481 sport Schouwse tennissters openen met nederlaag Volleybalsters Forza stranden in halve finale van het bekertoernooi Winst van Stefan Hage komt nu wel in boeken Nieuwe nederlaag Westerschouwen Roggeband eruit Van Lieren wint Dikke zege Zandee Van der Klooster sterk dinsdag 10 april 2012 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van Forza zijn in de halve finale voor de beker uitgeschakeld door WIK/Univé. De Schouwse forma tie kwam tegen de regiodivisionist verrassend op voorsprong, maar kon die niet vasthouden: 1-3 (25-16, 26-28,19-25,16-25). Het was voor Forza na verhes in de compe titie de tweede nederlaag binnen drie dagen. Forza speelde in de eerste twee sets tegen WIK/Univé ijzersterk. Dat resulteerde in de eerste set in een ruime zege. Forza bekroonde daarmee een prima openingsfase, die werd gevolgd door goed spel in de tweede set. De nummer twee van de regiodivisie ontsnapte daar in aan een grotere achterstand. Op 23-23 verzuimde Forza door te drukken naar winst, toen de bezoe kers in een verkeerde opstelling stonden. Waar voor de thuisploeg een 2-0-voorsprong voor het grij pen lag, overleefde WIK/Univé echter een setpunt om vervolgens naar winst af te wikkelen. Die ge lijkmaker bleek de ommekeer in het bekerduel. De bezoekers stel den orde op zaken en wonnen nog eens twee keer op rij. De bekerontmoeting was voor For za het tweede duel binnen drie da gen. Eerder ging Forza in het com petitieduel met Podarwic kansloos met 4-0 (26-24, 25-15, 25-21, 25-13) onderuit. De Schouwse equipe be gon sterk, maar verzuimde in de slotfase van de eerste set naar winst af te wikkelen. Daarna nam Podarwic het initiatief. De thuis ploeg bestookte Forza met een las tige service. De Zeeuwen hadden vooral in de tweede en vierde set passend geen antwoord en verloren drie keer achter elkaar. door Araoud Stok COLIJNSPLAAT Het contingent Schouwenaren in het Gust Boonen driebanden toer nooi is na de tweede ronde meer dan gehalveerd. Zes gaan door en acht werden uitgeschakeld. Jurgen Braggeman, Iman Wesdörp, Kees van de Werf, Hans Stols, Henk Punt en Willem Hage wisten zich te handhaven. Cees Roggeband werd verrassend uitgeschakeld. MIDDELBURG Dressuurruiter Laurens van Lieren heeft in Roosendaal met het paard Hexagons Welnetta een wedstrijd in de klasse Intermediair II gewon nen. Hij deed dat met een score van 66,91 procent Dankzij deze prestatie mag de inwoner van Scho- re met Welnetta starten in de Grand Prix, de hoogste klasse in de dressuur. KWADENDAMME Het Schouws getinte driebanden team van Zandee Kloetinge had weinig moeite met hekkensluiter 's Lands Welvaren in de vierde divi sie: 0-8. Alleen Piet Verschure had moeite de winst binnen te halen. Paul Bodbijl was de man van de match met 0.625 gemiddeld en een riante overwinning. Daan Weststra- te en Wim Zandee wonnen royaal. NISSE Hij is het wielrennen nog steeds niet verleerd en winnen kan hij ook nog altijd, zo bleek zaterdag in de Ronde van Nisse. Op de lastige omloop trok Lewedorper Johnny van der Klooster al vroeg in de aan val. Hij zag nog wel enkele ande ren aansluiten, maar was er in de slotfase opnieuw bij toen drie man nen wegreden. In de spurt won hij. door Hermann Heuvank WEMELDINGE - Net als in de eerste was ook in de tweede clubcross van de MC de Sproeier in Wemel- dinge Stefan Hage uit Goes de sterkste bij de senioren. Deze keer was hij ook aan het eind van de dag de winnaar. Dat was in de eer ste wedstrijd anders, want toen was de cios-student zijn transpon der-vergeten te monteren in de eer ste manche. Hij liet om die reden geen tijd noteren en ook geen re sultaat. Erg veel deelnemers kenden de se nioren samengevoegd met de vete ranen niet. Vlissingenaar Mykel van de Goor was in deze categorie de sterkste. In de clubklasse was dat anders. Patrick Houke uit Poortvliet schreef met een vol starthek beide manches op zijn naam. Een sterke wedstrijd reed MIDDELBURG - Na de- promotie van afgelopen seizoen is het voor de vrouwen van Zierikzee nog span nend waar ze staan in de landelij ke eerste klasse dit seizoen. In Hen- drik-Ido-Ambacht deed het viertal Schouwse dames weinig onder voor tegenstander Hiaten 2, maar trok het uiteindelijk toch aan het kortste eind: 2-4. Volgens Loeki den Hollander had er meer in gezeten voor het gepro moveerde team. „Het waren span nende potten. Zij waren twee keer maar nipt sterker, het had zomaar de andere kant op kunnen te gaan." Dat bleek wel in de partij van Den Hollander zelf, waarin ze net tekortkwam tegen Voll: 6-2 2-6 en 5-7. In de verloren enkelpartij van Annemarie Roda was er zelfs een tiebreak nodig om het verschil te maken: 6-7 3-6. De overige twee enkelspelen waren een uitgemaak te zaak. Martine Verschoore was veel te sterk voor haar tegenspeel ster en won met 6-0 6-0, terwijl Lenneke de Graaf niet was opge wassen tegen Tempelaars: 1-6 1-6. Verschoore en De Graaf speelden Vervolgens samen in de dubbel en wonnen overtuigend: 6-0 6-1. In de tweede dubbel gaf het duo Roda/Den Hollander weinig toe, maar ontbrak het net aan een beet je geluk: 6-7 5-7- Een klasse lager verloor het team van Duiveland met dezelfde cijfers van Lepelstraat. Captain Angela Kouwenberg. „Natuurlijk hadden we gehoopt te winnen, maar we speelden niet zo best. Het zat ook niet mee. Wij zijn meer mooi-weer-spelers. En dan regent het de hele dag. Balen dus." Zelf had Kouwenberg weinig re den tot klagen, want in haar partij tegen Van der Avert won ze in straight sets: 6-4 6-4. Het was niet de enige overwinning in de single partijen, want ook Renate Renger wist na een lange en spannende partij té winnen: 6-3 3-6 7-6. Linda Verbraak (3-6 3-6) en Monique Deurloo (1-6 6-1 6-7) trokken in hun enkelspelen aan het kortste eind. In het dubbelspel waren de dames aan elkaar gewaagd, maar werden er geen punten behaald. Renger en Kouwenberg verloren nipt (3-6 4-6), terwijl Verbraak en Deurloo slechts één set gelijk op gingen: 7-6 6-0. In de vijfde klasse verloren de mannen van Bru-Tèn met 4-2 bij Smash. Robin Meertens en Rowdy van de Vlist haalden de punten binnen, de overige vier partijen gingen verloren. In de zevende klasse gemengd debuteerde Duive land met een 4-4-gelijkspel tegen Kooistee 3. Na de enkelspelen leid den de Nieuwerkerkers met 3-1 door zeges van Passchier, Marcus en Flikweert. Na de dubbels was de balans hersteld. door Arnoud Stok MIDDELBURG - In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtscompeti tie is het mannenteam van Wester schouwen tegen een nieuwe neder laag aangelopen. Nadat er vorige week van De Schelde werd verlo ren, was de nederlaag van zaterdag vooral een vervelende. Op bezoek bij het Zeeuws-Vlaamse Asoc werd er met 4-2 verloren. Met name in de enkelspelen werd het verschil gemaakt. Robert Kort verloor met duidelijke cijfers van Standaert (6-3 6-0) en ook Chris Schoneman verloor in straight sets (6-4 6-4) van opponent Van de Vrie. Michel de Vlieger speelde een verdienstelijke partij tegen Wielakker en kon ondanks verlies van de tiebreak in de eerste set, als nog zijn handen omhoog steken: 6-7 6-4 6-2. Een tegenvaller was de opgave van Johnny Quaalt in zijn enkelpartij tegen Philippe Stichel- baut, zeker nadat hij eerder al met teamgenoot De Vlieger van het duo Stichelbaut/Standaert met overtuigende cijfers had gewon nen: 4-6 6-7. Ook in de tweede dubbelpartij waren beide teams aan elkaar gewaagd. Na twee sets was de stand tussen de duo's Kort/Schoneman en Van de Vrie/Wielakker nog in evenwicht, maar in de beslissende games ging de overwinning alsnog naar het team uit Cadzand: 6-2 4-6 7-5. Eén klasse lager traden Duiveland en Zierikzee aan voor hun tweede partij van het seizoen. Duiveland speelde tegen Kruiningen en ont moette daarmee een tegenstander die op de eerste speeldag ook al een 6-o-nederlaag leed. Beide teams hadden dus wat goed te ma ken en na de enkelspelen was de spanning nog volop aanwezig. Re ne Schimmelpenning en Eelco Kouwenberg wonnen van respec tievelijk van Manten 6-1 6-2) en Minderhoud (2-6 6-1 6-3), terwijl' Peter van der Cingel en Patrick Renger in hun enkelspelen aan het kortste eind trokken. In de dubbel spelen waren de Schouwse spelers echter een duidelijk maatje te groot. Zowel het duo Schimmelpenning/Van der Cingel als Kouwenberg/Renger gaf geen set meer af: 6-3 6-1 en 6-3 6-4. Zierikzee speelde tegen Animo 2 en moest een flinke domper incas seren. Ondanks overwinningen van Ronald van Slooten tegen Foe- ke van de Berge (6-3 6-3) en Me- rijn de Vos tegen Raymond van Ze- ijst (7-6 6-3) werd verloren: 4-2. Danielle van Kempen uit Oost-Souburg. Vooral in de twee de heat liet ze zien met de beste mannen mee te kunnen. Zij werd daarin vierde en schreef tevens de damesklasse op haar naam voor Annegreet van der Weele. Ook prachtige strijd was er te note ren bij de 65'ccen 85CC, waar veel deelnemers op waren afgekomen. Bij de 65CC kwam in de eerste man che Luc Verboom uit Arnemuiden als winnaar tevoorschijn na een spannende strijd met de Belg Brent van Delft, die de tweede manche won. In de 85 cc wonnen Aron van der Veer uit Herkingen en Merijn Poot uit St. Maartensdijk de manches. De MX 2 twee- en viertakten werd een spannende aangelegenheid. De manchezeges waren voor Mike Beekers uit Etten-Leur en Robin de Jonge. Tjoba-korfbalster Esmee Walraven speelt de bal ai foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68