Duiveland verprutst de mooiste kansen 441 sport Schotloos Bruse Boys kan zich richten op strijd in derde periode Noad'67 wint restant ZSC'62 kan nieuwe trainer tegenkomen in de nacompetitie dinsdag 10 april 2012 door Klaas Verspoor middelburg - In de tweede klasse E blijft het scoren Bruse Boys maar niet eenvoudig afgaan. In de thuiswedstrijd tegen Dauwendaele kreeg het daarvoor zaterdag de re kening gepresenteerd. Nadat het zelf de nodige kansen om zeep had geholpen, gingen de gasten uit de Zeeuwse hoofdstad er door één treffer met de drie punten van door. Bruse Boys-Dauwendaele o-i: In de eerste 25 minuten heerste Bru se Boys en kreeg het via Thomas Groeneveld, George Geluk, Marco Ketting en Domenique van den Berge - een inzet met de schouder van twee meter over - de nodige kansèn. Daarna ebde het Bruse overwicht weg en kon ook Dau wendaele gevaarlijk worden. Via Bram de Jong, die een vrije trap op de binnenkant van de paal schoot, waren de Middelburgers oök dicht bij een treffer. In de tweede helft kreeg eerst Ge luk via Bruse Boys nog een grote kans, maar was het daarna eigen lijk meer en meer wachten op de 0-1. Die viel uiteindelijk toen ver dediger Johan yroegindeweij een middelburg - Tholense Boys en Noad'67 blijven in de derde klasse B kansrijk voor een plaats in de na- competitie. Beide teams handhaaf den zich zaterdag door een over winning in de subtop van de rang lijst. Tholense Boys won met 2-0 van Rillandia, Noad'67 won het restant van het vorige week bij 0-0 gestaakte duel met Seolto met 3-0. Beide ploegen wedden nog op twee paarden. Als hoogst eindigen de ploeg in de eindstand kunnen ze de periodetitel van de kam pioen overnemen, maar daarnaast zijn beide teams nog in de race in kapelle - Apollo'69 heeft de beslis singswedstrijd om .de tweede-pe- riodetitel in de vierde klasse A za terdag met 2-1 gewonnen van Krui- ningen. Het duel was noodzakelijk omdat beide teams met hetzelfde puntentotaal en hetzelfde doelsal do bovenaan waren geëindigd in de tweede periode. Het was in Kapelle een matig duel van beide kanten met veel romme lig voetbal. Apollo kreeg een straf schop en deze werd benut door Robin Braam. Hierna groef de ploeg van trainer Bram Kot zich in. Het lukte Kruiningen niet om gebruik te maken van de geboden ruimte. Na rust werd het 1-1 dank zij een kopdoelpunt van Glodie Kunuanina. Apollo nam het spel in handen en heerste na de 1-1. Duiveland speelt dit seizoen nog vijf wedstrijdenzaterdag te beginnen tegen kampioen Terneuzense Boys bal wegkopte en Stefan Joosse de bal vervolgens in één keer op zijn pantoffel nam. Via Geluk had Bruse Boys de ne derlaag in de slotfase nog kunnen voorkomen, maar hij schoot na een voorzet van Rudo van den Ber ge over. Ondanks de nederlaag maakt Bruse Boys nog steeds kans op deelname aan de nacompetitie. Door de zege van Terneuzense Boys bij Amemuiden pakte die ploeg de tweede periodetitel. In de derde periodestrijd staat Bruse Boys nu één punt achter op koplo per Duiveland. Arnemuiden-Terneuzeinise Boys 2-6 (0-2). Ruben de Haas 0-1, Gokhan Ersa- hin 0-2, Marco Faassen 0-3, Marc van Haneghem 1-3, Marco Faassen 1-4, Ibrahim Eryürük 1-5, Leon van Belzen II 2-5, Gokhan Ersahin 2^6. Dinteloord-Yerseke 2-1 (1-0). Davy van Merriënboer 1-0, Davy van Merriënboer 2-0, Jaap van de Lijke 2-1 (strafschop). Rode kaart (2x geel): 65. Pieter van Est (Dinteloord), 83. Sven Da- men (Dinteloord). Klundert-Nieuwdorp 1-0 (0-0). Peter van Wingerden 1-0. Zwaluwe-lnternos 3-1 (1-0). Gijs van der Maden 1-0, Bastiaan Delleman 1-1, Yannick Vos 2-1Pim Schonk T-1 de derde periode. Noad'67 leidt die strijd met tien punten uit vier duels, terwijl Tholense Boys drie punten minder heeft. De kampioen is nog niet bekend. Koploper The Gunners heeft al twee mogelijkheden laten passe ren en heeft met nog drie duels voor de boeg zes punten voor sprong op MZC'11, de enige con current. Noad'67-Seolto 3-0 (0-0), restant. Frank den Engelsman 1-0, Wiljan Lisse- veld 2-0, Lars Steijn 3-0. Rillandia-Thol. Boys 0-2 (0-0). Freddy Simons 0-1, Matthijs van Stee 0-2. In de tweede klasse E verliest Duiveland met 1-0 bij SSV'65, maar dat mag de ploeg zichzelf aanrekenen. De Oosterlanders grossieren in het missen van kan sen. door Klaas Verspoor goes - Dat Duiveland bij SSV'65 niet de zege voor zich opeiste, had de ploeg enkel en alleen aan zich zelf te wijten. De Oosterlanders misten de mooiste kansen. En tot overmaat van ramp ging ook doel man Leon Weeda bij de enige goal van SSV'65 niet vrijuit. In de laatste acht competitieduels kwam Duiveland telkens tot sco ren, maar op sportpark Het Schen- ge stond het vizier allerminst op scherp. Voor rust verprutste Duive land maar liefste acht goede moge lijkheden en na rust kwamen daar nog eens drie dotten van kansen bij. Het was daarom niet verwon derlijk dat Duiveland-trainer Henk Schouten na afloop brieste van woede. „We geven hier gewoon een overwinning weg. Als je zo'n wedstrijd speelt, dan moet je ge woon met 3-0 of 4-0 winnen." Leendert Geelhoed, die samen met Peter Groenewegen (ex-trai ner SKNWK) als interim-trainers- duo optreedt na het vertrek van Alexander van Keulen, reageerde genuanceerder. „Het was een ener verend potje. De gelukkigste ploeg heeft gewonnen. Duiveland was de betere ploeg, maar wij stonden als collectief beter. Het is geweldig om te zien hoe de jongens het op pakken." Onder het nieuwe duo pakte SSV'65 acht punten uit vier duels. Dat was ook het aantal dat Duive land uit de laatste vier duels vóór SSV-uit vergaarde. Maar al had Duiveland in Goes nog een uur ge voetbald, gescoord had de ploeg waarschijnlijk toch niet meer. Illus tratief voor het gebrek aan scorend vermogen was de actie van Ro nald Zwager in de 75e minuut. De linkspoot werd door Marcel de Bruine vrij voor SSV-doelman Roy Sallet gezet. Door een knulli ge struikelpartij ging kans num mer tien voor Duiveland verloren. Zwager: „Dat is scherpte. Ik ben ook eigenlijk niet fit, maar vanwe ge de blessures en schorsingen deed ik toch mee." Zwager baalde ook enorm van het tegendoelpunt. „Die goal mag nooit bij de eerste paal vallen, maar wij hadden het al lang zelf moeten beslissen. Ik moet wel zeg gen dat het de eerste keer in jaren is dat ik SSV zo zie voetballen. On der. Van Keulen speelden ze alleen maar op de counter." Karakteristiek SSV'65-DuiveIainl 1-0 (0-0). 86. Souliman Abali 1-0. Scheidsrech ter: M. Jobsê (Middelburg). Gele kaart: Thomas Mattheijer en Ibi el Uarichi (beiden SSV'65), Marcel de Bruine (Duiveland). Aantal toe schouwers: 115. Duiveland: Leon Weeda, Barry Steenpoorte, Roy Quik, Marcel Zwager, Leen IJzelenberg, John op 't Hof (87. Jelmer Stouten), Wilmar van der Sande, Marcel de Bruine, Ronald Zwager, Robbert de Bruine en Dennie Ie Comte. Doordat SSV'65 heerlijk meevoet- balde, kreeg Duiveland volop ruim te. In de zeventiende minuut was Zwager zelf de eerste die Sallet op zijn weg vond en een minuut later kreeg Wilmar van der Sande in één aanval twee keer de kans op de 0-1. SSV'65 was via Souliman Abali drie minuten later dicht bij de 1-0. In de 27e minuut kreeg Dui veland weer twee kansen op rij. Eerst vond Robbert de Bruine Sal let op zijn weg en in de rebound stuitte Dennie le Comte op de doelman. Aan de andere kant hield Weeda Salim Sandee van sco ren af en redde hij ook met de voet op een inzet van Jordy Maton- do. Het summum van de kansen kwam in de 44e minuut. Binnen acht seconden raakte Duiveland drie keer de lat. Eerst belandde een vrije trap van Ronald Zwager op de lat en vervolgens raakten Le Comte en Leen IJzelenberg de de- klat. Schouten: „We roepen het daar over onszelf af" Ook na rust had Duiveland aanvankelijk een overwicht. Via Ronald Zwager had Duiveland in de 54e, 75e en 83e mi nuut op 0-1 moeten komen. SSV'65 was via Abali in de 81e mi nuut ook al gevaarlijk geweest, en in de 86e minuut besliste hij het duel met een schot in de korte hoek. „Ik zag dat de keeper de kor te hoek niet goed afdekte", meldde Abali nadien. Het enige goede nieuws voor Duiveland kwam uit Amemuiden, waar Terneuzense Boys de tweede periode voor zich opeiste. Daardoor leidt Duiveland nu in de laatste periode en heeft het het behalen van de nacompeti tie nog volledig in eigen hand. 7, mmm ms mm Kruiningen hanteerde vooral de lange bal, maar deze was vaak on zuiver. Een kwartier voor tijd be sliste Apollo de wedstrijd. Na een snelle omschakeling passeerde San- der Nagelkerke op een knappe ma nier de keeper en tikte de 1-2 bin nen. „Na de 1-2 bleef het span nend, maar eigenlijk kwamen wij niet meer in gevaar. Het was niet goed vandaag, maar we hebben ons doel bereikt", aldus trainer Bram Kot. Volgend seizoen staat Kot aan het roer bij ZSC'62. Die ploeg is nog volop in de race voor de derde-pe- riodetitel in de vierde klasse B. De winnaar daarvan speelt samen met Apollo'69 en de uiteindelijke nummer 10 uit de derde klasse A in de nacompetitie. DFS-speler Julius Bliek (rechts) probeert een speler van Serooskerke van de bal te houden. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64