Facelift voor Crevelingendam Ook Inspiratiecentrum stap dichterbij SCHOUWEN-DUIVELAND Wethouder Ad Verseput: Laatste jaren te weinig aandacht geschonken aan recreatiegebied Mountainbikers zoeken helpers almanak Paaseieren DINSDAG 10 april 2012 13 Goemanszorg haakt in op jaar van water 14 en 15 door Joeri Wisse BRUINISSE - De Grevelingendam wacht een opfrisbeurt. Dit toeris tenseizoen blijft alles nog bij het oude, maar volgend jaar moet het verouderde recreatiegebied aan het Grevelingenmeer op tal van pun ten zijn aangepakt. Zo wordt een groot deel van de ei ken op de dam gekapt. Door de aanwezigheid van de eikenproces- sierups lopen mensen' een grote kans om in aanraking te komen met de brandharen van het dier tjes, die voor jeuk en uitslag kun nen zorgen. Het kappen van de bo men op de recreatieweides moet dit probleem uit de wereld helpen. Door op sommige plekken ook an dere bomen te kappen, moeten er vanaf de doorgaande weg doorkijk jes ontstaan naar het meer. Tegelijkertijd met het kapwerk kan een mountainbikeparcours wor den aangelegd, een fel gekoesterde wens van een club jonge inwoners mmMsmmÊMmÊmmmmmmmmmmmmm van Bruinisse en omgeving. Ook de parkeerterreinen en speelplaat sen worden opgeknapt. Het dagelijks bestuur van het Gre- velingenschap heeft onlangs inge stemd met een pakket van korte termijnmaatregelen. In juni wordt het Voorstel inclusief een finan ciële onderbouwing voorgelegd aan het algemeen bestuur. Volgens dagelijks bestuurlid en ver antwoordelijk wethouder Ad Ver seput werd het echt tijd dat het ge bied wordt aangepakt. „De laatste jaren is onze aandacht vooral uitge gaan naar de Brouwersdam. Zowel bij de gemeente als het Grevelin- genschap kunnen we niet alles te gelijk doen", zegt hij. Het Grevelingenschap denkt ook na over verbeteringen op lange ter mijn. Zo is het gebied aangewezen voor de plaatsing van ecolodges. Ook de komst van andere vormen van verblijfsrecreatie en uitbrei ding van watersportmogelijkhe den en horecavoorzieningen ho ren tot de mogelijkheden. BRUINISSE - „We hebben er hard aan moeten trekken en er veel tijd in gestoken, maar het is gelukt." Sa men met een club andere moun tainbikers ijverde Bruënaar Vin cent de Wit -gesteund door de dorpsraad Bruinisse- voor een BMX-parcours op de Grevelingen dam. „De online petitie is door meer dan 300 mensen onderte kend. Het heeft ons verbaasd hoe veel mountainbikers er in Bruinis se en omgeving actief zijn", zegt hij. Vincent is nu bezig met het vinden van vrijwilligers om het parcours aan te leggen. Wie wil helpen kan bellen: 06-10444581. door Joeri Wisse BROUWERSDAM - Niet alleen de Jachthaven van de Toekomst, maar ook het Inspiratiecentrum van het Grevelingenschap is een stap dichterbij gekomen door de wetswijziging die de Tweede Ka mer onlangs heeft aangenomen. Daardoor wordt het mogelijk om op een primaire waterkering te bouwen. Het centrum komt pal naast de N57 ter hoogte van de Kabbelaarsbank. Architectenbu reau Paul de Ruiter heeft voor het ontwerp getekend. „Het is een heel duurzaam ontwerp, met riet aan de buitenkant", omschrijft Siemco Louwerse van het Grevelin genschap. Een uitkijkpunt van 26 meter hoog biedt zich op de wijde omge ving. Onder het gebouw wordt het getij gesimuleerd. Dit sluit aan bij de plannen voor de bouw van een getijdencentrale. Met de bouw van het Inspiratie centrum voor de Grevelingen is een bedrag van 3,25 miljoen euro gemoeid. Vanwege de subsidies die voor het project zijn binnenge haald, moet de bouw voor het eind van volgend jaar gereed zijn. Op eerste paasdag bracht die Vlis- singse een bezoek aan haar vriendin. Het was nog vroegdus de kinderen zaten lekker in hun pyjamaatjes een film te kijken. En omdat het feest was, snoepten ze paaseitjes. „Och ja", zei de visite, zelf ook nog- niet helemaal wakker, „ik zag net een paasei op de oprit." Ze had haar zin amper afgemaakt, of de kinderen Tip? redactie@pzc.nl sprongen overeind. Dan was de paas haas tóch langs geweest! Ze stoven naar buiten en verzamel den zoveel paaseieren als ze konden. „Vooral in de voortuin van de buren liggen er veel!", riep de oudste en thousiast. Vlak achter hem verscheen de buurvrouw, moeder van twee kin deren. Zij keek iets minder enthou siast. RENESSE - Het is inmiddels traditie geworden, hét startschot van het seizoen. Hoewel het nemen. Volgens Ed Troost van de organise- Voor het vijfde jaar op rij is op eerste paasdag met 11 graden niet erg warm was, verzamel- rende Julianahoeve ongeveer evenveel als vo- bij Renesse de Paasduik gehouden. Voor de den zich toch ruim 130 mensen op het strand rig jaar, toen het kwik ver boven de 20 gra- toeristen en recreatieondernemers vorm dat bij paviljoen Zuid Zuid West om een duik te den steeg. Ook de meer dan duizend bezoe kers lieten zich niet tegenhouden door het mindere weer. „Een veelbelovende start voor een druk seizoen", hoopt Troost. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57