Nijpjes wint Klute-trofee 49 Goofies-zeilrace Van der Klooster vroeg in vorm Weer landstitel jean Paul de Bruijn Tweede plaats voor motorcrosser Buijs Veersedam Auto wint twaalfuursrace Laurens van Lieren wint in Roosendaal dinsdag 10 april 2012 'Ooit was dit een sterke klasse. Wij zijn als laatste overgebleven en zullen dus nu pas de stap omhoog maken. Wij zijn er ook heel hard aan toe' Tjjoba-trainer Bram van GefFen Tjoba-korfbalster Esmee Walraven speelt de bal naar ploeggenoot Dennis Broerse (linksonder). foto Willem Mieras door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Chan tal Nijpjes schreef zaterdag met de hengst Resonanz op overtuigende wijze de Klute Dressuurtrofeecom- petitie van de ruiterclub Walche ren op haar naam. De amazone uit Middelburg bleef in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland in de eindrangschikking haar pupil Va- lesca Lefeber met de ruin Classic Black ruim drie procent voor. De score van 66,17 procent was voor Nijpjes met de mooi gedra gen en fijn bergopwaarts lopende Rohdiamant-zoon Resonanz in Z2 goed voor de overwinning. Thuis- rijder Vincent Bol, met de met veel impuls door de ring gaande Lucky One-afstammeling Urban, en Emma van de Hooven uit Kou- dekerke, met de expressief bewe gende Turbo Magic-zoon VMF Za- nyo, eindigden met 65,29 procent op een gedeelde tweede plaats. Chantal Nijpjes was zichtbaar te vreden: „Resonanz liep erg fijn. Ik had afgelopen week samen met mijn zus Jessica nog- geoefend op enkele onderdelen die we, met een iets andere aanpak, dachten te kunnen verbeteren. Dat pakte goed uit. In de zijgangen en het af- groeten scoorden we zelfs een ne gen." Valesca Lefeber kon met Classic Black op een goed debuut in de klasse Mi terugkijken. Zij liet met de veel souplesse tonende zwarte Painted Black-dochter de teller op lopen tot 64,66 procent. Dat was goed voor een nipte overwinning. Samantha Miltenburg uit Ritthem eiste met de mooi in balans lopen de Balou de Rouet-zoon Benz Z met 64,33 procent de tweede stek op. Debbie Offermans speelde in de klasse Zi een hoofdrol. De amazo ne uit Arnemuiden behaalde met de mooi bergopwaarts gaande -zoon Avec Espoir 65,88 procent een overtuigende overwinning. Ook de tweede plaats was voor Offermans. Met de schimmelruin Zaffier scoorde ze 63,56 procent. Veerle Boogaard was met de ruin Poeme Q_in de klasse M2 opper machtig. De nog maar juist van de pony's naar de paarden overgestap te amazone uit Oudelande reed de Weltmeyer II-afstammeling met 65,66 procent met een straatlengte voorsprong naar de zege. De com binatie sloeg een gat van ruim ruim acht procent met eerste ach tervolger Marieke Schnebeli uit Vlissingen met de ruin Jerom's Sensation. Een extra training helpt Chantal Nijpjes aan zege dressuurwedstrijd MIDDELBURG - Op de Oosterschel- de voor Colijnsplaat werden zater dag de winterwedstrijden van de Goofies-zeilrace voor het seizoen 2011-2012 afgerond. Met een forse (5 bfr) en koude wind gebeurde dat geheel in de stijl van een échte winterwed- strijd. Met de laatste wedstrijd wer den ook de plaatsen in het alge meen klassement verdeeld. Bij ORC 1 was de overallwinnaar Marco de Bat uit Terneuzen met de Batteleur. In IRC 1 greep Peter de Ridder uit Gorkum met de Checkmate de eindzege. Bij ORC 2-5 waren de overallwin naars Sjoerd en Kees Meijers uit Waalre. In IRC 2 werd Wim Harm- sen uit Oorschot met de Luctor et Emergo gehuldigd. Bij de ongeme ten groter dan 10 meter was de eindzege voor Bert Jansen uit Berg- hem (B) met de Prince de Petarq. NISSE Johnny van der Klooster schreef de Ronde van Nisse op zijn naam, een wedstrijd van TMZ. Al vroeg reed de Lewedorper weg met Sebasti- aan Kik (Krainingen) en Michel Reep (Breda). Halverwege sloten Dimitri Mulder (Heinkenszand), Jacques Schuit (Oost- Souburg), Is- mael Segers (Hulst), Dennis Raadt- gever (Kapelle) en Francois Franse (Kwadendamme) aan. In de slotfa se reden Van der Klooster, Schuit en Mulder weg. In de spurt was de Lewedorper de sterkste. KWADENDAMME Etikon, het team van biljarter Jean Paul de Bruijn, veroverde voor de zevende keer de nationale titel in de topteamcompetitie. Door twee overwinningen schoof hety Zeeuw se Topteam 's Lands Welvaren op naar de vierde plaats. Etikon won met 6-0 van Terborgse Wijncentrale/Veltins en met 5-1 van TS Metals/Zandweerd. Mede door de nederlaag die Your Event Live leed tegen 's Lands Welvaren is de Etikon met nog twee ronden te spelen niet meer in te halen. WELL Motorcrosser Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg is zaterdag als twee de geëindigd tijdens een wedstrijd in het Noord-Limburgse Well. De zege ging naar Gino Cörvers. Buijs legde in de eerste manche be slag op de vierde plaats, bij de tweede reeks werd hij derde. Mar vin Boone (Yerseke) werd zevende in het dagklassement. Bij de 85 cc grote wielen eindigde Joey de Wulf uit Oostburg op de vijfde plaats. Da nielle van Kempen uit Oost-Sou burg werd vierde bij de MX 2 junio ren. MIDDELBURG De karters van Veersedam Auto hebben op de baan van Indoor Kar- ting Middelburg de twaalfuursrace- gewonnen. Er deden elf teams aan de wedstrijd mee. Veersedam leidde van begin tot eind. Het enige team dat nog een beetje kon volgen was Redforce, van de kartcentrale Roosendaal. Die ploeg eindigde op de tweede plaats, voor Snap On Racing. Dit laatste team rukte na teleurstellen de kwalificaties op van de achtste naar de derde plaats. MIDDELBURG Dressuurruiter Laurens van Lieren heeft in Roosendaal met het paard Hexagons Welnetta een wedstrijd in de klasse Intermediair II gewon nen. Hij deed dat met een score van 66,91%. Dankzij deze prestatie mag de in woner van Schore met Welnetta starten in de Grand Prix, de hoog ste klasse in de dressuur. Dinja van Liere greep in Roosen daal in de klasse ZZ Zwaar de twee de plaats met Hexagons Adonie. In de eerste proef scoorde ze 66,86%, in de tweede 70,86%.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49