Voetballen tegen tien man is straf voor GPC 441 sport Schoenentumult helpt Internos in het zadel RCS is naarstig op zoek naar goals en punten dinsdag 10 april 2012 door Aector Dooms ETTEN-LEUR - Het bekeravontuur van Steen eindigde gisteren op het sportpark De Hoge Neerstraat in Etten-Leur. Zondag-derdeklasser Internos won met 2-1 het duel in de kwartfinale van de districtsbe ker en treft Kloetinge in de halve fi nale. Na afloop overheerste de te leurstelling bij de moegestreden Zeeuws-Vlamingen. „Dit is een ge miste kans", reageerde Carlo van Grimberghe. De trainer van Steen verwees naar de eerste helft toen zijn ploeg kan sen kreeg om de i-o-voorsprong uit te bouwen. „We hadden de 2-0 moeten maken. De organisatie stond goed bij ons." Sander van Remortele, de beste speler bij Steen, kon de uitschakeling nauwe lijks bevatten. „Dit verlies is een zware teleurstelling. We hebben uitstekend gepresteerd in de beker, maar als je er zo dichtbij bent, dan wil je ook die laatste stap maken." Steen speelde gegroepeerd met een verstekt middenveld. Van Re mortele kreeg in de eerste minuut een kans, maar de inzet werd ge keerd door Internos-doelman Wer ner Verhoeven. Even later was het wel raak. Robin Mariman werd in de diepte gestuurd. Zijn voorzet werd door de inkomende Van Re mortele hard en laag ingeschoten. Doelman Verhoeven loste de bal, waarna Arno Thuij de bal in het le ge doel schoof: 0-1. Daarna ging Mariman, die met zijn snelheid de aandacht van de Brabantse verdedigers vasthield, nog een keer voor eigen succes ter wijl Wouter de Neijs er beter voor stond. Internos was gewaar schuwd voor Steen, dat in de voor gaande bekerduels indruk had ge maakt door zondag-eersteklasser Vlissingen en zondag-tweedeklas ser TSC uit te schakelen. De jonge ploeg van trainer Ger Musters bleef te veel volharden in het spe len van de lange bal door het cen trum, waar de handige spits Jamal Chouiter moest opboksen tegen de fysiek sterke Steen-verdedigers. Van Remortele: „De voorsprong was ideaal. We kregen ruimte en GPC (achtste) speelt zijn laatste vier wedstrijden tegen de nummers 9,10,13 en 14 van de ranglijst Sander van Remortele dan komen er altijd kansjes." Het scenario van de zondag-vier deklasser werd vlak voor rust ge weld aangedaan. Het gebeurde na een bizar moment. Steen-verdedi ger Danny van Daalen viel uit met een spierblessure. Dave de Waal stond te popelen om in te vallen, maar zijn schoenen werden afge keurd door scheidsrechter Tim Wesdorp. „Zijn voetbalschoenen hadden stalen en rubberen nop pen, die ook nog eens verschillen de lengtes hadden. Dat is niet toe gestaan", zei Wesdorp later. De Waal: „Ik speel al vier seizoenen op deze voetbalschoenen." Terwijl De Waal van schoenen ver wisselde werd een hoekschop door Internos-verdediger Maikel Mol tegen het net gekopt, 1-1. „De organisatie was even zoek. De tref fer betekende een domper", verze kerde Van Grimberghe. De tweede helft was vijf minuten oud of Steen moest een tweede treffer incasseren. Op de vrije trap van Eric Nijssen werd door de Steen-verdediging niet goed geanti cipeerd. Mol trapte half raak, waar door de bal met een gelukje voor de voeten caramboleerde van Ma rio de Rijck, die van dichtbij raak schoot: 2-1. Die klap kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet meer tebo- ven. „We gaven de goals te gemak kelijk weg. Onze keeper heeft: geen redding moeten verrichten", stelde Van Remortele terecht vast. S0MIBBÜH door Bob Maes MIDDELBURG - RCS is op zoek naar een broodnodige overwinning in de tweede klasse van het zondag voetbal. Gisteren kwam die er niet; op bezoek bij EBOH ging de ploeg van trainer Dennis de Nooijer met 3-0 ten onder. Daar door zijn de Walchenaren bijna verplicht naar onderen te kijken. Lijfsbehoud is namelijk nog geen uitgemaakte zaak. Toch kwam RCS sterk uit de start blokken in Dordrecht. De Oost-Souburgers kwamen dan ook bijna op voorsprong, ware het niet dat de doelpaal Davy Ernest niet goed gezind was. Na de pauze speelde RCS zonder bezieling. Alleen Len Eversdijk was nog dicht bij een treffer, maar ook hij scoorde niet. Twintig minu ten na rust kwam EBOH, voor- GPC laat een mooie kans liggen om verder afstand te nemen van de degradatieplaatsen in de eer ste klasse van het zaterdagvoet bal. Tegen tien man van SC Everstein komen de Vlissingers op eigen veld goed weg met een 0-0-gelijkspel. door Koen de Vries VLISSINGEN - Was het een terechte rode kaart die Dennis Heijkamp zaterdag kreeg of werd hij veel te zwaar gestraft? Over de sanctie die arbiter Pijpers uit Breda de speler van SC Everstein oplegde, werd in de rust door Jan en alleman fana tiek gediscussieerd. Achteraf bleek het allemaal veel minder belang rijk dan gedacht. GPC Vlissingen wist zich geen enkele raad met de numerieke meerderheid en mocht na negentig minuten nog het meest tevreden zijn met het o-o-gelijkspel. Dat GPC zich helemaal niet prettig voelt bij een overtalsituatie, was dit seizoen al eerder gebleken. In het duel met Alblasserdam stond de Vlissingse eersteklasser na rust ook met een man meer op het veld. De tweede helft begon met 0-0 en eindigde bij 0-4 voor Alblas serdam... „De trainer heeft ons in de rust nog aan die wedstrijd herinnerd", vertelde middenvelder Sven Ron de na afloop van de teleurstellen de wedstrijd. Terwijl hij in zijn voetbalkleren zijn verhaal deed, vertrok de ontgoochelde Jeroen van Ommen al in zijn burgermans- pak naar huis. „Ik kan dat wel be grijpen. De tweede helft was waar deloos", vond Ronde. Sven Ronde was het slachtoffer van de overtreding van Dennis He ijkamp. De Vlissinger was in de 39e minuut het eindpunt van een geslaagde combinatie door het hart van de verdediging van SC Everstein. Toen hij op de rand van de zestienmeter Heijkamp passeer de, werd hij neergelegd. „Een over treding was het zeker", vond Ron de: „Of het rood was kon ik moei lijk zien. Ik weet niet of ik er hele maal doorheen was." Feit was wel dat arbiter Pijpers, deze beslissing buiten beschouwing gelaten, de beste man op het veld was. De rode kaart leek het beslissende zetje voor GPC, dat afgezien van enkele slordige fases in de eerste helft de betere ploeg was. Bij een zege zouden de Vlissingers een gro te stap zetten richtings lijfsbehoud in de eerste klasse. Maar die ge dachte leek verlammend te wer ken. Na de pauze ging het van kwaad tot erger. „De moeilijke din gen deden we te makkelijk en de makkelijke dingen te moeilijk", had Sven Ronde gezien. „Als het dan niet lekker loopt, hebben we soms een speler die de wedstrijd met een individuele actie kan be slissen, zoals Grigor Sahakjan of Remon de Vlieger. Maar ook zij hadden hun dag niet." Een verklaring kon Ronde niet vin den voor het bijna constante ge knoei van zijn ploeg. De laatste we ken had GPC juist zo goed gepres teerd. Ook trainer Jurriaan van Poelje had die niet. Hij vond het een kwartier na rust zelfs nodig om Ri- cardo de Nooijer in te brengen voor Remon de Vlieger, om zo wat meer mankracht in de verdedi ging te creëren. Sven Ronde moest toen een linie zakken. SC Everstein kreeg een steeds groter overwicht maar had het vizier op het GPC-doel steeds iets te hoog staan. Alleen de laatste tien minuten wa ren voor GPC, dat er nog bijna met de zege vandoor ging ook. In blessuretijd scheelde het maar een haartje of verdediger Raoul Flipse had de winnende treffer binnenge- kopt. Zijn inzet ging via de paal naast. Net als in Everdingen bleef het dus 0-0. Björn Ronde en Mat- thijs Lugtenburg kregen geel en missen de volgende wedstrijd, uit tegen Rijsoord. Van Poelje was ge zien de wedstrijd niet eens onte vreden met het punt. „Het was vandaag niet om aan te gluren. En als er niet meer inzit, moet je een punt zekerstellen. Het is niet an ders. We blijven nu vier punten voorsprong houden op Everstein, da's het positieve." Een blik op het programma leert dat GPC in de resterende vier wed strijden nog vier ploegen uit het réchterrijtje treft. Het al bijna gede gradeerde WC'68 en Rijsoord uit, Sliedrecht en Almkerk thuis. „Ik weet niet of dat zo gunstig is", keek Van Poelje vooruit. „Mis schien komen we wel beter uit de verf tegen sterkere ploegen. Dan hoeven we het spel niet te maken. Dat ligt ons beter:" GPC VDissBinigeo-SC Everstein 0-0. Scheidsrechter C. Pijpers (Breda). Rode kaart: 39. Dennis Heijkamp (SC Everstein). Geel: Björn Ronde en Mat- thijs Lugtenburg (beiden GPC). Aantal toeschouwers: 200. mmmmmmsmmmmmsmmssmstrnsmm laatst in de tweede klasse, wél op voorsprong. Uit een afgeslagen cor ner volleerde Wesley Ebbèrs de bal in de kruising. RCS was niet meer bij machte de rug te rechten, tot frustratie van trainer De Nooijer. „Na de 1-0 gaven we al op. De wil om te winnen ont brak." Frank Teunissen en Adje Kabbah counterden hun ploeg uiteindelijk naar een 3-0 zege. „Voetbal is meer dan 'leuk spelen' tot de zestien. EBOH heeft echt een matige verde diging en dat hebben we niet afge straft. We scoren veel te weinig." De Nooijer nam zelfs het woord 'degradatie' in de mond. „Het gat met Aardenburg is maar zeven punten. Er is nog een hele groep die zomaar kan degraderen. RCS hoort daar ook bij. We moeten echt eens gaan winnen, willen we veilig zijn." Gopes-speler Kyle Doesburg wint een kopduel in de wedstrijd tegen WSG. foto Dork-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44