5 herdenking Alphen vragen uittreksel Wim Eijk onthult misbruik-monument Blowers ALL-IN AANBIEDINGEN! www.weekendcompany.nl/hb ^Voienbo0||ï €779 Problemen Vodafone nog niet verholpen Senaat wil hoorzitting over Nationale Politie Verdachte pleegt zelfmoord in cel Jongens vast na brand eeuwenoude molen Gevaar pedofiel op internet vaak onderschat 2 t/m 14 april Occasiondagen! dinsdag 10 april 2012 0900 9335 0,25 p.m. Ma-Vr 09.00-21.00 u Za 10.00-16.00 u Zo 12.00-16.00 u Voor geldigheid en voorwaarden zie onze website. I !ncï, bedlinnen, eindschoor»: VAKANTIEPARKEN vanaf Weekend of midweek verblijf* Verblijf in april, mei en juni! Max. 4 personen per chalet/appartement Boek snel, want OP OP! Per»cMmu)°jay Per verblijf HENGELO - Kardinaal Wim Eijk heeft gisteren een monument voor het seksueel misbruikte kind onthuld in Hengelo. Dat deed hij samen met pastoor Koos Smits van de Hengelose Goede Herderpa rochie en glaskunstenaar Frans Houben uit Ootmarsum, zelf slachtoffer van seksueel misbruik in de RK Kerk. Het gedenkteken bij de Onze Lie ve Vrouwekerk is het eerste monu ment in Nederland voor slachtof fers van seksueel misbruik. Het stelt de Madonna met twee spelen de kinderen voor. In een gebedsdienst toonde kardi naal Eijk in zijn overweging veel compassie met slachtoffers: „Ze zijn door het seksueel misbruik als minderjarigen beroofd van hun in nerlijke vrijheid en persoonlijke waardigheid. Een zwarte episode in de kerkgeschiedenis." Eijk hoopt dat het monument bij draagt aan 'heling' en 'herstel van vertrouwen' bij slachtoffers. „Dat gaat me zeer ter harte." Frank Oude Geerdink uit Albergen werd als misdienaar in de jaren tachtig ernstig seksueel misbruikt. „Voor zo'n monument is het veel te vroeg", vindt hij. „Er zijn nog gro te wrijvingen tussen de slachtof fers en de kerkleiding. Maar ik zie wel een kentering. Kardinaal Eijk krabt zich tegenwoordig vaak ach ter de oren. Hij komt binnenkort naar Albergen om met ons te pra ten. Hij probeert ook zijn voorgan ger, kardinaal Simonis, mee te ne men." foto Robin Utrecht/ANP Toch zegt ze blij te zijn dat ze, on danks het verdriet en de pijn, weer in de Ridderhof mag zijn. Een medewerkster van het Rode Kruis brengt een beker water naar een huilende man op de eerste rij. Vier winkeliers onthullen een gla zen plaat, tegenover de roltrap. „Heb het leven lief en wees niet bang", staat er op. Na een optreden van Liesbeth List en nog een lied van het koor, gaan de mensen naar buiten, naar het monument. Het is een stenen bank rondom een magnolia. De boom bloeit, maar het weer doet op deze dag niet aan de lente den ken. Heel anders dan op 9 april 2011, toen de zon scheen. Alphenaren leggen bloemen bij het monument. Het meisjeskoor van Collegium Voci begeleidt hen met hoge, lieflijke stemmen. „We hebben veel geoefend", zeggen An gela Verhoeven en Meeuwke Kant (beide 13 jaar). „We zongen voor mensen die verloren zijn. Het is zo erg en zo vreemd." zie onze website&imnenlland De herdenkingsplechtigheid in Alphen aan den Rijn DEN HAAG Ook vandaag kunnen Vodafo- ne-klanten nog te maken hebben met instabiele netwerkverbindin gen en problemen met mobiel in ternet. Dat maakte het bedrijf giste ren bekend. In het grootste deel van de regio Den Haag en Rotter dam is de dekking hersteld, aldus Vodafone. De meeste klanten kun nen weer hun voicemail weer ge bruiken. Vodafone werkt al sinds woensdag aan het herstel van het netwerk na de brand bij het bedrijfspand in Rotterdam. DEN HAAG De Eerste Kamer wil op 15 mei een soort hoorzitting met betrokkenen voordat het wetsvoorstel voor de Nationale Politie wordt behandeld. Dat blijkt uit stukken van de Se naat. Wie daarvoor worden uitge nodigd, is nog niet vastgesteld. Het wetsvoorstel Nationale Politie van minister Ivo Opstelten is vorig jaar aangenomen door de Tweede Ka mer. De Eerste Kamercommissie voor Veiligheid en Justitie heeft over het voorstel al schriftelijke vra gen gesteld aan en antwoorden daarop ontvangen van Opstelten. VUGHT De man die door justitie werd ver dacht van doodslag op zijn Hel- mondse ex-vrouw, heeft zichzelf af: gelopen weekeinde om het leven gebracht in de gevangenis in Vught. Het slachtoffer werd op 14 februari verbrand gevonden in een bos in het Brabantse dorp Knegsel. Haar 51-jarige ex, die eind februari werd aangehouden, had al bekend. Het Openbaar Ministerie kijkt deze week naar de zaak. Als er geen an dere verdachten in beeld zijn, wordt het onderzoek gesloten. BURUM De politie in Friesland heeft giste ren twee jongens uit Burum aange houden. Het tweetal, van 12 en 14 jaar oud, wordt verdacht van be trokkenheid bij de brand in de mo len 'Windlust'. De molen, een van de oudste van Friesland, brandde zondagavond af. De jongeren maakten deel uit van een groep die zondagavond vuur werk afstak in het dorp. Tijdens het politieonderzoek werden afge schoten vuurpijlen gevonden bij de molen. De politie sluit meer aan houdingen niet uit. TILBURG - Gemeenten in het zui den van het land kunnen vanaf volgende week tienduizenden aan vragen verwachten voor uittrek sels uit het bevolkingsregister. Softdrugsgebruikers hebben het ac tuele uittreksel nodig als ze vanaf 1 mei lid willen worden van een coffeeshop om hun wiet te kopen. De grote gemeenten gaan niet uit van een grote toeloop of extreme drukte of weten niet wat ze moe ten verwachten. Alleen de gemeente Tilburg zegt maatregelen te treffen. De gemeen te heeft becijferd dat meer dan 10.000 Tilburgers een uittreksel gaan aanvragen. Coffeeshops gaan de bezoekers op verzoek van de ge meente adviseren om dat zoveel mogelijk digitaal te doen. De gemeente zet extra menskracht in om de aanvragen te verwerken, aldus een woordvoerster. Coffeeshops in het zuiden van het land worden op 1 mei als eerste een besloten club om drugstoeris ten buiten de deur te houden. Het aantal bezoekers is nog niet met een begrensd, maar vanaf 1 januari mogen de coffeeshops maximaal 2000 leden hebben. Hogenboom Aquadelta, Zeeland Hogenboom Hunzepark, Drenthe Mooi Zutendaal, Belgisch Limburg DEN HAAG - Ouders onderschatten de gevaren van pedofielen op inter net. Bijna driekwart van de ouders denkt dat zij zelf beter dan kinde ren in staat zijn die gevaren in te schatten. Toch kent een groot deel van de ouders niet alle 'vrienden' waar mee de kinderen op internet con tact hebben. Dat blijkt'uit een onderzoek van het tijdschrift J/M in opdracht van het NCRV televisieprogramma Al tijd Wat, dat vanavond een uitzen ding wijdt aan het fenomeen 'grooming'. Daarbij doen pedofie len zich op internet voor als leef tijdsgenoten van jonge kinderen en proberen hen zo tot seks te ver leiden. Sinds 2010 is grooming strafbaar. Iemand die een afspraakje wil ma ken met een kind onder de zestien om seksfoto's te maken, seks te hebben of beide, is strafbaar. Maar over seks praten met kinderen via internet is niet strafbaar. (ie Paasdag gesloten) *korting alleen geldig voor de kampeerwinkel en de tentenafdeling Gildeweg 35, Vlissingen T 0118-44 01 00 www. a mpe-e ree nt r u ra m ec h i e Is e nr» MECHIEISEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5