sport 143 Schoenentumult helpt Internos in het zadel Doelman scoort voor Goes Kleine kans op profclub dinsdag 10 april 2012 door Bob Maes MIDDELBURG - Een keeper die zijn ploeg redt is in het voetbal niet zo bijzonder. Ook niet bij zondag-eer steklasser Goes. Maar de manier die Matthew Lentink gisteren liet zien tegen WSC was op z'n minst opmerkelijk. De doelman maakte namelijk de beslissende goal voor zijn ploeg. Daarmee hielp hij Ter- neuzen, concurrent van WSC, een handje. De Zeeuws-Vlamingen ver loren zelf wel van koploper Neme- laer: 3-1. Nog opzienbarender dan de zeven doelpunten die de wedstrijd rijk was, was de maker van de 4-1 voor Goes. Keeper Matthew Lentink nam een uittrap die pardoes in het net van zijn collega-doelman be landde. „Ik zag die bal vliegen en ik dacht: nou, die vliegt wel heel ver", zei trainer Gérard de Nooijer. Zó ver zelfs dat de bal via het natte gras doorschoot en over de doel man van WSC in het doel ging. De Nooijer: „Op internet zie ik wel eens zulke filmpjes. Maar op het voetbalveld had ik het nog nooit meegemaakt." Goes stond al met 3-1 voor toen Lentink zijn huzarenstuk toonde. Binnen de minuut schoot Yves Nyemb op de paal, de rebound was een prooi voor Kyle Does burg: 1-0. De Bevelanders creëer den vervolgens genoeg kansen, waarvan Yannick van As en Ray Kroon er twee benutten. Kort voor rust scoorde WSC tegen. Na Lentinks doelpunt werd de spanning toch echt nijpend, toen Rob van Ravenstein en Colin Au- stermann de Waalwij kers wel heel dichtbij brachten. De winst van Goes was een mooie bijkomstig heid in een wedstrijd die vooral in het teken stond van de naderende nacompetitie. „Ik heb jongens la ten voetballen die normaal min der aan de bak komen. Yannick van As heeft een hele wedstrijd ge speeld en Ignacio Missaine een hal ve. Dan zijn ze fit voor de nacom petitie", sprak De Nooijer. foto Willem Mieras De kans dat Kloetinge volgend seizoen in de KNVB-be- ker een profclub als tegenstander treft is niet zo groot. De amateurclubs openen in de eerste ronde im mers tégen elkaar. Lees erover op het weblog Rude- Stats via www.pzc.nl/rudestats Mats Willemse passt de bal in het gewonnen bekerduel met Terheijden. door Aector Dooms ETTEN-LEUR - Het bekeravontuur van Steen eindigde gisteren op het sportpark De Hoge Neerstraat in Etten-Leur. Zondag-derdeklasser Internos won met 2-1 het duel in de kwartfinale van de districtsbe ker en treft Kloetinge in de halve fi nale. Na afloop overheerste de te leurstelling bij de moegestreden Zeeuws-Vlamingen.. „Dit is een ge miste kans", reageerde Carlo van Grimberghe. De trainer van Steen verwees naar de eerste helft toen zijn ploeg kan sen kreeg om de i-o-voorsprong uit te bouwen. „We hadden de 2-0 moeten maken. Dé organisatie stond goed bij ons." Sander van Remortele, de beste speler bij Steen, kon de uitschakeling nauwe lijks bevatten. „Dit verlies is een zware teleurstelling. We hebben uitstekend gepresteerd in de beker, maar als je er zo dichtbij bent, dan wil je ook die laatste stap maken." Steen speelde gegroepeerd met een verstekt middenveld. Van Re mortele kreeg in de eerste minuut een kans, maar de inzet werd ge keerd door Internos-doelman Wer ner Verhoeven. Even later was het wel raak. Robin Mariman werd in de diepte gestuurd. Zijn voorzet werd door de inkomende Van Re mortele hard en laag ingeschoten. Doelman Verhoeven loste de bal, waarna de goed gevolgde Arno Thuij de bal in het lege doel schoof: 0-1. Daarna ging Mariman, die met zijn snelheid de aandacht van de Brabantse verdedigers vasthield, nog een keer voor eigen succes ter wijl Wouter de Neijs er beter voor stond en schoot de aanvaller te slap in. Internos was vooraf ge waarschuwd voor Steen, dat in de voorgaande bekerduels indruk had gemaakt door zondag-eersteklas ser Vlissingen en zondag-tweede klasser TSC uit te schakelen. De jonge ploeg van trainer Ger Mus ters bleef te veel volharden in het spelen van de lange bal door het centrum, waar de handige spits Ja- mal Chouiter moest opboksen te gen de fysiek sterke Steen-verdedi gers. Van Remortele: „De voor sprong was ideaal. We kregen ruimte en dan komen er altijd kansjes." Het scenario van de zondag-vier deklasser werd vlak voor rust ge weld aangedaan. Het gebeurde na een bizar moment. Steen-verdedi ger Danny van Daalen viel uit met een spierblessure. Dave de Waal stond te popelen om in te vallen, maar zijn schoenen werden afge keurd door scheidsrechter Tim Wesdorp. „Zijn voetbalschoenen hadden stalen en rubberen nop pen, die ook nog eens verschillen de lengteshadden. Dat is niet toe gestaan", zei Wesdorp later. De Waal: „Ik speel al vier seizoenen op deze voetbalschoenen." Terwijl De Waal van schoenen ver wisselde ging de wedstrijd verder. Steen gaf een hoekschop weg. Op het moment dat De Waal op zijn andere schoenen het veld in mocht, werd de hoekschop door Danny van Nijnatten via het hoofd van Internos-verdediger Maikel Mol tegen het net gekopt en het was 1-1. „De organisatie was even zoek. De treffer beteken de een domper", verzekerde Van Grimberghe. De tweede helft was vijf minuten oud of Steen moest een tweede treffer incasseren. Op de vrije trap van Eric Nijssen werd door de Steen-verdediging niet goed geanti cipeerd. Mol trapte half raak, waar door de bal met een gelukje voor de voeten caramboleerde van Ma rio de Rijck, die van dichtbij raak schoot: 2-1. Die klap kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet meer tebo- ven. „We gaven de goals te gemak kelijk weg. Onze keeper heeft geen redding moeten verrichten", stelde Van Remortele terecht vast. Steen probeerde nog druk te zet ten. Van Remortele was nog het dichtst bij de gelijkmaker uit een vrije trap tegen de binnenkant van de paal. In de slotfase werd Steen-aanvoerder Michel van den Bosch na zijn tweede gele kaart uit het veld gestuurd. Wesdorp, pas achttien jaar en met Zeeuwse roots, deelde nog vijf gele kaarten aan Steen-spelers uit. Niemand maalde daar om bij Steen. De uit schakeling deed het meeste pijn. Internos-Steen 2-1 (1-1). 7. Arno Thuij 0-1, 43. Maikel Mol 1-1, 50. Ma rio de Rijck 2-1Scheidsrechter: T. Wes dorp (Bergen op Zoom). Rode kaart: Michel van den Bosch (Steen), na twee keer geel. Gele kaart: Michel Struys, Rick de Vlam (Internos). Pieter War rens, Peter Lernout, Serge Merckx, Ro bin Mariman, Wouter de Neijs, (allen Steen). Aantal toeschouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63