Minnah Sharifi barst van het talent sport 151 Leenhouts oppermachtig op open ZK snelschaken Dios en Koudekerke op dreef in vijfde divisie Negenjarige turnster van Turnschool Zeeland pakt de Zeeuwse titel en wordt derde bij de Moreau Gymnastic Tour Derde nationale titel op rij voor judoka Walhout dinsdag 10 april 2012 door Robin HameDiniBc VUSSINGEN - Ze is nog maar negen jaar, maar traint nu al zestien uur per week. Minnah Sharifi is turn ster en een heel goede. De Middel burgse is het nichtje van judoka Eli sabeth Willeboordse en daar is ze trots op. „Ik wil net zo goed als haar worden. De Olympische Spe len wil ik graag een keer halen." Sharifi is een groot talent. Ze komt uit in de talentendivisie. Gisteren pakte ze een bronzen medaille op de Moreau Gymnastic Tour in Vlis- singen bij de categorie pupillen 1. „Met brons ben ik blij, maar ik ging voor de eerste plek. Alleen maakte ik op de brug foutjes. Toen wilde ik voor zilver gaan, maar uit eindelijk ben ik toch derde gewor den. Een medaille is altijd mooi", zei Sharifi. Haar coach, Koos Hamels van Turn school Zeeland, ziet een mooie toe komst weggelegd voor het jonge ta lent. „Er zijn drie factoren om te slagen als turnster: je moet geen blessures oplopen, je moet mentaal sterk genoeg zijn en je moet talent hebben. Minnah heeft het alledrie en beschikt daarbij over een goed doorzettingsvermogen. Ze heeft wel een wispelturig karakter, maar daar moet ze mee leren leven. Ze is explosief en enorm gedreven. Uit leg van haar trainers pakt ze met een goed op. Voor haar leeftijd is behoorlijk intelligent." Dat Sharifi derde werd, is volgens Hamels beter dan een overwin ning. „Van een nederlaag leert ze veel meer dan van een overwin ning. Ze maakte fouten op het on derdeel brug, maar ze is mentaal sterk genoeg om zich over zo'n te leurstelling heen te zetten." De Middelburgse werd zaterdag wel Zeeuws kampioene meerkamp bij pupillen 1. „Ik had maar drie te genstanders zaterdag. Nu was er veel meer concurrentie en had ik meer tegenstand. Daar word ik ster ker en beter van", vertelde ze. De drukke trainingsweek vergt ook veel van moeder Sarah Wille boordse. „En dan valt zestien uur trainen nog mee. Er zijn turners van haar leeftijd die nog meer trai nen. Turnen valt goed met school te combineren, maar soms heeft Minnah geen zin. Ze gaat dan uit De negenjarige turnster Minnah Sharifi kwam tijdens het paasweekeinde in actie op het Zeeuws kampioensschap en de Moreau Gymnastic Tour. foto Ruben Oreel eindelijk toch. Ze kan de lat heel hoog voor zichzelf leggen. Met min der dan de top neemt Minnah geen genoegen. Ze is nu al heel ge disciplineerd, maar gelukkig doet ze af en toe ook lekker gek", zei Willeboordse. Of Sharifi de echte top aan kan is nog maar de vraag. Voorlopig gaat het uitstekend. Hamels: „Of ze goed genoeg is om naar EK's, WK's of de Olympiscfie Spelen te mogen, wordt pas duidelijk als ze van de basisschool naar het voort gezet onderwijs gaat. Om op turn- gebied ver te komen, moet ze de provincie uit. Valt de keuze op top sport of wil ze liever hier blijven? Misschien kan er iets geregeld wor den met het Scheldemond College in Vlissingen. Maar de echt grote ta lenten zoals Minnah, die kans ma ken op de Spelen, moeten hier weg. Zeeland is een afgelegen ge bied, dus dan moet ze uit huis. Maar die beslissingen moeten Min nah en haar ouders pas over twee tot drie jaar nemen. Als Minnah plezier in het turnen blijft houden, moet het goedkomen met haar. Ta lent is er, maar op bepaalde vlak ken moet ze sterker worden. Haar lenigheid bijvoorbeeld kan beter. Karakter om de top te halen is aan wezig. Ze wil graag, soms te graag. Af en toe moet ze afgeremd wor den, want anders loopt ze zichzelf voorbij." Podiumplaatsen Zeeuwse deelneemsters De Zeeuwse turnsters behaalden gisteren elf medailles op de meer kamp bij de Moreau Gymnastic Tour. Dit toernooi werd gehouden in sporthal Baskensburg in Vlissin gen. Daniek Witlox van Turnschool Zeeland: eerste plaats in categorie instap 6. Ezra Adriaanse van MTV Middel burg: tweede plaats instap 8. Ilse van Rijswijk van Turnschool Zeeland; tweede pupil I 5. Minnah Sharifi van Turnschool Zeeland: derde plaats pupil I 5. Fleur van Damme van Turnschool Zeeland: eerste plaats pupil I 6. Nadèche Tuankotta van Turnschool Zeeland: eerste plaats pupil II 5. Rachelle Hamels van Turnschool Zeeland: eerste plaats jeugd I. Kelly Goedegebure van Turnschool Zeeland: eerste plaats junior 3. Wendy Goedegebure van Turn school Zeeland: derde plaats junior 3. Joelle Dhanis van MTV Middel burg: derde plaats jeugd 5. Marika Padmos van Delta Sport Zierikzee: derde plaats senior 3. door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Koen Leenhouts heeft met grote overmacht het open Zeeuws kampioenschap snelschaken gewonnen. De scha ker van Het Witte Paard behaalde zaterdag zeventien punten uit achttien duels. Maarten Rade makers werd op gepaste afstand - hij pakte veertien punten - twee de. De Belg Stefan Docx, die competi tie speelt voor De Pion uit Roosendaal, was op papier de grootste kanshebber in het sterk bezette toernooi. Al snel bleek echter dat niet hij, maar Leen houts de te kloppen man was. Ra demakers bleef er lang bij en slaag de erin Leenhouts een nederlaag aan te smeren. Daarna stelde hij orde óp zaken en gaf hij iedereen het nakijken. Rademakers, clubgenoot van Leenhouts, verspeelde na zijn on verwachte triomf op Leenhouts te veel punten om in aanmerking te komen voor de titel. Hij kon nog net voorkomen dat Docx geen tweede werd. De Belg had het ver prutst tegen Albert Vermue toen hij per abuis zijn koning in liet staan. Hoofdschuddend con cludeerde Docx dat hij tevreden moest zijn met een derde plaats. Vermue was mede door de o- verwinning op Docx de beste spe ler met een rating van onder de 1800. TILBURG - Judoka Chantal Walhout (JudoGoes) heeft opnieuw bewe zen dat ze onder haar leeftijdsgeno ten - tot 17 jaar - de beste judoka van Nederland is in de klasse -70 ki lo. In Tilburg werd de judoka uit Stavenisse voor de derde keer op rij Nederlands kampioene. In de finale was de Zeeuwse te sterk voor Jasmijn Lesterhuis van Dojo 't Loo. Tijdens de laatste on derlinge confrontatie werd Wal hout nog verslagen door de Noord-Hollandse en dus was ze op haar qui-vive. Lesterhuis kreeg al snel een straf voor passiviteit en moest met aanvallen komen. Wal hout wist handig een aanval over te nemen. Ze scoorde daardoor een yuko en pakte het goud. VLISSINGEN - De paasdagen ston den in Vlissingen in het teken van turnen. In sporthal Baskensburg was zaterdag het kampioenschap van de regio Zuid-West-Neder land, terwijl gisteren het individue le turntoernooi van Turnschool Zeeland werd afgewerkt. Beide activiteiten kennen inmid dels een rijke historie. Ooit wer den zij georganiseerd om de turn- top naar Zeeland te halen en om de turnsters wat meer wedstrijden in de regio aan te bieden middels een Zeeuws kampioenschap. Dit laatste evenement is uitgegroeid tot een officiële wedstrijd van de KNGU. Zaterdag werd gestreden om het Zeeuws kampioenschap in de ere- tot en met de vijfde divisie. Vooral in de lagere divisies, die de meeste deelnemers kenden, was de span ning groot. Dios Souburg en GV Koudekerke presteerden uitste kend met eerste plaatsen in de vijf de divisie, terwijl er voor de turn sters uit Koudekerke ook succes was in de vierde divisie. In deze di visie ging ook veel eremetaal naar Thor, Voorwaarts en EMM. De laatste club deed het ook goed in de derde divisie. Atlas Heinkens- zand was met name succesvol in de vierde divisie. MTV kwam uit in diverse divisies en haalde overal eremetaal weg. In de hogere divi sies domineerden de turnsters van de organiserende Turnschool, MTV en Delta Sport Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51