uit uittrap Terneuzen: geen stress voor de nacompetitie Winderige slotrace Goofies Eenvoudige zege voor Tholense Boys Van der Klooster laat in Nisse zien weer vroeg in vorm te zijn dinsdag 10 april 2012 'Op internet zie ik wel eens zulke filmpjes, maar op het voetbalveld had ik het nog nooit meegemaakt' Trainer Gérard de Nöoijer over de treffer van Matthew Lentink foto Dirk-Jan Gjeltema Matthew Lentink, de doelman van Goes, maakt vanuit een uit trap een belangrijk doelpunt voor de zondag-eersteklasser. Hij is in de tweede helft tegen WSC verantwoorderlijk voor de 4-1. De Waalwijkers komen daar na nog terug tot 4-3. door Bob Maes MIDDELBURG - Een keeper die zijn ploeg redt, is in het voetbal niet zo bijzonder. Ook niet bij zondag-eer steklasser Goes. Maar op de ma nier waarop Matthew Lentink het gisteren tegen WSC deed, was op z'n minst opmerkelijk. De doel man maakte namelijk de beslissen de goal voor de Bevelandse mid denmoter in het met 4-3 gewon nen duel. In de wedstrijd die zeven doelpun ten rijk was, baarde de goalie op zien. Matthew Lentink nam een uittrap die pardoes in het net van zijn collega-doelman belandde. „Ik zag die bal vliegen en ik dacht: nou, die vliegt wel heel ver", zei trainer Gérard de Nooijer. Zo ver zelfs dat de bal via het natte gras doorschoot en over de doelman van WSC in het doel ging. „Op in ternet zie ik wel eens zulke film pjes", zei de trainer. „Maar op het voetbalveld had ik het nog nooit meegemaakt." door Bob Maes MIDDELBURG - Voor Terneuzen wordt het steeds lastiger de nacom petitie te ontlopen. De zondag-eer steklasser was gisteren niet opge wassen tegen koploper Nemelaer. In Haaren verloren de Zeeuws-Vla mingen met 3-1. Toch blijft de ploeg van trainer Henk Ottens rus tig voor de naderende competitie verlenging. Persoonlijke fouten stonden aan de basis van de nederlaag van Ter neuzen. De ploeg van trainer kwam nog wel op voorsprong. Na een voorzet van Olivier Schuddin- ck bood Nemelaer-speler Daan van de Brand Terneuzen de hel pende hand door de bal in zijn ei gen doel te schieten. De Zeeuws-Vlamingen waren nog niet klaar met juichen of de Bra banders kwamen al langszij. Neme laer benutte de aftrap met een lan ge bal die door Kevin van Kempen werd gecontroleerd en binnenge schoten. Een dekkingsfout van Ter neuzen ging daaraan vooraf. Het was nog niet gedaan met het foutenfestival. Aanvaller Bert den Hamer leed vlak voor rust balver lies, waarna Thijs Burgmans Ne melaer op voorsprong schoot. Na de pauze ging de wedstrijd gelijk op en werd er aan beide kanten weinig kansen meer gecreëerd. Dat belette Rick Vermeer niet om toch nog de derde goal voor de ploeg uit Haaren op het scorebord te krijgen. „De instelling was vandaag goed, het is alleen jammer van de fouten die we maakten. We hebben naar onze mogelijkheden gespeeld", sprak Ottens na de wedstrijd. „Ne melaer heeft het geluk van een kampioen en wij hebben dat niet. Bij hen gaat een bal binnenkant paal, bij ons buitenkant paal." Door de nederlaag blijven de Zeeuws-Vlamingen dertiende. MIDDELBURG - Op de Oosterschelde werden zaterdag de winterwedstrij- den van de Goofies-zeilrace voor het seizoen 2011-2012 afgerond. Met een forse, koude wind gebeurde dat geheel in de stijl van een echte winterwedstrijd. Met de laatste wedstrijd werden ook de plaatsen in het algemeen klassement verdeeld. Bij ORC 1 was de overallwinnaar Marco de Bat uit Terneuzen met de Batte- leur. In IRC 1 greep Peter de Ridder uit Gorinchem met de Checkmate de eindzege. Bij ORC 2-5 waren de overallwinnaars Sjoerd en Kees Me- ijers uit Waalre. In IRC 2 werd Wim Harmsen uit Oorschot met de Luctor et Emergo gehuldigd. Bij de ongemeten groter dan 10 meter was de eindzege voor Bert Jansen uit Berghem (B) met de Prince de Petarq. door Robin HameSink Goes stond al met 3-1 voor toen Lentink zijn huzarenstukje ver toonde. In de eerste minuut schoot Yves Nyemb op de paal, maar de rebound was een prooi voor Kyle Doesburg. De Bevelan ders creëerden vervolgens genoeg kansen, waarvan Yannick van As er eentje verzilverde. Ray Kroon maakte het Goese feestje helemaal compleet door de 3-0 te maken. Toch kon de ploeg niet helemaal met een gerust hart gaan pauze ren, want een paar tellen voor rust kwam WSC uit een corner iets dichterbij. Na Lentinks doelpunt viel de span ning niet weg. Rob van Ravenstein en Colin Austermann konden de Waalwijkers heel dichtbij brengen. „Toen moesten we nog zes minu ten spelen, dus werd het nog heel spannend", zei. De Nooijer. „Het had ook zomaar 7-5 of 7-7 kunnen worden." De winst van Goes was een mooie bijkomstigheid in een wedstrijd die vooral in het teken stond van de naderende nacompetitie. „Ik heb jongens laten voetballen die normaal minder aan de bak ko men. Yannick van As heeft een he le wedstrijd gespeeld en Ignacio Missaine een halve. Dan zijn ze fit voor de nacompetitie", sprak De Nooijer. Dat zal ook zondag het geval zijn als de derby tegen Vlissingen op het programma staat. THOLEN - Tholense Boys won zater dag in de derde klasse B het inhaal- duel met Rillandia. De wedstrijd gold als een thuiswedstrijd voor Rillandia, maar werd voor straf in Tholen gespeeld. Rillandïa-Tholense Boys 0-2: Tholense Boys creëerde weliswaar veel druk, maar kreeg nauwelijks kansen. Rillandia zat niet in de wedstrijd en kon helemaal geen potten breken. Twee minuten na rust kon Freddy Simons met een knappe kopbal de score openen na flinke miscommu nicatie bij Rillandia. Die ploeg zet te daarna druk naar voren, maar drie minüten voor tijd besliste Mat- thijs van Stee met een kopbal de wedstrijd: 0-2. Noad'67-Seolto 3-0: De wedstrijd werd een week eerder in de rust bij 0-0 gestaakt vanwege een blessure bij de scheidsrechter. Za terdag werd de tweede helft ge speeld. Noad'67 had de wind letterlijk en figuurlijk in de rug, want via Frank den Engelsman kwam de thuisploeg snel op 1-0. Seolto wis selde een verdediger voor een aan valler, maar niet veel later bracht Wiljan Lisseveld de stand op 2-0. In de blessuretijd werd Lars Steijn diep gestuurd en hij bepaalde de eindstand op 3-0. Jacques Schuit, johnny van der Klooster en Dimitri Mulder (vlnr) in de slot fase van de Ronde van Nisse. foto Johan van der Heijden door Wim de Vos NISSE - Hij is het wielrennen nog steeds niet verleerd en winnen kan hij ook nog altijd, zo bleek za terdag tijdens de Ronde van Nisse. Op de lastige omloop trok Lewe- dorper Johnny van der Klooster al vroeg in de aanval. Hij zag nog wel enkele anderen aansluiten, maar was er in de slotfase opnieuw bij toen drie mannen wegreden. In de spurt was de Bevelander de sterk ste. Van der Klooster is net als vorig seizoen, toen hij het kampioen schap van Trimbelangen Midden Zeeland won, vroeg in vorm. Een paar weken geleden werd hij al tweede in de Ronde van Oud-Vos- semeer en nu boekte hij een zege in Nisse. In het Zuid-Bevelandse dorp ont stond al vroeg een kopgroepje van drie coureurs: Van der Klooster, Se- bastiaan Kik (Kruiningen) en Mi chel Reep (Breda). Halverwege de koers sloten Dimitri Mulder (Hein- kenszand), Jacques Schuit (Oost- Souburg), ïsmaen Segers (Hulst), Dennis Raadtgever (Kapelle) en Francois Franse (Kwadendamme) zich bij hen aan. Hoewel de voor sprong nimmer hoger opliep dan een halve minuut, kon het peloton niet meer aanpikken. In de laatste kilometers reden Van der Kloos ter, Schuit en Mulder weg en in de spurt was de Lewedorper de sterk ste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79