42 Videosysteem als bonus in de beker Hoek bakt er helemaal niks van in Zaltbommel Eersteklassers mager dinsdag 10 april 2012 door Rudy Boogert ZALTBOMMEL - Wist u dat in Zalt bommel de gootspoken welig tie ren? Het zijn beelden die zich vooral in dakgoten van de huizen bevinden. Ze vertellen iets over de bewoners of over de historie van de huizen. Het zijn veelal dieren, maar het kunnen ook fantasiefigu ren zijn. Hartstikke leuk voor een dagje Zaltbommel. Véél leuker dan het spoor volgen van Hoek naar Zaltbommel. Dat was zaterdag im mers zonde van de tijd. Hoek bakte er - om het in Vander- gijpiaans te stellen - he-le-maal niks van. Trainer Ruud Pennings was heel boos, hoewel je dat uiter lijk niet aan hem kon zien. Hij vond dat zijn team verzaakt had, niet bij de les was, niet scherp was, noem het allemaal maar op. Het waren allemaal nog milde kwalificaties. Een trainer kan het maar moeilijk zeggen, maar dich ter in de buurt kwam dat Hoek zich kapot moest schamen voor zijn wanprestatie. Natuurlijk, Nivo Sparta is geen te genstander die de adrenaline tot een kookpunt brengt. Maar een ploeg met ambities moet ook zo'n klus kunnen klaren. Ook al was het dan geen wedstrijd voor de •derde periode, die Hoek zo graag willen winnen. „Als we komende zaterdag van Kozakken Boys wil len winnen, hadden we ook nu een goede prestatie moeten neer zetten", vond Pennings. „De op gaande lijn van de laatste weken is een stukje naar beneden gegaan." Nou ja, een stukje... Het leek wel of Hoek er zaterdag geen zin in had. Achterin werd de bal plichtmatig rondgespeeld. Zó plichtmatig dat die ene enthousias te spits van Nivo Sparta nog regel matig de bal te pakken kreeg. De verdedigers konden de bal ook nauwelijks kwijt, want de midden velders deden maar weinig moeite om echt vrij te komen. En als dat 's lukte, dan was de pass vaak van het niveau Cadzand 2 (niks ten na dele van dit team overigens). Giovanni Siereveld leed vaker bal verlies dan hem lief was, Regilio Pi nas kon niet eens meer een bal fat soenlijk aannemen, Tim de Meers man had nog wel de trap maar ab soluut de precisie niet, Guillaume Clinckemaillie kwam geen enkele keer langs zijn tegenstander, Jari Vyaene viel even onopvallend in als Lionel Fitsch was uitgevallen, et cetera, et cetera. Geen enkele speler van Hoek haalde het niveau dat van hem verwacht mag wor den. Dat Hoek nog een paar kansjes mocht noteren, was al heel wat. Even voor rust combineerden De Meersman en Alfons de bal vrij tot bij Jorrit D'Haeseleer, wiens kopbal werd overgetikt. Dat was het Hoekse gevaar voor rust. Na de pauze had Clinckemaillie een doelpunt op zijn schoen, maar de keeper redde, Dimitri van Oppens had nog een schot en Reguillo Vandepitte turfde twee beschei den kopballetjes. That's all. Laagvlieger Nivo Sparta daarente gen speelde naar zijn mogelijkhe den. Eén bedrijvige spits (Frenkie Schaap) met twee snelle spelers er achter en ernaast (Michael van Rijn en Niels den Haan); met z'n drieën stichtten ze meer gevaar dan alle Hoekenezen bij elkaar. Voor het vijandelijke doel weltever staan, want voor eigen doel zorgde Hoek regelmatig voor gevaar. Balverlies van Siereveld leidde een opgelegde kans en een claim voor een strafschop op, slap verdedigen van Vandepitte leverde een schot voorlangs op, doelman Jordi de Jonghe kwam halfbakken uit bij een hoge bal wat bijna voor een doeltreffende kopbal zorgde en vlak voor rust ging Schaap langs de makke Fitsch en bediende Niels den Haan op maat: 1-0. Na rust ging dit spelletje verder. Siereveld liet Schaap ruimte voor een hard schot dat op de vuisten van De Jonghe landde, de Hoekse defensie werd uiteengescheurd door een vlotte combinatie waar bij De Jonghe in extremis een doel punt voorkwam. Hoek vond het al lemaal best. De eigen supporters niet. Die hadden beter gootspoken kunnen gaan spotten in de binnen stad van Zaltbommel. Karakteristiek Nivo Sparta-Hoek 1-0 (1-0). 45. Niels den Haan 1-0. Scheidsrech ter: BB. van der Helder (Ter Aar). Gele kaart: Björn Gevat, David Brothwell en Peti Lutgens (Nivo Sparta), Jari Vyaene (Hoek). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Lionel Fitsch (46. jari Vyaene); Sebastian Hermans, Ferry Alfons; Guillaume Clincke maillie, Tim dé Meersman (64. Di mitri van Oppens), Regilio Pinas; Jorrit 3'Haeseleer (73. Rachid Kha- ii). MIDDELBURG - Twee wedstrijden in het paasweekeinde hadden Zaam- slag in de eerste klasse C op het goede spoor moeten helpen. Met slechts één punt namen de zorgen voor de Zeeuws-Vlamingen echter verder toe. Zaamslag zakte door een gelijkspel tegen WGZ (1-1) en een nederlaag bij Heinenoord (3-1) naar de twaalfde plaats. Met nog vijf wedstrijden in het verschiet is het zaak om minstens twee plaatsen te stijgen, teneinde nacompetitie om lijfsbehoud te vermijden. „De kopjes gaan abso luut niet omlaag, omdat je weet dat je in principe niks minder Kloetinge bereikt voor de derde keer de halve finale van de districtsbeken Eerder deed het dat in de seizoenen 08/09 en 09/10. Kloetinge bereikt de halve finale van het districtsbekertoernooi. De Bevelandse zaterdag-hoofd klasser verslaat in eigen huis zon dag-derdeklasser Terheijden. Het wordt op het Wesselopark 2-1. door Jan Dagevos KLOETINGE - Er was trainer Die- derik Hiensch zaterdag veel aan ge legen om met Kloetinge de halve finales van het districtsbekertoer nooi te bereiken. Niet alleen stond plaatsing voor het grote KN- VB-toernooi op het spel, er was ook nog een extra bonus te verdie nen. Wie zich immers kwalificeert voor het landelijke bekertoernooi, waar aan ook de profclubs meedoen, kan een startpremie van 5000 eu ro tegemoet zien. Een mooi be drag dat in Kloetinge zijn bestem ming al heeft gevonden. „Ik heb met het bestuur afgesproken dat we het gaan gebruiken voor de aanschaf van een videosysteem", vertelde Hiensch na de wedstrijd tegen Terheijden (2-1). Onlangs draaide Kloetinge proef en werden er beelden gemaakt van een competitiewedstrijd. Een dag later kregen de spelers van de hoofdmacht via hun computer toe gang tot het materiaal en kon ie der voor zich de verrichtingen nog eens terug zien. „Video-analyse hoort er tegenwoordig bij", zei Hiensch. „Beelden zeggen meer dan woorden. Bovendien kan ook de jeugdopleiding van de club zijn voordeel ermee doen. Het is goed om bepaalde zaken uit een wed strijd nog eens terug te zien. Daar kun je veel van leren." Het was jammer dat het systeem zaterdag bij de wedstrijd in de kwartfinale van de districtsbeker tegen Terheijden nog niet operatio neel was. Het had prima lesstof voor de komende weken opgele verd, want het liep niet echt ge smeerd bij Kloetinge. De beginfase was nog redelijk, maar daarna viel de ploeg ver te rug en ontbrak het aan rust, fines se en tactische wijsheden. In plaats van de tegenstander bijvoor beeld onder druk te zetten en af te jagen, trok Kloetinge zich terug. In die periode was er nauwelijks krachtsverschil tussen zater dag-hoofdklasser Kloetinge en zon dag-derdeklasser Terheijden. En dat terwijl de ontmoeting het ideale scenario had gekregen voor de thuisploeg. Na zeven minuten Karakteristiek Kioëtinge-Terheijden 2-1 (1-0). 7. Gorné Schilperoort, 58. Sjors Lank- haar, 71. Bas Jan de Bree 2-1. Scheidsrechter: A. H. van Drunen (Dordrecht). Gele kaart: Ingmar Quist, Bart Etëprez (beiden Kloetin ge), Mitchell Bouwman, Yorick van N ij natten (beiden Terheijden). Aan tal toeschouwers: 350. '0; Kloetinge: Jaco van der Schee; Sjors Lankhaar, Michel Maaskant, Jaap Esser, Timo Jansen; Comé Schilperoort (81Daan Esser), Mark Schuit, Mats Willemse; John Schot (90. Jerfy Booy), Bart Deprez (81. Josimar Pattinama) en Ingmar Quist. prijkte er al een i-o-voorsprong op het scorebord. Corné Schilperoort mocht vanaf links een vrije trap nemen. Hij sneed de bal goed aan, in de hoop dat iemand zijn hoofd er tegen kon zetten. Dat mocht dan niemand lukken, de bal rolde wel in het doel, ook tot verrassing van Terheijden-doelman Sjoerd Hop. Het gaf Kloetinge niet de gewenste impuls. -Het spel werd hierna stro perig en slordig. Zo af en toe neig de het zelfs naar gemakzucht, zon der dat Terheijden overigens drei gend voor het doel verscheen. Na de pauze oogde Kloetinge ener gieker en leek na een treffer van Sjors Lankhaar (58e minuut) de wedstrijd beslist. Negentien minu ten voor het einde kreeg Terheij den echter een strafschop. Scheids rechter Van Drunen bestrafte een duwtje van Lankhaar („Ik heb hem volgens mij niet eens ge raakt"). Bas Jan de Bree benutte het buitenkansje. Terheijden, dat eerder gerenommeerde clubs als ASWH en Hoek had uitgescha keld, kreeg de geest, zette aan, maar kreeg nauwelijks kansen te gen de sterke defensie van Kloetin ge. Zo bleef het 2-1. „Plaatsing voor het landelijke bekertoernooi was het doel", zei verdediger Lankhaar naderhand. „Dat is gelukt en nu volgend seizoen maar hopen op een mooie tegenstander." De eerste missie is dus volbracht, maar wellicht ligt er voor Kloetin ge dit seizoen nog meer in het ver schiet. De finale lonkt nu. Kloetin ge wacht op zaterdag 28 april een uitwedstrijd, tegen Internos dat gistermiddag met 2-1 won van Steen. bent", zei Joris Rademakers, die te gen Heinenoord door een schor sing aan de kant stond. „Maar het wordt wel steeds moeilijker." Klassegenoot GPC Vlissingen liet zaterdag een mooie kans liggen om verder afstand te nemen van dedegradatieplaatsen. De elf Vlis- singers speelden meer dan een helft tegen tien spelers van SC Everstein, omdat scheidsrechter Pijpers voor rust Dennis Heijkamp met rood naar de kant stuurde. GPC had er geen voordeel van. Na rust kreeg Everstein de beste kan sen en moest GPC het meest tevre den zijn met de 0-0. Michel van den Bosch heerst in de lucht in de wedstrijd tegen Internos. De aanvoerder van Steen zou later een ro de kaart krijgen. foto Peter van Trijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62