w> zeef 15 Krentebroad mé krukels Zeeland Brandweer bevrijdt paraglider uit boom Twee gewonden door eenzijdig ongeluk Bloemrijke brommer uit voortuin gestolen Duo mishandeld door groepje bekenden P.A. Boot geëerd met 'hoekje' in zijn eigen schuur Uitslaande brand legt leegstaande schuur Oosterland volledig in de as 'Veel publiek bij finish Eneco Tour PZO in Middelburg' Goemanszorg weer open Voorproefje van inundatieboek voor 'vrienden' STEEN DIJK MIDDELBURG - De finish van de eer ste etappe van de Eneco Tour zal op maandag 6 augustus zo'n tien duizend wielerliefhebbers naar Middelburg lokken. Die verwach ting staat in een ambtelijke nota. B en W willen de gemeentelijke bijdrage van vijftigduizend euro betalen uit de pot voor stadspro motie. Die promotie komt vooral tot uiting door de rechtsstreekste uitzending van de Eneco Tour op de Nederlandse en Belgische televi sie. De wielrenners komen via Schouwen-Duiveland en de storm vloedkering en de Veersedam op Walcheren. De tv-uitzending be gint op het moment dat de ren ners Zeeland binnenrijden. GRATIS elektrische bediening! aanhangwagens wuvrw.zeelandaanhangwagens.nl Bij aanschaf van een Saris kiep aanhangwagen. o Driezijdig of achterwaarts kippend, o Aluminium borden, o Stalen vloerplaat, o Geïntegreerde bindhaken. deze actie is geldig in de maanden maart en april. Zeeland Aanhangwagens - Uijterschootweg 22 - Middelburg - 0118-613659 dinsdag 10 april 2012 awwMBtiBiiinBiaMi ZOUTELANDE De brandweer heeft zondagmiddag om vijf uur bij Zoutelande een pa raglider uit een boom moeten be vrijden. De onfortuinlijke paraglider was ter hoogte van de Duinweg naar be neden gekomen en kwam in het bos achter de duinen terecht. De man raakte niet gewond en kon eenmaal beneden op eigen kracht zijn weg vervolgen. LEWEDORP Een 22-jarige automobilist uit Zoe- termeer en diens 21-jarige passagie- re uit Dordrecht zijn zondagoch tend vroeg ernstig gewond geraakt toen hun auto op de snelweg A58 ter hoogte van Lewedorp enkele malen over de kop sloeg. Naar de oorzaak van het ongeluk gist de po litie nog, maar de man is op alco hol getest. Hij werd naar het zie kenhuis in Goes vervoerd, zijn pas- sagiere is naar Rotterdam gerbacht. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be I astingdienst RENESSE In Scholderlaan in Renesse is vrij dagmiddag een brommer gestolen. De Puch Maxi, voorzien van een witte mand en vrolijke gekleurde bloemenslinger, stond geparkeerd in een voortuin. Dieven wisten de brommer echter tussen 16.30 en 17.30 uur uit de voortuin te ont vreemden. In de witte mand lag een beige-zwarte integraalhelm. MIDDELBURG Een 16-jarig meisje uit Oost-Sou burg en een 21-jarige Middelburger zijn in de nacht van vrijdag op za terdag in Middelburg mishandeld door een groep van ongeveer acht man. De slachtoffers reden op een scooter toen ze een groepje beken den tegenkwamen in de Graven straat. De Middelburger, die als pas sagier op de scooter zat, kreeg een trap in zijn zij waardoor ze vielen. De man werd over zijn gehele lichaam getrapt, het meisje werd haar helm in het gezicht gegooid. D e afgelopen najaar overle den Zierikzeeënaar P.A. (Piet) Boot heeft veel bete kend voor Streek- en Landbouw museum Goemanszorg. Zo speel de hij een belangrijke rol in de ver huizing naar de huidige locatie. Boot, bouwkundige van beroep en tot zijn pensionering in 1978 direc teur gemeentewerken in Tholen, tekende voor de verbouwing van de monumentale schuur en voor de bouw van de naar hem ver noemde Bootschuur. In die schuur is ter nagedachtenis aan Boot dit seizoen een hoekje in gericht. Zo zijn op zijn secretaire bouwtekeningen te zien en liggen zijn onderscheidingen tentoonge steld. Een deel van zijn collectie boeken over de geschiedenis van de provincie Zeeland is ook overge bracht naar Goemanszorg. Geïnte resseerden kunnen op de nieuwe leestafel deze boeken inzien. NIEÖWERKERK - Het blijft voor veel mensen een ongewone combinatie, krentenbrood met krukels. Toch viel dit gerechtje, dat traditioneel in som mige delen van Zeeland wordt gegeten tijdens Pasen, in de smaak bij thee tuin De Stokroos in Nieuwerkerk. Daar stond het gisteren op het menu bij de paasbrunch, die vanwege het tegenvallende weer niet in de tuin maar binnen werd geserveerd. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse OOSTERLAND - Bij een hevige brand aan de Lange Achterweg in Oosterland is in de nacht van zater dag op zondag een leegstaande schuur in vlammen opgegaan. Op het moment dat de brandweer ter plaatse kwam, sloegen de vlam men al uit het dak. Brandweerlie den uit Oosterland, Bruinisse en Dreischor richtten zich dan ook meteen op het behoud van de na bijgelegen woningen. Zowel het eveneens leegstaande huis dat aan de schuur was vastge- bouwd als een andere woning wer den gered. Deze woning liep door de hitte van de vlammen wel lich te schade op. De melding van de brand kwam rond 2.00 uur 's nachts binnen. De brandweerlie den konden al na twee uur weer huiswaarts keren. Volgens de Zeeuwse politie heeft de eigenaar van de schuur het vermoeden dat de brand is aangestoken. Omdat de schuur leegstond, zijn er weinig andere mogelijke oorzaken denk baar. De politie heeft technisch on derzoek verricht. De resultaten zijn nog niet bekend. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl Sinds afgelopen weekend is Goemanszorg weer da gelijks geopend tot en met 4 november. Op maan dag tot en mei vrijdag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Op zaterdagzondag en feestdagen is het museum open .van 13.00 tot 17,00 uur. Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg staat dit jaar in het teken van het Zeeuws Jaar van het Water. In de schuur ligt de nadruk op de landbouw. In de hal van het woonhuis staat Dreischor centraal, foto's Ronald den Dekker Over de Watersnoodramp van 1953 zijn vele boeken verschenen. De bekend ste is misschien wel 'De Ramp' van Kees Slager. Over de inundatie van Schouwen-Duiveland in 1944 is veel minder bekend. Zuid- en Midden-Zeeland was al bevrijd, terwijl de Duitse bezetter grote de len van Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint-Philipsland onder water zette. Slager is momenteel bezig met een boek over deze gebeurtenis. Op de 'vriendendag' van Goemanszorg, zaterdag 5 mei, komt hij over dit project vertellen. De vriendendag is exclusief voor de vaste dona teurs van het museum. Met zo'n 800 donateurs heeft Goemanszorg één van de grootste 'vriendenkrin gen' van de lokale musea. Meer informatie hierover is te vin den op www.goemanszorg.nl. makelaar taxateur o.q. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl IMVM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59