sport43 SSV65 kruipt verder omhoog na late goal Abali Kleine kans op profclub Ongelukkig einde Steen in districtsbeker Smerdiek hoopt nog op foutje van Barendrecht dinsdag 10 april 2012 De kans dat Kloetinge volgend voetbalseizoen in de KNVB- beker een profclub als tegenstander treft is niet zo groot De amateurclubs openen in de eerste ronde immers tegen elkaar. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats door Aector Dooms ETTEN-LEUR - Het bekeravontuur van Steen eindigde gisteren op het sportpark De Hoge Neerstraat in Etten-Leur. Zondag-derdeklasser Internos won met 2-1 het duel in de kwartfinale van de districtsbe ker en treft nu Kloetinge in de hal ve finale. Na afloop overheerste de teleurstel ling bij de moegestreden Zeeuws- Vlamingen. „Dit is een gemiste kans", reageerde Carlo van Grim- berghe. De Steen-trainer verwees naar de eerste helft, toen zijn ploeg kansen kreeg om de 1-0- voorsprong uit te bouwen. „We hadden de 2-0 moeten maken. De organisatie stond goed bij ons." Van Remortele kreeg in de eerste minuut een kans, maar de inzet werd gekeerd door Internos-doel man Werner Verhoeven. Even la ter was het wel raak. Robin Mari- man werd in de diepte gestuurd. Zijn voorzet werd door de inko mende Van Remortele hard en laag ingeschoten. Doelman Verhoe ven loste de bal, waarna de goed gevolgde Arno Thuij de bal in het lege doel schoof: 0-1. Kort voor rust viel de 1-1. Steen-verdediger Danny van Daal- en viel uit met een spierblessure. Dave de Waal stond te popelen om in te vallen, maar zijn schoe nen werden afgekeurd door scheidsrechter Tim Wesdorp. Ter wijl De Waal van schoenen verwis selde, ging de wedstrijd verder. Steen gaf een hoekschop weg. En op het moment dat De Waal op zijn andere schoenen het veld in mocht, werd de hoekschop door Danny van Nijnatten via het hoofd van Internosverdediger Mai- kel Mol tegen het net gekopt: 1-1. De tweede helft was vijf minuten oud of Steen moest een tweede treffer incasseren. Op de vrije trap van Eric Nijssen werd door de Steen-verdediging niet goed geanti cipeerd. Mol trapte half raak, waar door de bal met een gelukje voor de voeten caramboleerde van Ma rio de Rijck, die van dichtbij raak schoot: 2-1. Die klap kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet meer tebo- ven. SINT-MAARTENSDIJK - De voetbal sters van Smerdiek wonnen zater dag in de eerste klasse met 4-0 van Jodan Boys. De formatie van trai ner Servaas Brouwer houdt zo de druk op Barendrecht. Die koplo per won met 10-1 van FC Lisse. De nummer twee op de ranglijst kwam op voorsprong via Wendy de Wilde. §harona Tieleman liet de 2-0 aantekenen. Na rust zorgde Anne Hage met een prachtig schot voor 3-0. Door een eigen doelpunt werd het ook nog 4-0. Na een hoekschop van Corina Luijks ging de bal via de lceepster van Jodan Boys in het doel. „Barendrecht kan zich geen foutje permitteren. Wij bekijken het van wedstrijd tot wedstrijd, maar ons schema is gunstiger dan die van Barendrecht", zei Brouwer optimis tisch. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Het gaat de in terim-trainers van SSV65, Leen- dert Geelhoed en Peter Groenewe- gen, voor de wind. Door een geluk kige 1-0-zege op Duiveland neemt de Goese ploeg steeds verder af stand van de onderste regionen van de tweede klasse op zaterdag. Dat geldt niet voor Nieuwdorp, dat met 1-0 verloor bij Klundert, en Yerseke, dat met 2-1 onderuit ging bij Dinteloord. SSV'65-Duiveland 1-0: In een le vendig duel waren de meeste kan sen voor Duiveland, maar won de gelukkigste ploeg. SSV-doelman Roy SaUet bracht redding op scho ten van Ronald Zwager (2x) en Wilmar van der Sande (2x). Na twintig minuten schoot Souliman Abali namens SSV'65 in kansrijke positie over de bal heen. Via Rob bert de Bruine en Dennie le Com- te was het weer de beurt aan Dui veland, maar Sallet pareerde beide keren. Salim Sandee en Jordy Ma- tondo vonden daarna Duive- land-keeper Leon Weeda op hun weg. In de 44e minuut bleef de o-o-stand op wonderbaarlijke wij ze op het scorebord. Binnen acht seconden troffen eerst Ronald Zwager, uit een vrije trap, en ver volgens Dennie le Comte en Leen IJzelenberg de lat. Na rust had Duiveland eerst een overwicht en via Ronald Zwager had de ploeg op 0-1 moeten komen. SSV'65 liet zich ook niet onbetuigd en was via Mitchell van Belzen, die een kopbal van de lijn gered zag worden, ook gevaarlijk. In de laatste tien minuten roken beide teams de winst. Eerst miste Abali een voorzet op een haartje en vervolgens kreeg Ronald Zwager de bal er niet in. In de 86e minuut verraste Abali keeper Wee- da alsnog in de korte hoek. Onder Groenewegen en Geelhoed pakte SSV'65 acht punten uit vier duels. Klundert-Nieuwdorp 1-0: Voor rust ontsnapte Nieuwdorp een aan tal keer aan een tegentreffer. Via Eric Fuanani, Peter van Wingerden (bal op de lat) en Leon Hollemans was Klundert meerdere malen dichtbij. In de tweede helft waren de ploegen gelijkwaardig en was Nieuwdorp vooral via uitvallen ge vaarlijk. Wat Nieuwdorp de laatste weken regelmatig gebeurde, een goal in de slotfase incasseren, over kwam de ploeg ook in Brabant. In de 95e minuut schoot Klundert- speler Peter van Wingerden uit een vrije trap raak. Dinteloord-Yerseke 2-1: Yerseke kreeg in de eerste helft de nodige mogelijkheden, maar moest toe staan dat Davy van Merriënboer in de 31e minuut uit een directe vrije trap scoorde: 1-0. Vlak na rust liep het elftal van trainer Jaimy van Bloppoel al tegen de 2-0 op. Na een combinatie met Jacco de Gast scoorde Van Merriënboer in de 48e minuut voor de tweede keer. In de 59e minuut kwam Yerseke, nadat er een overtreding op Bart van Ste- veninck werd begaan, uit een door Jaap van de Lijke benutte straf schop op 2-1. Daarna werd eerst Dinteloord-speler Pieter van Est (65e minuut) na twee gele kaarten van het veld gestuurd. In de 83e mi nuut overkwam zijn ploeggenoot Sven Damen hetzelfde. Maar zelfs tegen negen man kwam Yerseke niet meer aan scoren toe. Brase Boys-Dauwendaele 0-1 (0-0). Stefan Joosse 0-1. Arnemuiden-Terneuzemise Boys 2-6: Ruben de Haas 0-1, Gokhan Ersahin 0-2 en 2-6, Marco Faassen 0-3 en 1-4, Marc van Haneghem 1-3, Ibrahim Eryürük 1-5, Leon van Belzen II 2-5. Serooskerke-DFS 3-1 (2-1). Pieter de Munnik 0-1, Frank Rooze 1-1 (straf schop), Renco Francke 2-1, Jeffrey Pop- pe 3-1. ■^ntoorTotm: - - r - Kloetinge-aanvoerder Jaap Esser wordt onderuitgehaald in het duel met Terheijden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77