w sport!45 Goese doelman raakt de roos mm WÊm Zaamslag peurt één puntje uit twee duels Aardenburg vecht terug en wint: 3-2 Smerdiek hoopt op foutje Barendrecht 1 dinsdag 10 april 2012 w 'Het was vandaag niet om aan te gluren. Maar als er niet meer inzit, moet je een punt iMSfe, 4jS zekerstellen. Het is niet anders' Jamaan van Poelje, trainer van GPC door Bob Maes MIDDELBURG - Een keeper die zijn ploeg redt is in het voetbal niet zo bijzonder. Ook niet bij zondag-eer steklasser Goes. Maar op de ma nier die Matthew Lentink gisteren liet zien tegen WSC was op z'n minst opmerkelijk. De doelman scoorde namelijk de beslissende goal voor zijn ploeg. Daarmee hielp hij Terneuzen, concurrent van WSC, een handje. De Zeeuws-Vlamingen verloren zelf wel van koploper Nemelaer. Goes-WSC 4-3 (3-1): Nog opzien barender dan de zeven doelpun ten die de wedstrijd rijk was, was de 4-1 voor Goes. Keeper Matthew Lentink nam een uittrap die par does in het net van zijn colle ga-doelman belandde. „Ik zag die bal vliegen en ik dacht: 'nou, die vliegt wel heel ver'", zei trainer Gé- rard de Nooijer. Zo ver zelfs dat de bal via het natte gras doorschoot en over de doelman van WSC in het doel ging. De Nooijer: „Op internet zie ik wel eens zulke filmpjes. Maar op het voetbalveld zelf had ik het nog nooit meegemaakt." Goes stond al met 3-1 voor toen Lentink zijn huzarestuk toonde. Binnen de minuut schoot Yves Nyemb op de paal, de rebound was een prooi voor Kyle Does burg. De Bevelanders creëerden vervolgens genoeg kansen, waar van Yannick van As er een verzil verde. Trung Tran verstuurde een voorzet die door Van As kon wor den binnengetikt. Ray Kroon maakte het Goese feestje helemaal compleet door de 3-0 te maken. Toch kon de ploeg niet helemaal met een gerust hart gaan pauze ren; een paar tellen voor de rust kwam WSC uit een corner iets dichterbij. Na Lentinks doelpunt kwam de spanning nog terug, toen Rob van Ravenstein en Colin Austermann de Waalwij kers wel heel dichtbij brachten: 4-3. De winst van Goes was een mooie bijkomstigheid in een wedstrijd die vooral in het teken stond van de naderende nacompetitie. „Ik heb jongens laten voetballen die normaal minder aan de bak ko men. Yannick van As heeft een he le wedstrijd gespeeld en Ignacio Missaine een halve. Dan zijn ze fit voor de nacompetitie", sprak De Nooijer. Dat zal ook volgende week het ge val zijn als de derby tegen Vlissin- gen op het programma staat. De Nooijer: „Dat is eigenlijk puur een prestigeduel." 'Ik zag die bal gaan en dacht: 'nou, die vliegt wel heel ver'. Dit heb ik nog nooit meegemaakt' Nemelaer-Terneuzen 3-1 (2-1): Voor Terneuzen wordt het steeds lastiger de nacompetitie te ontlo pen. De zondag-eersteklasser was gisteren niet opgewassen tegen koploper Nemelaer. In Haaren ver loren de Zeeuws-Vlamingen met 3-1. Persoonlijke fouten stonden aan de basis van de nederlaag van Terneuzen. De ploeg van trainer Henk Ottens kwam nog wel op voorsprong. Na een voorzet van Olivier Schuddinck bood Neme- laer-speler Daan van de Brand Ter neuzen de helpende hand door de bal in zijn eigen doel te schieten. De Zeeuws-Vlamingen waren nog niet klaar met juichen of de Bra banders kwamen al langszij. Aanvaller Bert den Hamer leed vlak voor rust balverlies, waarna Thijs Burgmans Nemelaer op voor sprong schoot. Na de pauze ging het gelijk op. Dat belette Rick Ver meer niet om toch nog de derde goal op het scorebord te krijgen. ZAAMSLAG/HEINENOORD - Twee wedstrijden in het paasweekend hadden Zaamslag in de eerste klas se C op het goede spoor moeten helpen. Met slechts één punt na men de zorgen voor de Zeeuws-Vlamingen echter verder toe. Zaamslag zakte door een ge lijkspel tegen WGZ (1-1) en een nederlaag bij Heinenoord (4-1) naar de twaalfde plaats. Trainer Kenny Verhoene zei te be seffen dat het moeilijk wordt de nacompetitie te vermijden. „De eerste stap moet zijn om aan recht streekse degradatie te ontkomen. Zouden we de nacompetitie zelfs ontlopen, dan is dat een surplus. Dan moeten we zeker nog dr-ie keer winnen. In de wetenschap dat we tot nu vijf keer hebben ge wonnen, wordt dat moeilijk." De oefenmeester zei het frustre rend te vinden overal complimen ten te krijgen. „Ik ben tevreden over de mentaliteit van de spelers, ze laten de kop niet hangen. Al leen winnen we te weinig. Als ik ons voetbal zie, schat ik de kans dat we erin blijven op zestig, ze ventig procent." De laatste zege van Zaamslag dateert van 21 janua ri, toen bij WC'68 werd gewon nen. De laatste zeven duels lever den dank zij remises op eigen veld tegen Sliedrecht, SC Everstein en WGZ slechts drie punten op. Voor eigen publiek won Zaamslag voor het laatst op 17 september. Zaamslag-VVGZ 1-1 (1-1): 2. Jeroen Bezemer 0-1, 19. Karim el Bodmossi 1-1. Scheidsrechter: V. Wagenaar (Goes). Aantal toeschouwers: 250. Heineraoord-Zaamsllag 4-1 (0-0): 52. Kevin Liefhebber 1 -0, 54. Kevin Liefheb ber 2-0, 80. Ugur Kahveci (strafschop) 2-1, 90+1. Mare de Haas (e.d.) 3-1, 90+2. Andrew vanTiggelen 4-1. Scheids rechter: W. van Bleek (Tiel). Gele kaart: Mitchell Braafhart, Pepijn Rademakers (Zaamslag), Diego Gomes (Heine noord). Aantal toeschouwers: 100. AARDENBURG Het kwartje viel gisteren eens goed voor Aardenburg. In de twee de klasse van het zondagvoetbal wonnen de Zeeuws-Vlamingen na een 0-2-achterstand met 3-2 van concurrent Haarsteeg. Binnen twintig minuten stond de thuisploeg met 2-0 achter. Jelle de Vreeze en Steven de Croock (straf schop) zorgden ervoor dat Aarden burg nog voor rust langszij kwam. Tien minuten voor tijd verstuurde Bart van de Hemel een steekbal, die Niek van Sprundel verzilverde. SINT MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smerdiek won nen in de eerste klasse met 4-0 van Jodan Boys. De formatie van Ser- vaas Brouwer houdt zo de druk op Barendrecht. De koploper won met 10-1 van FC Lisse. De nummer twee op de ranglijst kwam op voor sprong via Wendy de Wilde. Sharo- na Tieleman liet de 2-0 aantekenen. Na rust zorgde Anne Hage met een prachtig schot voor 3-0. Door een eigen doelpunt werd het ook nog 4-0. Na een hoekschop van Corina Luijks ging de bal via de keepster van Jodan Boys in het doel. GPC-aanvaller Jord Vermeer (oranje shirt) ziet zijn inzet uit een corner naast het doel van SC Everstein gaan. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45