rt 45 wel een heel moeilijk verhaal' êMet wordt nu Kogelvangers blijft in spoor van SKNWK Voetbalsters MZC'11 naar halve finale Aardesiburg maakt achterstand goed Na de 3-1 «nederlaag bij Serooskerke kan DFS de gradatie bijna niet meer ontlopen. dinsdag 10 april 2012 'Het was een enerverend potje. De gelukkigste ploeg heeft gewonnen. Duiveland was de betere ploeg, maar wij stonden als collectief beter.' Leendert Geelhoed, interim-trainer van SSV65 WILLEMSTAD Kogelvangers heeft de eerder dit seizoen gestaakte wedstrijd tegen Chrislandia met 2-1 over de streep getrokken. Op 10 december werd het duel kort na rust gestaakt van wege een vechtpartij. Door de zege staat de ploeg uit Willemstad nu op één punt van koploper SKNWK in de vierde klasse B van het zater dagvoetbal. Datzelfde geldt overi gens voor De Fendert. SKNWK gaat komende zaterdag overigens in Fijnaart op bezoek bij De Fen dert en op de laatste speeldag ont vangt de lijstaanvoerder op eigen veld Kogelvangers. TERNEUZEN De voetbalsters van MZC'11 heb ben de halve finale bereikt van de beker in de B-categorie. De derdek lasser won zaterdagavond met 1-2 bij Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse thuisploeg was de bovenliggende partij, maar mede door goed keeperswerk van invalster Bianca van der Helm bekerde MZC'11 ver der. Op aangeven van Marjolein Ver hoek opende Ellen Boot na een kwartier de score. Na rust maakte Danielle Boogert na een eentwee tje met Ellen Boot de 0-2. De 1-2 van Terneuzen kort voor tijd kwam te laat. MIDDELBURG Het kwartje viel gisteren eens goed voor Aardenburg. In de twee de klasse van het zondagvoetbal wonnen de Zeeuws-Vlamingen in een gelijk opgaand duel met 3-2 van concurrent Haarsteeg. RCS was niet opgewassen tegen EBOH: 3-0-nederlaag. Binnen twintig mi nuten keek Aardenburg al tegen een 2-0-achterstand aan. Uit het niets maakte Aardenburg na een halfuur spelen de aansluitingstref fer via Jelle de Vreeze. Vijf minuten later werd het 2-2 toen Steven de Croock een penalty verzilverde. Tien minuten voor tijd werd Niek van Sprundel de matchwinnaar. door Ron de Waal SEROOSKERKE - De overlevingskan sen van Serooskerke in de tweede Idasse E blijven na de 3-1-zege op DFS kaarsrecht overeind staan. Bo ven de tegenstander uit Burgh-Haamstede daarentegen pakken, met nog vier wedstrijden te gaan, zich steeds meer donkere wolken samen. Dat er zaterdagmiddag iets op het spel stond in Serooskerke was dui delijk te merken. Een gezellige drukte langs de lijn en binnen de lijnen twee ploegen die zich er ter dege van bewust waren dat eigen lijk alleen een overwinning de overlevingskansen intact zou hou den. En zoals wel vaker het geval is, kwam de grote spanning waar mee beide ploegen te kampen had den, het spelpeil niet ten goede. Uiteindelijk ging Serooskerke hier mee het best om en boekte de ploeg van interim-trainer Jan Meulmeester, hij verving eerder dit jaar op de bank Eddie Kiesen- berg, een volkomen terechte 3-1-ze- ge. „Het was zeker niet mooi", be aamde Meulmeester na afloop. „Maar daar zit ik nu even niet zo mee hoor, want die drie punten waren vanmiddag hetgeen waar het allemaal om draaide." Voor col lega Edwin Kriens van DFS waren de druiven na afloop wat zuurder. „Het was van onze kant heel ma tig. Eigenlijk moet je concluderen dat wij vanmiddag nergens recht op hadden", aldus Kriens. Het was Serooskerke dat vanaf het eerste fluitsignaal van de sterk lei dende scheidsrechter Ngoumout het initiatief nam en in de per soon van Jeroen Geerse de eerste speldenprikken uitdeelde. Toch sloeg DFS bij de eerste de beste te genstoot meteen toe. Een steek pass van Lennart Padmos bereikte Pieter de Munnik, die oog in oog met keeper Jordi Suurmond koel bloedig bleef: 0-1. Lang konden de bezoekers echter niet van de vroe ge voorsprong genieten. Julius Bliek legde Marlo Janisse binnen de beruchte lijnen neer, waarna de bal volkomen terecht op de stip ging. Frank Rooze joeg de straf schop onberispelijk tegen de tou wen: 1-1. Nauwelijks tien minuten later stond de thuisploeg zelfs al aan de positieve kant van de score. Uit een corner van Alex de Visser- kon Renco Francke de bal van dichtbij met enig fortuin binnen koppen: 2-1. Serooskerke liet DFS daarna wat meer in het spel komen, maar ver zuimde tegelijkertijd de kansen die het zeker nog kreeg optimaal te benutten. Eerst was een ge plaatst schot van Alex Jobse een prooi voor keeper Kevin Verboom van DFS, vervolgens kopte Frank Rooze van korte afstand recht op de Schouwse sluitpost, die daarna ook een harde inzet van David Dekker tot corner verwerkte. DFS daarentegen kon nauwelijks iets creëren, waarna Edwin Kriens in de personen van Wouter van den Berge en Anco van der Linde zijn aanval van vers bloed voorzag. Het beoogde effect van de dubbele wissel bleef echter uit. „We kon den helemaal niets afdwingen", er kende Kriens terecht. Toch waren de bezoekers nog een keer heel dicht bij de gelijkmaker, toen keeper Jordi Suurmond een door kopbal maar ternauwernood tegen zijn eigen lat kon tikken. Alex Jobse had het duel tien minu ten voor tijd definitief in Walchers voordeel moeten beslissen, maar alleen voor keeper Verboom ging hij te nadrukkelijk op zoek naar een tweede strafschop in plaats van doeltreffend uit te halen. In de slotminuut werd de genadeklap alsnog uitgedeeld door Seroosker ke, toen de bal via Alex de Visser en Jeroen Geerse bij Jeffrey Poppe belandde, die koel de 3-1 binnen schoot. „Het wordt nu wel een heel moeilijk verhaal, maar zolang er nog een waterkansje is, moeten we die maar met beiden handen aangrijpen", hield Edwin Kriens de moed erin. Jan Meulmeester ziet met Serooskerke nog voldoen de mogelijkheden op lijfsbehoud. „Er komen nog vier lastige wed strijden, maar we hebben alles weer in het vizier." Serooskerke-DFS 3-1 (2-1). 10. Pieter de Munnik 0-1, 16. Frank Rooze 1-1 (strafschop), 25. Renco Francke 2-1, 90. Jeffrey Poppe 3-1Scheidsrechter: J. Ngoumout ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Patrick Verboom (DFS). Aantal toeschouwers: 200. Ronald Zwager (maakt een sliding) en John op't Hoff (midden) van Duiveland houden SSV' er Salim Sandee van de bal af. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65