Benzineoorlog [MJoffelijk prijsvechten aan de Kapelse pomp ze 1115 Jeugd voetbalt d ire tandem bijeen STEEN D IJK Leren leven met verliezen bij De Bron Lezing Josha Zwaan in De Koperen Tuin Zwaar gedronken en toch achter het stuur Jongen (18) wegens mishandeling gepakt Sieraden maken voor jeugd in De Wimpel Betekenis van Freud bij filosofie-avond dinsdag 10 april 2012 janneke de Schipper-Op 't Hof heeft ervaren dat een zelfstandige benzinepomp in de omgeving van een langdurige benzineoorlog, het op den duur niet redt. Zeker niet als juist de persoonlijke extra service de laatste klanten ook te duur wordt. Made in... is een rubriek waarin bijzondere bedrijven of initiatie ven op de Bevelanden en Tho- len worden belicht. Vandaag het benzinestation van de Gebroe- der Op 't Hof, binnenkort Sakko. door Mieke van der Jagt Het beste van twee we relden. Van twee tij den eigenlijk: gemoe delijke bediening en zorgvuldige service tegen de allerlaagste literprijs. Noem het hoffelijk prijsvechten en je snapt dat het een zeldzaam heid moet zijn. Janneke de Schip per-Op 't Hof durft te stellen dat het benzinestation van de Gebroe ders Op 't Hof aan de Ooststraat in Kapelle binnenkort het enige in Zeeland is waar een bijna uitgestor ven soort, de pompbediende, je tank vult met benzine die meer dan een dubbeltje goedkoper is dan elders. „Wij konden nooit meedoen in de benzine-oorlog die al sinds 1999 in en om Goes woedt. Nu we de pomp overdoen aan prijsvechter Sakko, gaan we er voluit tegenaan. En toch blijft het allerbelangrijkste overeind: de bediening. Onze vas te klanten zijn gewend door Ria van den Berge te worden gehol pen. Zij is de reden dat veel klan- Ria van den Berge tankt een auto vol. Janneke de Schipper- Op 't Hof (links) is zielsgelukkig dat dat zo blijft. foto Marcella Davidse ten ons trouw zijn gebleven, al konden we nooit van die grote kor tingen geven. Bij het zoeken naar een keten om de pomp over te ne men, hebben we het behoud van de bediening voorop gesteld. Met Sakko vonden we een constructie, waarbij Ria kan blijven." Het bedrijf van de Gebroeders Op 't Hof bestaat bijna honderd jaar. Opa Jacobus, een kolenboer die nog op z'n boers door het leven ging, had in de zomer weinig te doen. Hij ging fruit vervoeren van de vele telers in Kapelle naar de veiling. Daar was een vrachtwagen voor nodig en daar moest weer die sel in. Bij zijn kolenschuur aan de Oost straat in Kapelle, tegenover de oude meestoof, liet hij een diesel pomp zetten, die meteen ook ge bruikt werd door vrachtrijders uit de buurt. Toen zijn zoons Jan en Marcus het bedrijf voortzetten, kwam het idee om er benzine bij te gaan doen. De echtgenotes droe gen zorg voor de bediening. Intussen reden er al veel meer vrachtwagens en raakte de kolen handel op z'n retour. Op het mo ment dat Jan en Marcus met pen sioen gingen, werd het bedrijf ge NIEUWDORP - Een tandem met trapondersteuning. Die kunnen ze bij de Stichting Ons Zeeland heel goed gebruiken. De club houdt na melijk regelmatig tandemtoertoch ten voor visueel gehandicapten en het is zaak dat ook ouderen in be weging blijven. Het geld voor zo'n tandem, 2999 euro, mocht voorzitter Nico Moer man zaterdag in ontvangst nemen uit handen van vier voetballertjes tijdens een bijeenkomst in Ameko- re in Nieuwdorp. Lout Haverman van de KNVB kwam de cheque brengen. Het geld komt uit de Zwaluwen-actie. Jaarlijks doet de KNVB van elk jeugdlid een euro in een potje. Dat levert 280.000 euro per jaar op die naar het Prinses Beatrixfonds gaat. Eenderde is voor de Zwaluwen-ac tie waarin jeugdvoetballers voor ge handicapte kameraden voetballen. Die kameraden mogen ook best wat ouder zijn, vandaar de gift aan Ons Zeeland. makelaar Sc taxateur o.g. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl Jens van Dijk, Thijs Hoondert, David Michielsen en Youri Kastelein mochten namens De Zwaluwen de cheque aanbieden. foto Willem Mieras splitst. Janneke en haar man Jan de Schipper nemen nu samen met zwager Rinus de Waard een deel van het transportbedrijf en de brandstoffenhandel voor hun reke ning. „In 1999, juist op het moment dat wij investeerden in milieumaatre gelen en de modernisering van het station, begon in Goes de ben zine-oorlog. Vijf cent korting, tien cent korting, wij konden daar nooit mee meegaan. Je kon het er gewoon niet voor inkopen. Toch bleven veel klanten ons lange tijd trouw, gewoon omdat ze het pret tig vonden te worden bediend." Janneke heeft echter wel begrip voor de klanten die toch voor hun portemonnee kozen. „Veel men sen kwamen het ook zeggen. Dat het verschil te groot werd en dat ze met pijn in het hart afscheid na- Veel langer kon het dus niet doorgaan. „Wij snappen ook wel dat je met'de stij gende brandstofprijzen op de kleintjes moet gaan letten. Er moest dus iets gebeuren maar we wilden onder geen beding de be diening kwijt. Sakko, die in zuid-west-Nederland een stuk of acht onbemande tankstations heeft, voelde uiteindelijk wel voor onze constructie. Wij houden de shop en de wasstraat en Ria blijft bij ons in dienst. Sakko biedt ben zine en diesel met flinke kortin gen. Half april gaan we twee da gen dicht om de boel om te bou wen. Op 26 april gaan we officieel open als prijsvechter met bedie ning. Dat vind je echt nergens an ders." KLOETINGE Marieke de Bruijn, deskundige op het gebied van rouw en verlies, spreekt op uitnodiging van vereni ging De Bron over het thema Leren leven met Verliezen. In dorpshuis Amicitia in Kloetinge spreekt De Bruijn in klare taal twee maal een uur met een korte pauze ertussen. De lezing begint om 19.30 uur. Toe gang 8 euro (5 euro voor leden). GOES Josha Zwaan, schrijfster van de bestseller Parnassia, houdt morgen een lezing in boekhandel De Kope ren Tuin in Goes. Ze vertelt over haar boek, dat zich gedeeltelijk af speelt in Zeeland. Parnassia is geba seerd op de strijd dieover de hoof den van joodse pleegkinderen werd uitgevochten tussen joden en christenen. Aanvang 19.30 uur, en tree 7,50 euro. GOES In Goes waren zaterdagavond en -nacht flinke innemers onderweg. Een 38-jarige Goesenaar reed ach teruit de sloot in toen hij wilde ke ren op de Elvis Presleylaan. Met 4,5 keer de limiet kon hij zijn rijbewijs afgeven. Dat gold ook voor een 21-jarige be ginnende bestuurder uit Vleuten. Hij reed opmerkelijk onstabiel over de Goese Houtkade. De adem test gaf 6,3 keer de voor hem toege stane hoeveelheid aan. HEINKENSZAND De politie heeft zondagmiddag een inwoner van Heinkenszand (18) in diens woning aangehouden. De jongen wordt ervan verdacht op zaterdagmiddag een 17-jarige plaatsgenoot zonder enige aanlei ding te hebben mishandeld in het dorp. Het slachtoffer liep daarbij een scheurtje in het neusbeen en een hersenschudding op. Hij moest met een ambulance naar het zie kenhuis worden gebracht. De 18-ja- rige moest mee voor verhoor. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst SINT PHILIPSLAND Jeugd en Jongerenwerk Tholen houdt morgen, woensdag, een workshop sieraden maken in dorpshuis De Wimpel in Sint Phi- lipsland. De workshop is bedoeld voor jongeren tussen 12 en 23 jaar. Materiaal voor het maken van origi nele sieraden is aanwezig. De work shop duurt van 19.00 tot 21.15 uur. Deelname is gratis. BIEZELINGE Psycholoog/akkerbouwer dr Ko Vos spreekt morgen over de beteke nis van Sigmund Freud in diens ei gen tijd en die van ons. Dat ge beurt in de reeks filosofie-avonden van de Culturele Raad Kapelle. Tijdens de bijeenkomst, die om 20 uur begint in de Heyzon in Bieze- linge, komt ook de visie van Carl-Gustav Jung aan bod. Entree kost 5 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73