Tjoba verveelt zich in eerste klasse sport49 Scaldina kan titel vergeten - Zeeuws succes in Izegem dinsdag 10 april 2012 S Renate Renger sleepte in het enkelspel een zwaarbevochten punt binnen voor de tennissters van Duiveland. Na 6-2 en 3-6 won ze de derde set tegen Lepestraat-speelster Van Schilt in de tiebreak. foto Dirk-Jan Gjeltema door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Bij Tjoba is het niet de vraag óf de ploeg kampioen wordt, maar wan neer de titel wordt binnengehaald. „Ik denk dat het eind april al gaat gebeuren", zei trainer Bram van Geffen zaterdag na afloop van de i3Lio-overwinning op Wion. „We steken er ook zó ver bovenuit. Het is eigenlijk niet Jeuk meer. Mijn spelers vervelen zich gewoon in het veld." Bij een ploeg op kampioenskoers zie je vaak de spelvreugde ervan af spatten. Omdat alles lukt, omdat 'alle puzzelstukjes op z'n plaats val len'. Maar bij de korfballers uit 's-Heer Hendrikskinderen is die lol ver te zoeken. Ze zien bijna alle resterende veldduels als moetjes. Ze worden in de eerste klasse niet langer uitgedaagd en kijken uit naar het einde van het seizoen. In de afgelopen vijf veldseizoenen eindigde Tjoba steevast bij de bes te vier in de eerste klasse, maar nooit als eerste. Steeds zag de Beve- landse ploeg andere achttallen (Rust Roest, Kinderdijk, Nieuwer- -kerk, TOP Arnemuiden) promove ren. Van Geffen: „Ooit was dit een ster ke klasse. Wij zijn als laatste over gebleven en zullen dus nu pas de stap omhoog maken. Wij zijn er ook heel hard aan toe." Bij Tjoba spreken ze - wellicht iet wat hautain - van een Mickey Mouse-competitië. Maar helemaal ongelijk hebben de. Bevelanders niet: het verschil met nummer twee Fortis, dat zaterdag met 16-6 van Movado won, is immers vijf punten. In 's-Heeu Hendrikskinde ren denkt men al op 28 april de ti tel te pakken, omdat ervan uit wordt gegaan dat Fortis, Juliana en PSV de komende weken punten te gen elkaar gaan verspelen. „Waar schijnlijk wordt alleen de derby te gen Fortis nog leuk voor ons", zei de Dordtse trainer. De oefenmeester snapte wel dat Tjoba geen fraaie partij op de mat legde en af en toe ronduit slap korfbalde tegen Wion, een ploeg uit het rechterrijtje. „Als trainer vind ik het ernstig dat m'n spelers niet voluit gingen, maar als mens begrijp ik het wel. We hoefden geen moeite te doen om Wion te jverslaan." Juist door nonchalance bij de thuisploeg kwamen de Rotterdam mers snel op 0-2. Daarna herstelde Tjoba de orde en liep de ploeg uit naar 8-3 bij rust. In de tweede helft lieten de Bevelanders de teu gels weer veel te veel vieren, voor al in de laatste zeven minuten. Daarin ging het nog van 13-7 naar 13-10. Er moet wel gezegd worden dat de groen-witten aanvoerder Dirk-Jan Westmaas moesten missen. Hij heeft veel last van zijn knieën en neemt dus rust wanneer het kan. Tegen nummer twee PSV (18-17-overwinning) deed hij een week eerder nog wel mee, maar het duel met Wion kon hij gerust laten schieten. Maar zonder West maas was de organisatie bij Tjoba in één van de twee vakken zoek. Scores Tjoba: Dennis Broerse en Niels Westmaas 5, Patrick de Bruine, Remco de Dreu en Maaike Plas 1 Fortis-Movado 16-6: Fortis kreeg niet alleen letterlijk na rust (7-5) de wind mee. Pas in de tweede 35 minuten straften de Souburgers de vertragende speelwijze van de Dordtenaren af. Met meer varia tie dwong Fortis uiteindelijk toch een acceptabel aantal treffers af en blijft op koers naar de tweede plek. Scores Fortis: Jessica de Boer 4, Pa trick Koppejan 3, Remy Quist, Demi Mondeel, Joyce Schoonaard 2, Remco Crucq, Niels Bebelaar, Esther Kasse 1. MIDDELBURG - De tafeltennissers van Scaldina staan weer met beide benen op de grond, want het kam pioenschap in de eerste klasse lijkt ver weg. Tegen Wanzl/Belcrum 5 uit Breda werd nog met 6-4 ge wonnen, maar een dag erna bleek The Back Hands 2 uit Sint Wille-' brord met dezelfde cijfers te sterk. In de vierde klasse handhaafde Kerkwerve zich door een 6-4-ne- derlaag tegen Effect'71 3 op de der de plaats. Het eerste jongensteam van Scaldina heeft zijn eerste zege in het Landelijk A binnen. De uit wedstrijd bij Litac in Lichtenvoor de werd met 6-4 gewonnen. Scaldina: Tegen Wanzl/Belcrum 5 was het Tristan Benschop die de ploeg op sleeptouw nam. Hij won al zijn partijen. Koen van Veltho- ven verslikte zich alleen in Ri chard Koomen. Invaller John de Wit kwam niet tot een winstpar tij. Tegen The Back Hands 2 kwam het team jammerlijk met 1-5 ach ter te staan. Het gat werd ver kleind tot 4-6. Van Velthoven won twee keer en Benschop een keer. Invaller Hans Volkeri wist geen punten te sprokkelen. Kerkwerve-EfFect'71 3 4-6: De dubbel Gerard Knol/Van de Hoek won het wedstrijdpunt door Rob- bemond en Kruimink in vier ga mes te verslaan. Knol won indivi dueel van Gelderland in drie ga mes en won eveneens van Krui mink maar dan in vier games. Van den Hoek ging éénmaal met de winst strijken door Peter Robbe- mond de baas te zijn. Hij had daar vier games voor nodig. Invaller Jaap Huigens speelde een prima partij tegen Kruimink, maar kon niet voorkomen dat zijn opponent de winst greep in vijf games. Jeugd. Litac-Scaldina 4-6: De te genstander liet - net als in de thuis wedstrijd - zijn kopman thuis, Daar werd van geprofiteerd. Her- bert Keijman speelde een sterke wedstrijd én won al zijn partijen. Hij versloeg in vier games Anne- marie Tomesen en Colin Peper en kreeg in een heel spannende vijf setter ook Robbert Takke over de knie. Dirk Geuze begon stroef, maar kwam gaande de wedstrijd vorderde steeds beter in zijn spel. Het betekende een nipte nederlaag tegen Robbert Takke en een winst partij op Tomesen in vier games. Floris Dijkers versloeg dezelfde To» mesen in drie games, hetgeen ook zijn enige winstpot betekende. Ke ijman en Dijkers haalden verras send met 3-1 het dubbelspel bin nen. IZEGEM - In het Belgische Izegem heeft de Zeeuwse handbaljeugd zich van zijn beste kant laten zien. Gezamenlijk kregen de Zeeuwse Jeugdselecties, een samenwerkings verband van alle Zeeuwse handbal verenigingen (Delta Sport, Orion^ GSC, Olympus en EMM, de prijs voor beste club. Bij de jongens ein digden twee teams op het podium (derde), bij de meisjes zelfs drie waaronder Delta Sport A en he£ Zeeuwse A-team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69