521 sport
Watson pakt eerste grote titel
mm
W^ÊSÊê
dinsdag 10 april 2012
S®S??5338«K55«S533®8!
'Z5S8F8!S<&&2!&Si&&fï'.
mm&smsmssmimex
smsmmmssmmii
UIT
HT—
H—l
H9HHRH
l|f|f|£
ATLETIEK
Marathon van Utrecht. Jos den Hollander
(Goes) 2.58.40, Jan Minnaard (Yerseke)
3.51.42.
BASKETBAL
Mannen. Eerste Divisie B: Pendragon - BS
Weert 2 102-80. Stand: Virtus 19-32; EBBC
2 18 - 26; Black Eagles 19-26; TSBV Pendra
gon 18-20; Vlissingen 18-20; Kimbria 19 -
18; Lokomotief 19 - 18; DBV Rowic 18-16;
BS Weert 2 18-12; West-Brabant Giants 2 18
- 8; Barons 18-6. Overgangsklasse A: Aga-
thos - Vlijmscherp 2 53-55. Stand: Barons 2
20 - 34; Eindhoven 19-32; Octopus 20 - 28;
Vlissingen 2 20 - 26; Agathos 19-22; Tantalus
2 20 - 20; WSC 20 - 16; BBF Migliore 20-14;
Vlijmscherp SVH 2 19 - 12; Virtus 2 17 - 10;
TSBV Pendragon 2 20 - 0. 1e klasse A: Biks
Shots - Smokkelhoek 68-56. Stand: EBBC 4
21 - 36; Eastwood Tigers 19-26; WBB Giants
19 - 24; Barons 3 19 - 24; Vossenberg 20 - 24;
Bladel 19-22; Scheldesport 2 21 - 22; Biks
Shots 19-14; Smokkelhoek 20 - 14; ELBC 20
- 8; Almonte 3 20 - 8; Starz '81 21 - 8.
Vrouwen. Overgangsklasse A: Scheldesport -
Almonte 2 44-77. Stand: Almonte 2 17 - 30;
Waldric 17 - 30; Souburg 17-22; Waldric 2
16-18; WBB Giants 17-18; TSBV Pendragon
15-16; Scheldesport 16 - 12; Vossenberg 17
-12; Barons 2 18-8; Volharding 16-0.
1e klasse: Scheldesport 2 - Marathon 2
52-40. Meisjes U22 hoofdklasse: Rayon Zuid
- BC Vlissingen 49-59.
BILJARTEN
Driebanden groot. Eredivisie. Martens
Cleaning - Hatrans/Twente 6-2: Martin
Spoormans - Christian Rudolph 23-50, 19; Ray
mond Ceulemans - Hans Niehaus 50-45, 38;
Henk Habraken - Dave van Geel 50-42, 38;
Kay de Zwart - Stefan Lenting 50-46, 47. Van
de Broek Biljarts/Hanbat - Frans Bevers
2-6: Inwon Kang - Frédérïc Caudron 13-50,
17; Haeng Jik Kim - Eddy leppens 50-46, 32;
Jeffrey Jorissen - Jean Paul de Bruijn 39-50, 42;
Thérèse Klompenhouwer - Glenn Hofman
31-50, 30. Stand: Frans Bevers 19-30; TO-
W.NL MCR 19-30; A1 Biljarts 19 - 28; DBL
Hol. Mineraal 19 - 27; Snellen Recycling 19
25; Dekker Keukens 19-18; DKM Tools 19 -
18; v/d Broek Biljarts 19 - 18; Martens
Cleaning 19 -13; Hatrans/Twente 19 -11; Be-
rendhaus Groep 19-7; De Hazelaar 19-3.
Vierde divisie, 's Lands Welvaren 3 - Zandee
Kloetinge 0-8: Wim Walraven - Piet Verschure
24-30, 87; Sylvia Eckel - Daan Weststrate
22-25, 46; André Schouwenaar - Paul Bodbijl
14-25, 40; Rinus Verbeek - Wim Zandee
11-20, 49.
Driebanden kleon. Europees kampioenschap'
onder 17. Poule B. Joey de Kok - W. Verga-
uwen (BE) 19-22, 50; Joey de Kok - Thibaut Es
pada (FR) 17-25, 27; Jpey de Kok - Guillaume
Dieu (BE) 25-8, 36; Joey de Kok - Gwendal Ma-
rechal (FR) 25-20, 37. Eindstand: 1. Pierre Bi-
baut (FR), 6-12; 2. Raymon Heumen (NL) 6-8;
3. Thibaut Espada en Gwendal Mare-
chal(FR)5-6. 5. Joey de Kok 4-4.
Topteamcompetitie. Topteam 's Lands Wel
varen - Your Event Live 4-2: 47/2: Ian van
Krieken - Raymund Swertz 62-200, 10; 71/2.
Peter de Bree - Michel van Silfhout 150-51, 4;
bandstoten: Frédéric Caudron - Carsten Lassig
100-13, 4; Topteam's Lands Welvaren - The
City TT/Blitz Optiek 6-0. 47/2: Ian van Krie
ken - René Tuil 200-133, 11; 71/2. Peter de
Bree - Micha van Bochem 150-132, 7. Band-
stoten. Frédéric Caudron - Jos Bongers
100-37, 4. Your Event Live - The City 4-2.
Terborgse Wijncentrale - Etikon 0-6. 47/2:
Lutger Havlik - Henri Tilleman 38-200, 4;
71/2. Mathijs Bakker - Patrick Niessen
141-150, 6. Bandstoten. Dennis Timmers -
Jean Paul de Bruijn 20-100, 5; Etikon - TS
Metals/Zandweerd 5-1. 47/2: Henri Tilleman
- Robin Konker 200-13, 4; 71/2. Patrick Nies
sen - Roy van Raaij 150-16, 2; bandstoten.
Jean Paul de Bruijn - Dave van Geel 100-100,
7. Etikon kampioen.
GOLF
Augusta. US Masters. Eindstand: 1. Watson
(VSt) 278 slagen, wint na tweede extra hole;
2. Oosthuizen (ZAf) 278, 3. Westwood (Eng),
Kuchar (VSt), Hanson (Zwe), Mickelson (VSt)
280, 7. Poulter (Eng) 283, 8. Scott (Aus), Rose
(Eng), Harrington (Ier) 284.
HOCKEY
Rotterdam. EHL, mannen. Achtste finales:
Rotterdam (Ned) - ÈUhlenhorst Mulheim
(Dui) 4-4 n.v. Rotterdam wint na shoot-outs:
5-4. Kwartfinales: Amsterdam - Bloemendaal
3-2, ÈUhlenhorster HC (Dui) - Beeston (Eng)
7-1, Rotterdam - East Grinstead (Eng) 3-1,
KHC Dragons (Bel) - Reading HC (Eng) 3-1.
Halve finales (Pinksterweekeinde): Amster
dam - Rotterdam, ÈUhlenhorster HC - KHC
Dragons.
Club Champions Cup, vrouwen, groepsfase.
ECCC, vrouwen. San Sebastian, groep A:
Den Bosch (Ned) - Atasport (Aze) 5-0. Eind
stand: 1, Den Bosch 2-10 (9-0), 2. Real Socie-
dad (Spa) 2-5 (3-8), 3. Atasport 2-1 (2-9).
Kwartfinales: Den Bosch-lzmailovo (Rus) 6-0,
Uhlenhorst (Dui) - Real Sociedad 4-1.
Brussel, groep D: Laren (Ned) - Club de Cam-
po (Spa) 6-0. Eindstand: 1. Laren 2-10 (13-0),
2. Club de Campo (Spa) 2-5 (3-7), 3. Grodno
(WRu) 2-1 (1-10). Kwartfinales: Laren - Royal
Wellington (Bel) 9-0, Klipper (Dui) - Club de
Campo 0-2 n.v.
JUDO
Lommel(B). Soeverein JudoCup. Tot 15 jaar.
Eerste plaats: Denise de Korte -63kg.(judo
Goes).
MOTORCROSS
Valkenswaard. Grote Prijs van Nederland.
MX2, eerste manche: 1. Herlings (Ned) KTM,
2. Searle (GBr) Kawasaki, 3. Roelants (Bel) Ka
wasaki, 15. Coldenhoff/KTM, 27. De
Waal/Suzuki. Tweede manche: 1Herlings, 2.
Roelants, 3. Searle, 6. Coldenhoff, 19. De
Waal. GP: 1. Herlings 50 punten, 2. Roelants
42, 3. Searle 42, 11. Coldenhoff 21, 23. De
Waal 2. MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita)
KTM, 2. Desalle (Bel) Suzuki, 3. Frossard (Fra)
Yamaha, 16. Brakke/Yamaha, 21. Kras/Suzuki.
Tweede manche: 1. Cairoli, 2. Desalle, 3. Fros
sard, 21. Brakke, uitgevallen: Kras. GP: 1. Cairo
li 50, 2.'Desalle 44, 3. Frossard 40, 20. Brakke
5.
MOTORSPORT
Doha. Grote Prijs van Qatar. MotoGP: 1Lo
renzo (Spa) Yamaha 42,44,214 (166,2
km/uur), 2. Pedrosa (Spa) Honda 0,852, 3. Sto-
ner (Aus). Honda 2,908, 4. Crutchlow (GBr)
17,114, 5. Dovisiozo (Spa) Yamaha 17,42, 6.
Hayden (VSt) Ducati 28,413. Moto2:1. Marqu-
ez (Spa) Suter 40.34,225 (159,1 km/uur), 2.
lannone (Ita) Speed Up 0,061, 3. Espargaro
(Spa) Kalex 1,412, 4. Rabat (Spa) Kalex 1,639,
5. Luthi (Zwi) 3,981, 6. Redding (GBr) 6,768.
Moto3: 1. Vinales (Spa)Hnda 38.40,995
(150,2 km/uur), 2. Fenati (Ita) Honda 4,301, 3.
Cortese (Dui) KTM 18,013, 4. Salom (Spa)
KTM 18,20, 5. Oliveira (Por) Honda 18,745, 6.
Khaidruddin (Mal) KTM 19,052' 24. Iwema
(Honda) 1.54,193.
PAARDENSPORT
Axel. Dressuur PSV de Vosseruiters. Paar
den klasse Z1 /Z2: 1Emmy Bouthoorn, Paria-
na (Hulst) 214; 2. Linda Wille, White Dancer
(Scheldestad) 192; 3. Martin de Kroo, Qua-
jong (Walcheren) 191. LI: 1. Pascal Vermue,
Arrow Avalanche (Weeir.) 190; 2. Staceay
Kouwijzer, Sampras (Honter.) 189; 3. Simone
Janse, Bespecial (Sé-Ros) 188.
Pony's Z1 cat. DE: 1. Annemijn Boogaard,
Akeem (Weelr.) 214. M1 cat. DE: 1. Romy
Oudshoorn, Sjan Jovidad (Schouwse R.) 176.
L2: 1. Suzanne Kleijwegt, Dano's Miracle KS
(Weelr.) 195. L1 cat. CDE: 1. Fleur Uitterhoe-
ve, Nightmare(Weelr.) 201.
Eindstand Klute Trofee: 1. Chanthal Nijpjes,
Resonanz, 202,64%; 2. Valesca Lefeber, Classic
Black, 199,33%; 3. Vincent Bol, De Kroo's Vip,
192,34%; 4. Suzanne Kleijwegt, Dano's Miracle
KS, 192,33%; 5 Marie-Aniek Bruijnooge, Britt
(Paardebloem) Veerle Boogaard, Poeme Q en
Samantha Miltenburg, Benz Z (Walcheren)
191,67%
SCHAKEN
Open Zeeuws kampioenschap. Eindstand na
18 ronden: 1. Koen Leenhouts 17,0, 2. Maar
ten Rademakers 14,0, 3. Stefan Docx 13,5, 4.
Joey Grochal 13,0, 5. Gunther Deleyn 12,5, 6.
Hans Groffen 12,0, 7. Collin Boelhouwer 11,0,
8. Simon Provoost, Charles Kuijpers 10,5, 10.
Jeroen Hekhuis, Jos Kuijpers 10,0, 12. Robin
Bosters, Albert Vermue 9,5, 14. Tanguy Raghe-
no, Remco van de Braak, Paul van Dijke, Mi
chael Wise 9,0, 18. Henrik Westerweele, Willy
Meulblok 8.0, 20. Ronald Steijn, Henrik Porte,
Rien de Böck 7,5, 23. Jan Damen 7,0, 24. Niels
de Feijter 6,5, 25. Jean-Pierre van Gemert 5,5,
26. Gilles van Aerschot 3,5, 27. Paul van den
Berg, David de Feijter 1,0.
TAFELTENNIS
Mannen. Tweede divisie C: TOV - Arnemui-
VELDKORFBAL
Overgangsklasse C: Nieuwerkerk - Tweemaal
Zes 13-14, Vriendenschaar (H) - Sporting Tri-
gon 14-15. Stand: Tweemaal Zes 9-14; Spor
ting Trigon 9-14; Nieuwerkerk 9-10; GKV
(G) 8 - 9; TOP (A) 8 - 8; Rust Roest 8 - 6; Vrien
denschaar (H) 9 - 5; De Meeuwen 8 - 2 Eerste
klasse C: Fortis - Movado 16-6, Tjoba - WION
13-10, Juliana - PSV 8-13. Stand: Tjoba 9-18;
Fortis 9 - 13; PSV 9 - 12; Juliana 9-11; WION
9 - 7; Movado 9 - 5; OZC 8 - 4; DKC 8 - 0
Tweede klasse H: Dijkvogels - Swift (M) 5-16,
KCR - Valto 11-10, Ondo (M) - Weidevogels
16-15, ACKC - Stormvogels (W) 17-15. Stand:
KCR 9 - 16; Swift (M) 9 - 13; ONDO (M) 9 - 9;
Valto 8 - 8; ACKC 9 - 8; Weidevogels 9 - 8;
Dijkvogels 8 - 6; Stormvogels (W) 9 - 2. Derde
klasse I: Seolto - Melmac 11-13, Good Luck -
DSO (K) 5-9, KVK - TOGO 12-7, ADO - VIOS
(W) 7-9. Stand: DSO (K) 9-18; VIOS (W) 9 -
13; Melmac 9-10; ADO 9 - 8; KVK 9 - 8; TO
GO 9 - 7; Seolto 9 - 6; Good Luck 9 - 2 Vier
de klasse L: Blauw Wit (l<) - Zaamslag 9-4,
Volharding - Voltreffers 7-10, All Ready - Spirit
(VI) 4-9. Stand: Atlas 7-14; Blauw Wit (K) 8 -
14; Spirit (VI) 8-10; Voltreffers 8 - 8; Zaam
slag 7 - 4; All Ready 8 - 4; Volharding 8 - 0.
VOLLEYBAL
Mannen. Regiodivisie A: RVO/Libanon '50 -
City Bril Krimpen 2 3-1, Atak '55 - WIK/Unive
2-3, Zuvo - Rowi 3-2. Stand: Next Volley Dor
drecht 2 20 - 74; RVC/Libanon '50 21 - 61;
WIK/Unive 20 - 59; Atak '55 20 - 58; King
Softw./VC Capelle 2 20 - 57; Zuvo 20 - 53; Spi-
vo 20 - 50; Rowi 20 - 50; Spivo 2 20 - 43; WS
'92 20 - 37; Sliedrecht Sport 3 20 - 32; City
Bril Krimpen 2 21 - 31. Promotieklasse B:
Jola/Olympus - Volley2B 1-3. Stand: Gqirle 2
AUGUSTA - Bobba Watson beleefde de afgelopen jaren
weinig plezier op de golfbaan. Hij was alleen maar bezig
met wat anderen van hem dachten en wat anderen aan
het doen waren. Met kleine stappen leerde de 33-jarige
Amerikaan zijn houding te veranderen. Zonder al die
ballast schitterde hij op de Augusta National en behaal
de hij met de US Masters zijn eerste grote titel. Hij ver
sloeg in de play-off de Zuid-Afrikaan. Louis Oosthuïzen
op de tweede extra hole. Een verlenging was nodig om
dat beide golfers na vier dagen dezelfde score hadden
(-10). Watson was in tranen toen hij het bijbehorende
groene jasje om de schouders kreeg. foto EPA
(Oranjer.) 209; 3. Yeal Reijnders, Tijegro (Braan-
jenhoek) 204. M1/M2: 1. Catja van Cleemput,
Zonnestraal (Hulst) 185; 2. Nina van Hooy-
donk, Winona (Honter.) 182; 3. Clair de Coe-
ne, Cita van Ter Stijlen (Haringr.) 181. L1/L2:
1. Lesley van Eekelen, Rodan (PSV
Wst-Zws-VI.) 192; 2. Danielle Geschiere, Orka
(Oranjezon) 192; 3. Marijke van Giesen, Solitai
re (Hulst) 188. Pony's Z1 cat. D: 1Madeion
Baasa, Subu (Hulst) 212. M1 cat. D: 1. Julia
Bouthoorn, Kyara (Luctor) 187. L1/L2 cat. DE:
1. Lisanne de Braai, Viscaya (Kleppertjes) 188
Tweede proef. Paarden Z1/Z2: 1. Linda Wille,
White Dancer, 217; 2. Emmy Bouthoorn, Paria-
na, 213; 3. Yael Reijnders, Tijegro, 202.
M1/M2: 1. Nina van Hooydonk, Winona, 183;
2. Katja van Cleemput, Zonnestraal, 182; 3.
Anatevka Dooms, Punjab (Honter.) 179.
L1/L2:1. Danielle Geschiere, Orka, 197; 2. Le
sley van Eekelen, Rodan, 194; 3. Marijke van
Giesen, Solitaire, 186. Pony's Z1 cat. D: 1. Ma
deion Baas, Sebu, 212. M1: 1. Julia Bouthoorn,
Kyara, 190. L1/L2: cat. DE: 1. Lisanne de
Braai;, Viscaya en Julia de Regt, Okie Dokie
(Kleppertjes) 189.
Nieuw- en Sint Joosland. Dressuurcompeti-
tie Klute Trofee PSV Walcheren. Paarden
Z2: 1. Chantal Nijpjes, Resonanz (Sé-Ros) 225;
2. Vincent Bol, Urban en Emma van den
Hooven, VMF Zanyo (beiden Walcheren) 222.
Z1: 1. Debbie Offermans, Avec Espoir
(Sé-RosO 224; 2. Debbie Offermans, Zaffier,
216; 3. Marleen Jakobsen, Ryquiuldo (Sé-Ros)
212. M2: 1. Veerle Boogaard, Poeme Q
(Weelr.) 197; 2. Marieke Schnebeli, Jerom's
Sensation (Scheldestad) 172; 3. Elsine Pel-
grom, Wisegiy (Scheldestad) 167. M1: 1. Vales
ca Lefeber, Classic Black (Scheldestad) 194; 2.
Samantha Miltenburg, Benz Z (Walcheren)
193; 3. Arianne Kodde, Burona K (Z-Bev.) 188.
L2: 1. Nadine de Koeyer, Alegro (Paarde
bloem) 196; 2. Amy Denayere, Baltimore
den 2-8, Tanaka - SAR 7-3, Salamanders -
Smash (M) 7-3. Stand: Arnemuiden 8 - 58;
Smash (M) 8 - 42; Salamanders 8 - 40; TOV 8
- 40; SAR 8 - 35; Tanaka 8 - 25. Derde divisie
G: Pecos 4 - Wanzl/Belcrum 6-4, Scyedam 3 -
Wijzenbeek/Westa 3 5-5, Megacles - TTC Mid
delburg 1-9. Stand: Wanzl/Belcrum 8 - 54; Pe
cos 4 8 - 48; TTC Middelburg 8 - 46;
Wijzenbeek/Westa 3 8 - 42; Scyedam 3 8 -
37; Megacles 8-13, Divisie A poule C: Hot-
ak'68 - Getave 0-10, TTC Kluis 2 - Never. Des
pair 2-8, Almeerspin - TTC Middelburg 3-7.
Stand: Never Despair 8 - 57; Getave 8 - 53;
TTC Middelburg 8 - 49; TTC Kluis 2 8 -32; Al
meerspin 8 - 26; Hotak'68 8 - 23.
TENNIS
Daviscup, Europees-Afrikaanse zone, twee
de ronde. Amsterdam: Nederland - Roemenië
5-0' Sijsling/Rojer - Daèscu/Mergea 6-3 7-6
(3) 6-7 (3) 3-6 9-7, Haase - Luncanu 7-5 6-2,
Schoorel - Bragusi 6-2 6-2.
Wereldgroep, kwartfinales. Oropesa del
Mar: Spanje - Oostenrijk 4-1:
Granollers/Lopez - Marach/Peya 6-3 4-6 4-6
6-7 (4), Ferrer - Melzer 7-5 6-3 6-3, Almagro -
Peya.7-5 7-5. Monte Carlo: Frankrijk - Vere
nigde Staten 2-3: Benneteau/Llodra -
Bryan/Bryan 6-4 6-4 7-6 (4), Tsonga - Isner
3-6 6-7 (4) 7-5 3-6, Simon - Harrison 6-2 6-3.
Praag: Tsjechië - Servië 4-1:
Berdych/Stepanek - Bozoljac/Zimonjic 6-4 6-2
7-6 (4), Berdych - Tipsarevic 7-6 (6) 7-6 (6)
7-6 (7), Rosol - Troicki 7-6 (5) 7-5. Buenos Ai
res: Argentinië - Kroatië 4-1:
Nalbandian/Schwank - Cilic/Karlovic 3-6 7-6
(6) 6-3 6-7 (6) 8-6, Del Potro - Cilic 6-1 6-2
6-1, Monaco - Veie 6-1 6-1Charleston. Vrou
wen. Halve finales: Serena Williams (VSt/5) -
Stosur (Aus/2) 6-1 6-1, Safarova (Tsj/9) - Her-
cog (Slv/14) 6-0 6-0. Finale: Williams - Safaro
va 6-0 6-1.
20 - 89; Mytilus 20 - 74; WHV 20 - 67; VOKO
2 20 - 66; Jola/Olympus 20 - 52; Volley2B 20 -
48; Triade-VCT 2 20 - 44; VC Sarto 2 20 - 40;
Voorwaarts 20 - 37; Mikro El./Roosendaal 2
20 - 29; OKK '70 20 - 28; Foranto 20 - 26. Eer
ste klasse D: Zuvo 3 - VVS '92 2 1-3 Stand:
Forza Schouwen Duiveland 19 - 93; YUM 18 -
70; Gavoc'10 18 - 61WS '92 2 19 - 59; BOK
18 - 44; Zuvo 3 19 - 40; De Burgst 2 18 - 38;
De Sterre 19 - 33; Strijen Beach 18 - 26; Mikro
El./Roosendaal 3 18-25; VOKO 3 18 - 16
Vrouwen, promotieklasse A: Podarwic - For
za Schouwen Duiveland 4-0. Stand: King
Softw./VC Capelle 4 20 - 93; Volley Zuid 20 -
63; VOY/Voleco 20 - 62; Podarwic 20 - 60; Spi
vo 2 20 - 56; WIK/Unive 2 20 - 54; Forza
Schouwen Duiveland 20 - 53; Mikró
El./Roosendaal 2 20 - 41; Volley2B 2 20 - 39;
City Bril Krimpen 20 - 32; Flits 20 - 24; Vollido
20 - 23. Eerste klasse D: Zuvo 2 - Ardito 4-0.
Stand: Jola/Olympus 19 - 83; Breda Beach 18
- 72; De Sterre 18 - 70; BOK 18 - 66; Zuvo 2
19 - 56; YVC 19 - 40; WS '92 2 18 - 39; Voor
waarts 18-36; Ardito 19-24; VOKO 2 18-
11; De Burgst 5 18-8.
WATERPOLO
Mannen. Vierde klasse F: De Vennen - De
Schelde 8-7, Nayade Classic - De Rog 7-6.
Stand: DBD 19-48; De Rog 19-45; Hierony-
mus 19 - 40; Nayade Classic 19 - 34; De
Stormvogel 19 - 29; De Schelde 19 - 29; Hel-
las-Glana 19 - 25; Nuenen 19 - 20; HZPC
Horst 19 - 18; Merlet 19 - 17; Spio 19 - 16;
De Vennen 19-9
WIELRENNEN
Roubaix. Parijs-Roubaix. WorldTour. 1Boo-
nen (Bel) 257 km in 5.55.22, 2. Turgot (Fra)
1.39, 3. Ballan (Ita), 4. Flecha (Spa), 5. Terpstra
(Ned), 6. Boom (Ned) 1.43, 7. Tosatto (Ita)
3.31, 8. Hayman(Aus), 9. Vansummeren (Bel),
10. Wynants (Bel)' 33. Tjallingii 6.27, 46.
Leezer 7.50, 49. Lindeman 9.37, 55. Tankink,
74. Van Emden 13.05, 75. Mouris. Stand
WorldTour: 1. Boonen 366, 2. Gerrans (Aus)
210, 3. Sanchez (Spa) 208, 4. Nibali (Ita) 182,
5. Sagan (Slw) 179, 6. Valverde (Spa) 167; 14.
Westra 92, 15. Terpstra 90,18. Mollema 75.
52e Ronde van Baskenland, WorldTour, zes
de en laatste etappe tijdrit Oiüati: 1. Sanchez
(Spa) 18,9 km in 28.48, 2. Mollema (Ned)
0.06, 3. Martin (Dui) 0.07, 4. Pinotti (Ita) 0.15,
5. Cunego (Ita) 0.16, 6. Rodriguez (Spa() 0.21,
7. Clement (Ned) 0.22; 34. Poels 1.19, 60.
Bulgac 2.07, 111. Hoogerland 4.18. Eindklas
sement: 1. Sanchez 20.58.15, 2. Rodriguez
0.12, 3. Mollema 0.42, 4. Cunego 0.47, 5. Mar
tin 0.54, 6. Nordhaug (Noo) 1.03' 17. Poels
2.01, 43. Hoogerland 16.42, 80. Bulgac 39.08,
96. Clement 45.58.
Rond om Keulen. 1. Barta (Tsj) 196,7 km in
5.05.58, 2. Bagdonis (Lit) 2.02, 3. Marczynski
(Fil), 4. Broett (Rus), Dumoulin (Ned/, 6. Kel
derman, 7. Lammertink, 11Van Poppel 6.43,
32. Van Luijk 13.27, 39. Bos 13.30, 48. Hame
link 13.40, 50. Vermeer, 54. Van Hummel.
Nieuwdorp. Jeugd, categorie 7: 1. Jordi
Meeus (Luycksgestel), 4, Jarno Mobach (Philip
pine), 5. Martijn de Brouwer (Koewacht), 7.
Sven van Nieuwkerk (Kapelle), 10. Ralph Traas
(Kapelle), 12. Vince Geijs (Goes), 13. Jarno
Zuidweg (Wemeldinge), 14. Michael Hazen
('s-Heernhoek), 15. Nick Janssen (Goes). Cate
gorie 6: 1Harm Celi (Oosterhout), 6. Timo de
Jong (Goes), 15. Nick de Munnik (Kapelle). Ca
tegorie 5: 1. Perry Frijters (Sint-Willebrord), 4.
Tim van Dijke (Wissenkerke), 6. Jarno Visser
(Heinkenszand), 8. Jochem Kerckhaert
(Schoondijke), 15. Pepijn Hillemans (Middel
burg), 19. Lars Steenbakker ('s-Heerenhoek),
22. Maik Matthijssen (Rilland). Categorie 4: 1.
Tristan van Hassel (Wernhout), 3. Arjan Poleij
(Kruiningen), 4. Tristan Timmermans (Yerse
ke), 5. Daphne Mesu (Middelburg), 7. Jamie
Prince (Oud-Vossemeer), 9. Zoë Mulder (Hein
kenszand), 11. Hidde Greijdanus (Dishoek), 13.
Jesper Martijn (Philippine), 16. Vinnie van Scha-
gen (Middelburg). Categorie 3: 1Daniël Taki
(Oosterhout), 3. Jürgen Mesu (Middelburg), 7.
Mike Deutekom (Goes), 8. Jarno Dhondt (Ee-
de), 13. Flavio Moretti (Middelburg). Catego
rie 2: 1. Shirin van Anrooij (Kapelle), 6. Lisan
ne de Munck (Kapelle), 10. Twan Schrier
(Waarde), 11. Noan van den Berg (Oost-Sou
burg), 12. Luc van Cadsand (Wemeldinge). Ca
tegorie 1: 1. Myrthe Greijdanus (Dishoek), 4.
Aniek Adriaenssens (Lewedorp), 5. Vera de
Munnik (Kapelle). ID-renners. Mannen: 1.
Martijn Roest (Den Haag), 2. Joannathan Duin-
kerke (Goes), 5. Tonnie Hoogstraate (Temeu-
zen), 6. Nick de Koning (Waterlandkerkje), 8.
Peter Jahn (Hulst). Vrouwen: 1. Irma van Duyn
(Schoondijke). Driewielers: 2. Lisette de Heide
(Goes).
Acht van Huijbergen. Cat 1: 7. Vera de Mun
nik (Kapelle), 9. Myrthe Greijdanus (Dishoek).
Cat 2: 2. Shirin van Anrooij (Kapelle), 9. Lisan
ne de Munnik (Kapelle), 10. Noan van den
Berg (Middelburg). Cat 3: 5. Jurgen Mesu(Mid-
delburg). Cat 5: 9. Jochem Kerckhaert (Schoon
dijke), 10. Tim van Dijke (Wissenkerke). Cat 7:
1. Jarno Mobach (Phlippine), 4. Martijn de
Brouwer (Koewacht).
Nisse. Amateurs A: 1. Johnny van der kloos
ter (Lewedorp), 2. Jacques Schuit (Oost-Sou
burg), 3. Dimitri Mulder (Heinkenszand), 4.
Frangois Franse (Kwadendamme), 5. Christiaan
Kik (Kruiningen), 6. Ismaen Segers (Hulst), 7.
Michel Reep (Breda), 8. Jarno Vader (Middel
burg), 9. Stefan Laurijssen (Roosendaal), 10. Ed-
zard van Ewijk (Wolphaartsdijk). Amateurs B:
1. Johnny Janse (Renesse), 2. John Roos (Som-
melsdijk), 3. Jesse van Maldegem (Oostkapel-
le), 4. Jan-Wouter Roos (Stad aan het Haring
vliet), 5. Dennis van den Hurk (Barendrecht).
Amateurs 40+: 1Jan Muis (Giessenburg), 2.
Tonnie Akkermans (Etten-Leur), 3. Johan Pe-
men (Rijsbergen), 4. Matti de Baat (Nieuw-Vos-
semeer), 5. John de Leeuw (Breda). S/P-klas
se: 1. Joris Dirven (B), 2. Jan Jansen, 3. Dennis
van der Waart (Ovezande), 4. Ralf Hirdes
('s-Heerenhoek), 5. Jack van Ast (Rilland).
Nieuwkuijk. Mountainbikewedstrijd topcom-
petitle. Nieuwelingen-meisjes. 2. Lindy van
Anrooij (Kapelle). Juniorendames: 3. Marque-
rite de Neve (Middelburg). Nieuwelingen: 1.
Milan Vader (Middelburg). Cat. 13-en 14-jari-
gen: 1. Aimée Schoe (Vrouwenpolder). Jon
gens: 3. Joppe de Vries. Cat 10- tot 12-jari-
gen: 5. Damy Vader. Nieuwelingen meisjes:
4. Didi de Vries.
Melbourne. WK baan. Mannen Keirin: 1Hoy
(GBr), 2. Levy (Dui), 3. Kenny (GBr). Koppel-
koers: 1. België (De Ketele/Van Haecke) 24, 2.
Groot-Brittannië (Swift/Thomas) 18, 3. Austra
lië (Howard/Meyer) 11, 7. Nederland
(Schep/Stroetinga) 5. Sprint, finale: Baugé
(Fra) wint van Kenny (GBr). Om 3e plaats:
Hoy (GBr) w.v..Perkins (Aus). Individuele ach
tervolging, finale: Hepburn (Aus) 4.15,839
w.v. Bobridge (Aus) 4.16,313. Om 3e plaats:
Gough (NZe.) 4.16,945 w.v. Dennis (Aus)
4.18,594. Kwalificaties: 12. Heimans
4.26,569, 20. Veldt 4.35,977. Puntenkoers: 1.
Meyer (Aus) 33 punten, 2. Swift (GBr) 32, 3.
De Ketele (Bel) 30, 14. Schep 1. Vrouwen Indi
viduele achtervolging, finale: Shanks (NZe)
3.30,199 wint van Houvenaghel (GBr)
3.32,340. Om 3e plaats: Ankudinoff (Aus)
3.33,593 w.v. Cure (Aus) 3.33,642. 500 m
Tijdrit: 1. Meares (Aus) 33,010 (wereldre
cord), 2. Welte (Dui) 33,626, 3. Vamish (GBr)
33,999, 7. Kanis 34,280. Omnium: 1. Trott
(GBr) 28 punten, 2. Edmondson (Aus) 31, 3.
Hammer (VSt) 36. Keirin: 1Meares (Aus), 2.
Gnidenko (Rus), 3. Vogel (Dui).