sport 143 Zege geeft Serooskerke wat lucht Winst en verlies voor vrouwen Oostkapelle Bouthoorn en Wille zetten de toon Apollo'69 verovert een periodetitel Eenvoudige zege voor Tholense Boys Kans op profploeg klein voor Kloetinge De kans dat Kloetinge volgend voetbalseizoen in de KNVB-beker een profclub als tegenstander treft is niet zo groot. De gmateurclubs openen in de eerste ronde immers tegen elkaar. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats dinsdag 10 april 2012 Kloetinge-aanvoerder Jaap Esser wordt onderuitgehaald in het duel met Terheijden. OOSTKAPELLE - In de hoofdklasse blijft de vrouwenploeg van Oostka pelle een stabiele middenmoter. Zaterdag werd met 3-2 gewonnen bij Odysseus'91 uit Utrecht. Giste ren verloor de ploeg van trainster Irma de Witte met van Knicker bockers uit Groningen met 5-2. De wedstrijd tegen Odysseus be gon moeizaam. „We begonnen veel te slap en verloren veel te veel duels. Zij profiteerden daar goed van", aldus De Witte. Het werd snel 1-0, maar na een half uur trok Shamila Hamers de score weer ge lijk met een goed geplaatst af standsschot. Op slag van rust werd het 2-1 na een benutte vrije trap. „In de rust heb ik wat dingetjes omgewisseld. In de tweede helft wonnen we weer onze duels en hadden we heel veel balbezit. Dat hun keep- sters twee houdbare schoten door haar handen liet glippen was mooi meegenomen", stelde een te vreden De Witte. Centrale verde digster Inge Lugtenburg stoomde op naar voren en haar schot be landde net onder de lat door de handen van de keepster: 2-2. Het leek op 2-2 uit te draaien maar Jon- neke Schuurbiers werd diep ge stuurd. Haar schot vloog net on der de lat en opnieuw zag de doel- vrouw van Odysseus er niet goed uit: 2-3. Tegen het Groningse The Knicker bockers leed Oostkapelle een dure nederlaag. Op eigen veld verloor de Walcherse hoofdklasser met 2-5. Oostkapelle begon zwak aan de wedstrijd en keek na een kwar tier al tegen een 0-1-achterstand aan. De thuisploeg wist zich ech ter wat te herstellen, maar kon niet op gelijke hoogte komen. Na de rust kwam de thuisploeg met een op gelijke hoogte. Shamila Hamers bracht met een af standsschot Oostkapelle op gelijke hoogte. Het duurde niet lang voor dat Oostkapelle weer een tegentref fer incasseerde. Vanuit een corner kopte Annemarijn Smit de 1-2 in. Maar opnieuw trok Shamila Ha mers de stand weer gelijk: 2-2. Na de 2-2 wist Oostkapelle echter niet door te drukken en liepen de be zoekers uit naar 2-5. door Ludeim Roeland! foto Willem Mieras seizoen maar hopen op een mooie ge dit seizoen nog meer in het ver- wacht op zaterdag 28 april een uit- tegenstander." schiet. De fmale van het districts- wedstrijd en de opponent is zon- De eerste missie is dus volbracht, bekertoernooi lonkt immers nu de dag-derdeklasser Internos uit Et- maar wellicht ligt er voor Kloetin- halve fmale is gehaald. Kloetinge ten-Leur. AXEL - Tijdens de dressuurwed- strijd van de Axelse Vosseruiters ging het bij de strijd om de oranje linten in de klasse Z tussen Emmy Bouthoorn en Linda Wille. In de warmloopronde eiste Emmy Bouthoorn met de merrie Parlana de overwinning (62,94 procent) op. De amazone uit Zaamslag bleef Linda Wille uit Axel met de schimmelruin White Dancer an derhalf procent voor. Ook in de herkansing leek Bouthoorn met de Parlando-dochter de overwin ning te grijpen, maar tegen het ein de van de proef toonde de merrie weer haar bekende streken, wat de teller op 62,47 procent deed stil staan. Wille strafte de foutjes van haar rivale af. Met 63,82 procent werd ze eerste. Ondanks de streken van Parlanda was Bouthoorn tevreden. „Parlan da is een paard dat alles in zich heeft, maar niet de gemakkelijkste is. Soms ziet ze overal spoken. Toch gaat het steeds beter." Ook in de klasse M ruilden Katja van Cleemput uit Stekene met Zonnestraal en Nina van Hooy- donk uit Ossenisse met Winona van positie. In de eerste proef eiste Catja van Cleemput met de Krack C-dochter met 61,66 procent de ze ge op. In de tweede proef was Ni- na van Hooydonck de beste. door Ron de Waal SEROOSKERKE - De overlevingskan sen van Serooskerke in de tweede klasse E blijven na de 3-1-zege op DFS kaarsrecht overeind. Boven de ploeg uit Burgh-Haamstede daarentegen pakken zich met nog vier wedstrijden te gaan steeds meer donkere wolken samen. Dat er zaterdagmiddag iets op het spel stond in Serooskerke was dui delijk te merken. Een gezellige drukte langs de lijn en op het veld twee ploegen die zich er van be wust waren dat alleen een over winning de overlevingskansen in tact zou houden. En zoals wel va ker kwam de spanning waarmee de ploegen te kampen hadden het spelpeil niet ten goede. Uiteindelijk ging Serooskerke hier mee het best om en boekte de ploeg van Jan Meulmeester een te rechte 3-1-zege. „Het was zeker niet mooi", beaamde Meulmeester na afloop. „Maar daar zit ik nu even niet zo mee, want die drie punten was vanmiddag waar het allemaal om draaide." Voor collega Edwin ICriens van DFS waren de druiven wat zuur der. „Het was van onze kant heel matig. Eigenlijk moet je conclude ren dat wij vanmiddag nergens recht op hadden", aldus Kriens. Het was Serooskerke dat vanaf het eerste fluitsignaal van de sterk lei dende scheidsrechter Ngoumout het initiatief nam, en in de per soon van Jeroen Geerse de eerste speldenprikken uitdeelde. Toch sloeg DFS bij de eerste de beste te genstoot meteen toe. Een steek pass van Lennart Padmos bereikte .Pieter de Munnik, die oog in oog met keeper Jordi Suurmond koel bloedig bleef: 0-1. Lang konden de bezoekers niet van de vroege voorsprong genie ten. Julius Bliek legde Marlo Janis- se binnen de beruchte lijnen neer, waarna de bal op de stip ging. Frank Rooze joeg de strafschop on berispelijk tegen de touwen: 1-1. Nauwelijks tien minuten later stond de thuisploeg al aan de posi tieve kant van de score. Uit een corner van Alex de Visser kon Ren- co Francke de bal van dichtbij met enig fortuin binnenkoppen: 2-1. Serooskerke liet DFS daarna wat meer in het spel komen, maar ver zuimde tegelijkertijd de kansen die het nog kreeg te benutten. Eerst was een geplaatst schot van Alex Jobse een prooi voor keeper Kevin Verboom van DFS, vervol gens kopte Frank Rooze van korte afstand recht op de Schouwse sluit post, die daarna ook nog eens een harde inzet van David Dekker tot corner verwerkte. DFS kon nauwelijks iets creëeren, waarna Edwin Kriens in de perso nen van Wouter van den Berge en Anco van der Linde zijn aanval van vers bloed voorzag. Het beoog de effect bleef echter uit. „We kon den helemaal niets afdwingen", er kende Kriens terecht. Toch waren de bezoekers nog een keer dicht bij de gelijkmaker, toen keeper Suurmond een doorkopbal maar ternauwernood tegen zijn ei gen lat kon tikken. Alex Jobse had het duel tien minuten voor tijd moeten beslissen, maar alleen voor de keeper ging hij te nadruk kelijk op zoek naar een tweede strafschop in plaats van doeltref fend uit te halen. In de slotminuut werd de genade klap alsnog uitgedeeld, toen de bal via Alex de Visser en Jeroen Geer se bij Jeffrey Poppe belandde, die koel de 3-1 binnenschoot. Serooskerke - DFS 3-1 (2-1). 10. Pie ter de Munnik 0-1, 16. Frank Rooze 1-1 (strafschop), 25. Renco Francke 2-1, 90. Jeffrey Poppe 3-1. Scheidsrech ter: J. Ngoumout ('s Gravenpolder). Ge le kaart: Patrick Verboom (DFS). Aantal toeschouwers: 200. KAPELLE Apollo'69 heeft in Kapelle de beslis singswedstrijd om de tweede-pe- riodetitel in de vierde klasse A ge wonnen. De ploeg uit 's-Gravenpol- der was met 2-1 te sterk voor Krui- ningen. Apollo'69 kwam op 1-0 via Robin Braam (strafschop). Via Glo- die Kunuanina werd het 1-1, waar na Sander Nagelkerke matchwin naar werd. THOLEN Tholense Boys won in de derde klasse B het inhaalduel met Rülan- dia met 2-0. Freddy Simons opende de score na rust en Matthijs van Stee besliste de wedstrijd. Noad'67 versloeg Seolto met 3-0. De wedstrijd werd een week eer der bij rust bij 0-0 gestaakt vanwe ge een blessure bij de scheidsrech ter. Frank den Engelsman, Wiljan Lisseveld en Lars Steijn scoorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43