Landschappelijke aanpak sluipverkeer Familie Witte honderd jaar op de kermis in Hansweert BEVELANDEN/THOLEN Proefproject dient veiligheid met andere verharding en veel bomen Burgemeester zoekt getuigen vandalisme Twee gewonden bij eenzijdig ongeluk Duo gewond door ongeluk op Zeedijk almanak Paaseieren door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Waterschap Schel- destromen, de gemeente Borsele, de provincie en de ZMf zijn er uit over het sluipverkeer in De Poel. Dat moet op een landschappelijke manier worden ontmoedigd. Bin nenkort begint een proef 'Landschapsveilige verkeerswegen Borsele' heet het proefproject en het is niet het eerste dat automobi listen wil weghouden van de route die nagenoeg parallel loopt aan de A58. Een roadblock bij het Poel- bos, paddenstoelen in de Noord- hoekweg en sluitingen op gezette tijden hadden geen van alle het be oogde effect. Nu zullen de partijen het op de ouderwetse manier pro beren. Langs de Westhofsezand- weg, waar veel fietsverkeer langs komt wordt het grintasfalt vervan gen door een bestrating die meer herrie maakt onder autobanden. Bovendien komt er beplanting kort op de weg, zodat het verkeer liever de route Grotendijk-Kweke- rijweg zal kiezen. Om de snelheid op de Grotedijk in te perken, moe ten daar flinke bomen in de berm komen. Niet zozeer in de Poel maar wel op een gevaarlijk punt, zullen ha gen en bomen de snelheid van au tomobilisten ook moeten inper ken. Bij het café in de bijna haakse bocht in de Monsterweg naar Bors- sele zal de bocht met beplantingen worden geaccentueerd. Het grootste deel van de kosten wordt betaald door wegbeheerder Scheldestromen. De provincie en de gemeenten nemen elk een klein deel van de kosten voor hun rekening. De ZMf heeft er veel uren aan onderzoek, plannenma kerij en vergaderen ingestoken. Als het werkt, volgen nog veel meer wegen. DINSDAG 10 april 2012 13 HANSWEERT - Deze Pasen is voor de 115de keer kermis gevierd in Hansweert en de laat ste honderd jaar was de familie Witte van de partij met een attractie. Honderd jaar geleden besloot Johannes Witte uit Hansweert, de opa van Hennie Witte, in een tentje ringen te la ten gooien voor een prijsje. Later had hij een schiettent en er kwam ook nog een draaimo len bij. Zaterdag werden Hennie Witte (I) en Jopie Witte-van de Zande verrast door de Rei- merswaalse wethouder Kees Knuit. Met een boek over Zeeland werden de baas van de bot sautootjes en zijn vrouw gefeliciteerd met het honderdjarig jubileum. Het is waarschijnlijk het laatste jaar dat Hen nie en Jopie samen de botsautootjes runnen. „Ik ben inmiddels haast 70 jaar en mijn zoon Christian (r) heeft zich al goed warmgelopen om de boel over te nemen", zegt de baas. Zijn vrouw vindt het ook tijd worden. „Mijn schoonvader is tot zijn 88ste doorgegaan, maar dat gaat ons te ver, al zullen we best nog wel te hulp schieten, want het is een leu ke attractie." De botsautootjes blijven altijd populair omdat je er zelf invloed op kunt uit oefenen. „Maar rijk word je er niet van hoor", zegt Jopie. Er gaat alleen al 3000 liter diesel in de week door. Hoge entreeprijzen kun je niet vragen. Hier krijgen ze 32 muntjes voor 20 euro en je kunt met twee man in een au tootje. De familie Witte is niettemin van zins er nog 100 jaar bij te doen. foto Willem Mieras KAPELLE De Kapelse burgemeester Anton Stapelkamp roept op twitter getui gen op van vernielingen op diverse tijdstippen op het terrein van de Ridder van Maelstedegroep in Ka- pelle. Bij de scouts staken vandalen in maart ook al de fik in piopalen, de palen die de scouts bij spelvormen gebruiken. In de nacht van vrijdag op zaterdag was het opnieuw raak. LEWEDORP Een 22-jarige automobilist uit Zoe- termeer en diens 21-jarige passagie- re uit Dordrecht zijn zondagoch tend vroeg ernstig gewond geraakt toen hun auto op de A58 ter hoog te van Lewedorp enkele malen over de kop sloeg. Naar de oorzaak van het ongeluk gist de politie nog, maar de man is op alcohol getest. Hij is naar Goes vervoerd. Zijn pas- sagiere is naar Rotterdam gebracht. HANSWEERT De twee inzittenden van een perso nenauto hebben gisteravond rond 20.45 uur verwondingen opgelo pen door een eenzijdig ongeluk op de Zeedijk tussen Biezelinge en Hansweert. Hun voertuig vloog door onbekende oorzaak uit de bocht en kwam via een sloot op zijn kop terecht op een akker. De brandweer hielp bij het over de sloot afvoeren van de gewonden. Op eerste paasdag bracht die Vlis- singse een bezoek aan haar vriendin. Het was nog vroeg, dus de kinderen zaten lekker in hun pyjamaatjes een film te kijken. En omdat het feest was, snoepten ze paaseitjes. „Och ja", zei de visite, zelf ook nog niet helemaal wakker, „ik zag net een paasei op de oprit." Ze had haar zin amper afgemaakt, of de kinderen Tip? redactie@pzc.nl sprongen overeind. Dan was de paas haas tóch langs geweest! Ze stoven naar buiten en verzamel den zoveel paaseieren als ze konden. „Vooral in de voortuin van de buren liggen er veel!", riep de oudste en thousiast. Vlak achter hem verscheen de buurvrouw, moeder van twee kin deren. Zij keek iets minder enthou siast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71