44|spor1 3 Voetballen tegen tien man is straf voor CPC Zaamslag zakt weg na RCS is naarstig Op tegenvallend Pasen ZOek naar punten Knappe zege Aardenburg dinsdag 10 april 2012 Het verschil tussen Goes en VC Vlissingen, die elkaar zondag treffen, bedraagt nog maar drie punten. Goes staat vijfde met 35 punten, VC Vlissingen derde met 38 punten. door Koen de Vries VLISSINGEN - Was het een terechte rode kaart die Dennis Heijkamp zaterdag kreeg of werd hij veel te zwaar, gestraft? Over de sanctie die arbiter Pijpers uit Breda de voetballer van SC Everstein opleg de, werd in de rust door Jan en al leman fanatiek gediscussieerd. Achteraf bleek het allemaal veel minder belangrijk dan gedacht. GPC Vlissingen wist zich geen en kele raad met de numerieke meer derheid en mocht na negentig mi nuten nog het meest tevreden zijn met het o-o-gelijkspel. Dat GPC zich helemaal niet pret tig voelt bij een overtalsituatie, was dit seizoen al eerder gebleken. In het duel met Alblasserdam stond de Vlissingse eersteklasser na rust ook met een man meer op het veld. De tweede helft begon met o-o en eindigde bij 0-4 voor Alblasserdam... „De trainer heeft ons in de rust nog aan die wedstrijd herinnerd", vertelde middenvelder Sven Ron de na afloop van de teleurstel lende wedstrijd. Terwijl hij in zijn voetbalkleren zijn verhaal deed, vertrok de ontgoochelde Jeroen van Ommen al in zijn bur- germanspak naar huis. „Ik kan dat wel begrijpen. De tweede helft was waardeloos", vond Ronde. Sven Ronde was het slachtoffer van de overtreding van Dennis Heijkamp. De Vlissinger was in de 39e minuut het eindpunt van een geslaagde combinatie door het hart van de verdediging van SC Everstein. Toen hij op de rand van de zestienmeter Heijkamp passeerde, werd hij neergelegd. „Een overtreding was het zeker", vond Ronde. „Of het rood was kon ik moeilijk zien. Ik weet niet of ik er helemaal doorheen was." Feit was wel dat arbiter Pijpers, de ze beslissing buiten beschouwing gelaten, de beste man op het veld was. De rode kaart leek het beslissende zetje voor GPC, dat afgezien van enkele slordige fases in de eerste helft de betere ploeg was. Bij een zege zouden de Vlissingers een grote stap zetten richtings lijfs behoud in de eerste klasse. Maar die gedachte leek verlammend te werken. Na de pauze ging het van kwaad tot erger. „De moeilijke dingen deden we te makkelijk en de makkelijke din gen te moeilijk", had Ronde ge zien. „Als het dan niet lekker loopt, hebben we soms een speler die de wedstrijd met een indivi duele actie kan beslissen, zoals Grigor Sahakjan of Remon de Vlieger. Maar ook zij hadden hun dag niet." Een verklaring kon Ronde niet vinden voor het bijna constante geknoei van zijn ploeg. De laatste weken had GPC juist zo goed ge presteerd. Ook trainer Jurriaan van Poelje had die niet. Hij vond het een kwartier na rust zelfs no dig om Ricardo de Nooijer in te brengen voor Remon de Vlieger, om zo wat meer mankracht in de verdediging te creëren. Sven Ron de moest toen een linie zakken. SC Everstein kreeg een steeds gro ter overwicht maar had het vizier op het GPC-doel steeds iets te hoog staan. Alleen de laatste tien minuten wa ren voor GPC, dat er nog bijna met de zege vandoor ging ook. In blessuretijd scheelde het maar een haartje of verdediger Raoul Flipse had de winnende treffer binnen gekopt. Zijn inzet ging via de paal naast. Net als in Everdingen bleef het dus 0-0. Van Poelje was gezien de wed strijd niet eens ontevreden met het punt. „Het was vandaag niet om aan te gluren. En als er niet meer inzit, moet je een punt ze kerstellen. Het is niet anders. We blijven nu vier punten voor sprong houden op Everstein, da's het positieve." GPC Vlissingen-SC Everstein 0-0. Scheidsrechter C. Pijpers (Breda). Rode kaart: 39. Dennis Heijkamp (SC Everstein). Geel: Björn Ronde en Mat- thijs Lugtenburg (beiden GPC). Aantal toeschouwers: 200. Kyle Doesburg kopt de bal in het duel met WSC. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG/HEINENOORD - Twee wedstrijden in het paasweekend hadden Zaamslag in de eerste klas se C op het goede spoor moeten helpen. Met slechts één punt na men de zorgen voor de Zeeuws- Vlamingen echter verder toe. Zaamslag zakte door een gelijk spel tegen WGZ (1-1) en een ne derlaag bij Heinenoord (4-1) naar de twaalfde plaats. Trainer Kenny Verhoene zei te beseffen dat het moeilijk wordt de nacompetitie te vermijden. „De eerste stap moet zijn om aan rechtstreekse degradatie te ontko men. Zouden we de nacompetitie zelfs ontlopen, dan is dat een sur plus. Dan moeten we zeker nog drie keer winnen. In de weten schap dat we tot nu vijf keer heb ben gewonnen, wordt dat moei lijk." De oefenmeester zei het frustre rend te vinden overal complimen ten te krijgen. „Ik ben tevreden over de mentaliteit van de spelers, ze laten de kop niet hangen. Al leen winnen we te weinig. Als ik ons spel zie, schat ik de kans dat we erin blijven op zestig, zeventig procent." De laatste overwinning van Zaam slag dateert van 21 januari, toen bij WC'68 werd gewonnen. De laatste zeven wedstrijden leverden dank zij remises op eigen veld tegen Sliedrecht, SC Everstein en WGZ slechts drie punten, op. Voor eigen publiek zegevierden de Zeeuws-Vlamingen voor het laatst op 17 september. Zaamslag-WGZ 1-1 (1-1): 2. Jeroen Bezemer 0-1,19. Karim el Bodmossi 1-1. Heinenoord-Zaamslag 4-1 (0-0): 52. Kevin Liefhebber 1-0, 54. Kevin Liefheb ber 2-0, 80. Ugur Kahveci (strafschop) 2-1, 90+1. Mare de Haas (e.d.) 3-1, 90+2. Andrew vanTiggelen 4-1 door Bob Maes MIDDELBURG - RCS is op zoek naar een broodnodige overwinning in de tweede klasse van het zondag voetbal. Gisteren kwam die er niet; op bezoek bij EBOH ging de ploeg van trainer Dennis de Nooijer met 3-0 onderuit. Daar door zijn de Walchenaren bijna verplicht naar onderen te kijken. Lijfsbehoud is namelijk nog geen uitgemaakte zaak. Toch kwam RCS sterk uit de start blokken in Dordrecht. De Soubur gers slaagden er ook bijna in op voorsprong te komen, ware het niet dat Davy Ernest op de paal schoot. Na de pauze speelde RCS zonder bezieling. Alleen Len Eversdijk was nog dicht bij een treffer, maar ook hij scoorde niet. Twintig minu ten na rust kwam EBOH, dat voor laatste staat in de tweede klasse, wél op voorsprong. Uit een afgesla gen corner volleerde Wesley Eb- bers de bal in de kruising. RCS was niet meer bij machte de rug te rechten, tot frustratie van trainer De Nooijer. „Na de 1-0 gaven we al op. De wil om te winnen ont brak." Frank Teunissen en Adje Kabbah counterden hun ploeg uiteindelijk naar een 3-0-zege. De Nooijer: „Voetbal is meer dan 'leuk spelen' tot de zestien. EBOH heeft echt een matige verdediging en dat heb ben we niet afgestraft. We scoren veel te weinig." De trainer nam zelfs het woord 'degradatie' in de mond. „Het gat met Aardenburg is maar zeven punten. Er is nog een hele groep die zomaar kan degra deren. RCS hoort daar ook bij. We moeten echt eens gaan winnen, willen we veilig zijn." AARDENBURG - Het kwartje viel gis teren eens goed voor Aardenburg. In de tweede klasse van het zondag voetbal wonnen de Zeeuws-Vla mingen met 3-2 van concurrent Haarsteeg. Aardenburg vreesde vroeg in de wedstrijd voor een oorwassing. Joost Aloserij schoot binnen twin tig minuten twee keer raak voor Haarsteeg, nadat in de derde mi nuut al een bal van de lijn werd ge haald. Uit het niets maakte Aarden burg na een half uur de aanslui tingstreffer. Jelle de Vreeze kon van twintig meter aanleggen en plaats te de bal in de bovenhoek. Vijf mi nuten later konden de Zeeuws-Vla mingen weer juichen toen Steven de Croock een penalty verzilverde. In de tweede helft maakten beide ploegen aanspraak op de zege. Die kwam er uiteindelijk voor de ploeg van trainer Robbie de Muynck. Tien minuten voor tijd verstuurde Bart van de Hemel een steekbal op Niek van Sprundel, die zijn ploeg de overwinning bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78