481 sport Verveling slaat toe bij spelers van Tjoba Regen frustreert tennisderby Stefan Hage nu ook op papier sterkste crosser Eric Cappon opgelucht na fraaie overwinning dinsdag 10 april 2012 Voileman tussentijds naar Swift Katrien Volleman heeft vlak voor de hervatting van het veldseizoen de overstap gemaakt van Tjoba naar Swift. Bij die Middelburgse tweedeklasser begon ze zaterdag vóór het eerst in de basis. Volleman speelde in de zaal nog bij Tjoba. Tijdens het zaalseizoen verliet ze ria onenigheid met trainer Bram van Ceffen het eerste team. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Net als in de eerste, was ook in de tweede clubcross van de MC de Sproeier in Wemel- dinge Goesenaar Stefan Hage de sterkste bij de senioren. Deze keer was hij ook aan het eind van de dag de winnaar. Dat was in de eer ste wedstrijd anders, want toen was de cios-student zijn transpon der vergeten te monteren in de eer ste manche. Hij liet om die reden geen tijd noteren en ook geen re sultaat. Erg veel deelnemers kende de wed strijd van de senioren samenge voegd met de veteranen niet. Vlis- singenaar Mykel van de Goor was de sterkste. In de clubklasse was het drukker. Patrick Houke uit Poortvliet schreef beide manches op zijn naam. Een sterke wedstrijd reed Daniëlle van Kempen uit Oost-Souburg. Vooral in de twee de heat liet ze zien met de beste mannen mee te kunnen. Zij werd vierde en schreef tevens de dames klasse op haar naam, voor Anne- greet van der Weele. Ook prachtige strijd was er bij de 65- en 85CCS. Beide klasse komen goed tot hun recht op het circuit aan de Oude Polderweg. Dat vind BRESKENS - Eric Cappon schreef gisteren de Paaskustloop op zijn naam. De inwoner van Zuidzande bleef Sjaak Luteijn uit Oostburg twintig seconden voor. Cappon had een griepje onder de leden gehad waardoor hij enkele weken niet voluit kon gaan. In Breskens bleek hij echter verlost van alle ziekteverschijnselen. Voor Luteijn was het resultaat min der belangrijk. De Oostburgse at leet is volop in voorbereiding op zijn eerste marathon uit zijn loop baan. Zaterdag 12 mei gaat hij van VLISSINGEN - In de hoofdklasse van de districtscompetitie heeft het tennisteam van De Schelde goede zaken gedaan in de race voor de ti tel. De Vlissingse mannen versloe gen Drive met 6-0. De Schelde werd vorig jaar kam pioen in de hoofdklasse door Dri ve met één punt verschil achter zich te laten. Jurjen Mooibroek en Sven Bakker haalden namens De Schelde de eerste punten binnen in het enkelspel. Mooibroek klopte Donovan Blackman met 6-3 6-1 en Bakker was met 6-0 6-2 te sterk voor Duncan Blackman. Michel Kokelaar had aanzienlijk meer moeite met zijn tegenstander We sley Raemdonck: 6-3 5-7 6-2. Het vierde punt kwam van Ferry Son- nemans, die een zege in de schoot geworpen kreeg door een opgave van Tim van Veldhoven. Omdat ook het dubbelspel van Van Veld hoven en Donovan Blackman op gegeven werd, werd er maar één je terug in het aantal deelnemers. .Bij de 65CC kwam in de eerste man che Luc Verboom uit Arnemuiden als winnaar te voorschijn, na een spannende strijd met de Belg Brent van Delft. Ook in de tweede manche maakten zij er een span nende strijd van. Uiteindelijk maakte Verboom een fout en moest de manche en de dagwinst aan zijn concurrent laten.. In de 85 cc leek Aron van der Veer uit Herkingen met de eer te gaan strijken. In de eerste manche moest hij echter in de laatste ron de door een lekke band Merijn Poot uit Sint Maartensdijk voor la ten. In de tweede manche waren de rollen omgedraaid en daardoor kwam met Van der Veer de terech te winnaar op het hoogste po dium. De wedstrijd bij de MX2 twee- en viertakten werd een span nende aangelegenheid. In de eer ste manche hield Mike Beekers uit Etten-Leur de Zeeuwen Bart Ku- zee en Robin de Jonge achter zich. In de tweede manche werd De Jonge als winnaar afgevlagd. De tweede plaats was voor de Braban der voldoende om dagwinnaar te worden. Bij de mini's was Dylan Serrarens uit Lamswaarde oppermachtig. start in de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Luteijn laat niets aan het toeval over. Voordat hij aan de start van de Paaskustloop verscheen, had hij een trainingsrondje van acht tien kilometer achter de rug. De vrouwen hielden de Zeeuws-Vlaamse eer hoog. Sabine Vasseur uit Axel was de enige deel neemster op de 9900 meter. Ze fi nishte in 49.40. Kim du Puy uit Terneuzen won de 6900 meter en Dewi Kareis uit Breskens was de sterkste over 3900 meter. dubbel gespeeld, het werd een een voudige zege, 6-1 6-0. MLTC speelde met 3-3 gelijk tegen Sjef uit Aardenburg. De drie Mid delburgse punten kwamen uit de enkelspelpartijen. Dmitri van Hoof won van Remy Scherbeijn (6-2 6-2), Arjan Jonkman versloeg Wesley Claerhoudt (6-1 6-4) en Ramon de Jong was te sterk voor Frederik de Baets (6-2 6-1). Michiel van Kuijk verloor in drie sets van Hans Calsyn. Ook beide dubbel spelen gingen pas in de derde set met 4-6 verloren. Gisteren waren de tennissers van De Schelde en MLTC meer met het sponsen van de baan in de weer dan met het tennissen zelf Regen gooide roet in het eten van de derby tussen het Vlissingse en Middelburgse team in de derde klasse van de landelijke gemengde competitie. Het sponsen had als resultaat dat er een begin kon worden gemaakt door JaapJan Ritsema GOES - De gure omstandigheden deerden de Zeeuwse korfbalploe gen die meedoen om de prijzen niet. Het gemak waarmee Fortis en Swift; ook deze speelronde won nen, sluit aan bij de topklasserin- gen van beide. Terwijl Ondo goe de zaken deed in de tweede klasse, lijkt het doek voor Stormvogels ge vallen. Seolto liet op eigen veld een lelijke steek valen tegen mel- mac. Tjoba-Wion 13-10: Tjoba, de kop loper in de eerste klasse, speelde zonder bezieling tegen de Rotter damse gasten. Er werd slordig ver dedigd en de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen leed bijzonder vaak balverlies. Daardoor kon Wion tot het einde onverwacht dicht in de buurt van Tjoba blij ven. „Mijn spelers vervelen zich in het veld", gaf trainer Bram van Ge- ffen aan als reden. „Ze worden in de eerste klasse niet meer uitge daagd. Dan krijg je soms dit soort wedstrijden." Scores Tjoba: Dennis Broerse en Niels Westmaas 5, Patrick de Bruine, Remco de Dreu en Maaike Plas 1. Fortis-Movado 16-6: „Het was vooral koud", meldde coach Leo nard Debbaut na de weinig verhef fende wedstrijd tegen Movado. Fortis kreeg niet alleen letterlijk na nist (7-5) de wind mee. Pas in de tweede 35 minuten -straften de Souburgers de vertragende speel wijze van de Dordtenaren af. Met meer variatie dwong Fortis uitein delijk toch een acceptabel aantal treffers af en blijft de ploeg op koers naar de tweede plek in klas se ïC. met twee enkelspelpartijen, totdat de regen weer losbarstte. De derby wordt 17 mei op Hemelvaartsdag hervat. In de vierde klasse boekte het tweede team van De Schelde in Breskens een zege op De Bos- kreek: 5-3. De punten werden ge pakt door Danny Verschoore, Mi chel Kokelaar en Eva Hartog in het enkelspel, Kimberley Goudt en Pippi Erentreich in het dubbelspel en Kokelaar en Hartog in het ge- mengddubbelspel. Het tweede team van MLTC werd met 0-8 verslagen door Tiola uit IJ- zendijke. Saya de Jager en Anne Flohil zaten in zowel hun enkel als dubbelspel dicht bij een punt. In dezelfde klasse leed Oost-Sou burg in Bergen op Zoom tegen Smash Boz net een fikse neder laag. Er werd met 7-1 verloren. Bi- anca Zwanenburg was in haar en kelspelpartij goed voor het enige Souburgse punt van de dag. Scores Fortis: Jessica de Boer 4, Pa trick Koppejan 3, Remy Quist, Demi Mondeel en Joyce Schoonaard 2, Rem co Crucq, Niels Bebelaar en Esther Kas- se 1. Dijkvogels-Swift 5-16: Ingesteld op een pittige partij bleek Swift in Maasdijk niets te vrezen te heb ben. Met speels gemak schoof het een inspiratieloos Dijkvogels opzij. Na rust (2-8) kon Swift naar har- tenlust zaken uittesten met het oog op de kampioenswedstrijd te gen KCR deze zaterdag. „Dat klinkt arroganter dan bedoeld, maar het gaat echt maar tussen twee ploegen", aldus coach Den nis Plantinga. Scores Swift: Naomi Zuidweg 6, Vera Kuiper 3, Richard Geldof en Eefje van de Berg 2, Matthijs Pouwer, Mathijs Pagé en Katrien Volleman 1. Ondo-Weidevogels 16-15: Met een frommelgoal in de laatste mi nuut wierp Weidevogels Ondo de winst in de schoot. Lang zag het er voor de ploeg uit Sint Laurens naar uit dat Weidevogels aan het langste eind zou trekken. Vooral de dames hadden het zwaar, maar Ondo beet zich vast in de tegen stander. „Een gelijkspel had een prima weergave geweest", erkende coach Hans de Meij, wat niet weg nam dat de gelukkige winst met beide handen werd aangepakt. Scores Osido: Ronald Wisse 6, Jeroen Mesu, Joris Hoogwerf en Annemieke Toerse 2, Robbie Mesu, Lianne Lorier, Annelie Wisse en Thomas Mesu 1. ACKC-Stormvogels 17-15: In Alm- kerk ging het om één van de laat ste kansen van Stormvogels in de tweede klasse. Korfbaltechnisch bood de Westkapelse formatie pri ma weerwerk en hield het tot de rust gelijke tred (9-9). Na de thee intimideerde gastheer ACKC zijn gasten, die zich mentaal lieten af troeven. Vanaf 14-11 kreeg Storm vogels, hoewel de kansen bleven, het gaatje niet kleiner dan twee punten. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, El- mar Gabriëlse 5, Niek Peene, Kris Gabriëlse, Linda de Witte en Angela Matthijsse 1. KVK-Togo 12-7: Vorige week was Togo-coach Carlo de Waele er al niet gerust op: „Het is net of er een vlaag van voldaanheid over de ploeg hangt", keek hij terug op de titel die zijn ploeg in de zaal greep. Bij een 6-o-achterstand bleek zijn vrees gegrond. Pas na 25 minuten incasseerde KVK de eerste tegen treffer. De Kapellenaren profiteer den optimaal van de dip van Togo. De krachteloze korte aanvallen van Togo legden het af tegen de zorgvuldige opbouw van KVK. Scores KVK: Lennart Volkers 4, Yvon ne Joziasse 3, Jeroen Quist en Sander Slabbekoorn 2, Niels Verdonk 1. Scores Togo: Niek Meerman 3, Marcel Viergever, Marten Postema, Marianne van Delsen en Wendy Uitterhoeve 1 Seolto-Melmac 11-13: Het gemis van topscorer Timme Provoost liet zich voelen. Weliswaar stond het bij rust nog gelijk (7-7), één vak wist slechts één keer de korf te vin den. Het gebrek aan scherpte werk te na rust onzekerheid en het mop pergehalte in de hand. Seolto slaag de er niet in die negatieve spiraal te doorbreken en verloor verras send van de achterverdedigende Tilburgse studenten. Scores Seolto: Ralf Dourlein 5, Mayella Kuizinga 3, Wouter Harthoorn 2, Daisy Verkerk 1 Bij De Schelde werd gisteren met man en macht geprobeerd de banen be speelbaar te maken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48