421 sport Videosysteem als bonus in de beker Hoek bakt er helemaal niks van in Zaitbommel Joosse goudhaantje FC Dauwendaele dinsdag 10 april 2012 Kloetinge bereikt voor de derde i keer de halve finales van de districtsbeker. Eerder deed de club dat in de seizoenen '08-'09 en '09-'10. door Rudy Boogert ZALTBOMMEL - Wist u dat in Zait bommel de gootspoken welig tie ren? Het zijn beelden die zich vooral in dakgoten van de huizen bevinden. Ze vertellen iets over de bewoners of over de historie van de huizen. Het zijn veelal dieren, maar het kunnen ook fantasiefigu ren zijn. Hartstikke leuk voor een dagje Zaitbommel. Véél leuker dan het spoor volgen van Hoek naar Zaitbommel. Dat was zaterdag im mers zonde van de tijd. Hoek bakte er - om het in Vander- gij piaans te stellen - he-le-maal niks van. Trainer Ruud Pennings was heel boos, hoewel je dat uiter lijk niet aan hem kon zien. Hij vond dat zijn team verzaakt had, niet bij de les was, niet scherp was, noem het allemaal maar op. Het waren allemaal nog milde kwalificaties. Een trainer kan het maar moeilijk zeggen, maar dich ter in de buurt kwam dat Hoek zich kapot moest schamen voor zijn wanprestatie. Natuurlijk, Nivo Sparta is geen te genstander die de adrenaline tot een kookpunt brengt. Maar een ploeg met ambities moet ook zo'n klus kunnen klaren. Ook al was het dan geen wedstrijd voor de derde periode, die Hoek zo graag willen winnen. „Als we komende zaterdag van Kozakken Boys wil- Karakteristiek Nivo Sparta-Hoek 1-0 (1-0). 45. Niels den Haan 1-0. Scheidsrech ter: B.B. van der Helder (Ter Aar); Gele kaart: Björn Cevat, David Broth we II en Peti Lutgens (Nivo Sparta), Jari Vyaene (Hoek). Aantal toeschouwers400. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Lionel Fitsch (46. Jari Vyaene); Sebastian Hermans, Ferry Alfons; Guillaume Clincke- maillie, Tim de Meersman (64. Di- mitri van Oppens), Regilio Pinas; Jorrit d'Haeseleer (73. Rachid Kha- ii). door KDaas Verspoor MIDDELBURG - FC Dauwendaele boekte in de tweede klasse E een belangrijke zege. In Bruinisse won nen de Middelburgers met 1-0 van Bruse Boys. Arnemuiden was op eigen veld kansloos tegen kam pioen Terneuzense Boys: 2-6. Arnemuiden-Terneuzense Boys 2-6: De eerste kans was voor Arne muiden, maar Marc van Haneg- hems kopbal leverde geen goal op. In de zevende minuut schoot Ru ben de Haas van ruim dertig me ter de 0-1 binnen en in de 25e mi nuut profiteerde Gokhan Ersahin van een misverstand in de defen sie van Arnemuiden. In de 52e mi nuut besliste Marco Faassen het duel, al zorgde Van Haneghem op aangeven van Marco Moerland nog wel voor de 1-3. Faassen maak te er in de 62e minuut 1-4 van en via Ibrahim Eryürük kwam de 1-5 op het bord. Uit een voorzet van Baas zorgde Leon van Belzen II len winnen, hadden we ook nu een goede prestatie moeten neer zetten", vond Pennings. Het leek wel of Hoek er zaterdag geen zin in had. Achterin werd de bal plichtmatig rondgespeeld. Zó plichtmatig dat die-ene enthousias te spits van Nivo Sparta nog regel matig de bal te pakken kreeg. De verdedigers 'konden de bal ook nauwelijks kwijt, want de midden velders deden maar weinig moeite om vrij te komen. Geen enkele spe ler van Hoek haalde het niveau dat van hem verwacht mag worden. Dat Hoek nog een paar kansjes mocht noteren, was al heel wat. Even voor rust combineerden De Meersman en Alfons de bal vrij tot bij Jorrit D'Haeseleer, wiens kopbal werd overgetikt. Na de pau ze had Clinckemaillie een doel punt op zijn schoen, maar de keeper redde, Dimitri van Oppens had nog een schot en Reguillo Vandepitte turfde twee beschei den kopballetjes. Laagvlieger Nivo Sparta daarente gen speelde naar zijn mogelijkhe den. Eén bedrijvige spits (Frenkie Schaap) met twee snelle spelers er achter en ernaast (Michael van Rijn en Niels den Haan); met z'n drieën stichtten ze meer gevaar dan alle Hoekenezen bij elkaar. Balverlies van Siereveld leidde een opgelegde kans en een claim voor een strafschop op, slap verdedigen van Vandepitte leverde een schot voorlangs op, doelman Jordi de Jonghe kwam halfbakken uit bij een hoge bal wat bijna voor een doeltreffende kopbal zorgde en vlak voor rust ging Schaap langs de makke Fitsch en bediende Niels den Haan op maat: 1-0. Na rust ging dit spelletje verder. Siereveld liet Schaap ruimte voor een hard schot dat op de vuisten van De Jonghe landde, de Hoekse defensie werd uiteengescheurd door een vlotte combinatie waar bij De Jonghe in extremis een doel punt voorkwam. Hoek vond het al lemaal best. De eigen supporters niet. Die had den beter gootspoken kunnen gaan spotten in de binnenstad van Zaitbommel. nog wel voor de 2-5, maar het slot akkoord was via Ersahin toch weer van de kampioen. Bruse Boys-Dauwendaele 0-1: In de eerste 25 minuten heerste Bru se Boys en kreeg het de nodige kansen. Daarna ebde het Bruse overwicht weg en kon ook Dau wendaele gevaarlijk worden. Via Bram de Jong, die een vrije trap op de binnenkant van de paal schoot, waren de Middelburgers ook vlakbij een treffer. De 0-1 viel na rust, toen verdediger Johan Vroegindeweij een bal wegkopte en Stefan Joosse de bal in één keer op zijn pantoffel nam. SSV'65 - Duiveland 1-0: In een le vendig duel waren de beste kan sen voor Duiveland, maar won de gelukkigste ploeg. In de 44e mi nuut bleef de o-o-stand op won derbaarlijke wijze op het score bord. Binnen acht seconden trof fen Ronald Zwager, Dennie le Comte en Leen IJzelenberg de lat. Het doelpunt viel vlak voor tijd. In Kloetinge bereikt de halve finale van het districtsbekertoernooi. De Bevelandse hoofdklasser ver slaat in eigen huis zondag-der deklasser Terheijden. Het wordt 2-1. De doelpunten komen op naam van Corné Schilperoort en Sjors Lankhaar. door Jam Dagevos KLOETINGE - Er was trainer Die- derik Hiensch zaterdag veel aan ge legen om met Kloetinge de halve finale van het districtsbekertoer nooi te bereiken. Niet alleen stond plaatsing voor het grote KN VB-toernooi op het spel, er was ook nog een extra bonus te verdie nen. Wie zich immers kwalificeert voor het landelijke bekertoernooi, waar aan ook de profclubs meedoen, kan een startpremie van 5000 eu ro tegemoetzien. Een mooi bedrag dat in Kloetinge zijn bestemming al heeft gevonden. „Ik heb met het bestuur afgesproken dat we het gaan gebruiken voor de aanschaf Karakteristiek Kfoetinge-Terheijden 2-1 (1-0). 7. Corné Schilperoort, 58. Sjors Lank haar, 71. Bas Jan de Bree 2-1. Scheidsrechter: A. H. van Drunen (Dordrecht). Gele kaart: Ingmar Quist, Bart Deprez (beiden Kloetin ge), Mitchell Bouwman, Yorick van Nijnatten (beiden Terheijden). Aan tal toeschouwers: 350. de 86e minuut verraste Souliman Abali keeper Weeda in de korte hoek. Dinteloord-Yerseke 2-1: Yerseke kreeg in de eerste helft de nodige mogelijkheden, maar moest toe staan dat Davy van Merriënboer in de 31e minuut uit een directe vrije trap wist te scoren. Vlak na rust liep het elftal al tegen de 2-0 op, opnieuw via Van Merriënboer In de 59e minuut kwam Yerseke, nadat er een overtreding werd be gaan op Bart van Steveninck, uit een door Jaap van de Lijke benutte strafschop op 2-1. Daarna werd eerst Dinteloord-spe- ler Pieter van Est (65e minuut) na twee gele kaarten van het veld-ge stuurd. In de 83e minuut over kwam zijn ploeggenoot Sven Da- men hetzelfde. Zelfs tegen negen man kwam Yerseke niet meer aan scoren toe. Zwaluwe-lntemos 3-1 (1-0). Gijs van der Maden 1-0, Bastiaan Delleman 1-1, Yannick Vos 2-1, Pim Schonk 3-1 van een videosysteem", vertelde Hiensch zaterdag na de wedstrijd tegen Terheijden (2-1). Onlangs draaide Kloetinge proef en werden er beelden gemaakt van een competitiewedstrijd. Een dag later kregen de spelers van de hoofdmacht via hun computer toe gang tot het materiaal en kon ie der voor zich de verrichtingen nog eens terugzien. „Video-analyse hoort er tegenwoordig bij", zei Hiensch. „Beelden zeggen meer dan woorden. Bovendien kan ook de jeugdopleiding van de club zijn voordeel er mee doen. Het is goed om bepaalde zaken uit een wed strijd nog eens terug te zien. Daar kun je veel van leren." Het was jammer dat het systeem zaterdag bij de wedstrijd in de kwartfinale van de districstbeker tegen Terheijden nog niet operatio neel was. Het had prima lesstof voor de komende weken opgele verd, want het liep zaterdag niet echt gesmeerd bij Kloetinge. De beginfase was nog redelijk, maar daarna viel de ploeg ver te rug en ontbrak het aan rust, fines se en tactische wijsheden. In plaats van de tegenstander bijvoor- KlbetgngeJaco van der Schee; Sjors Lankhaar, Michel Maaskant, jaap Esser, Timo Jansen; Corné Schilperoort (81. Daan Esser), Mark Schuit, Mats Willemse; John Schot (90. jerfy Booy), Bart Deprez (81. Josimar Pattinama) en Ingmar Quist. beeld onder druk te zetten en af te jagen, trok Kloetinge zich terug. In die periode was er nauwelijks krachtsverschil tussen hoofdklas ser Kloetinge en zondag-derdeklas ser Terheijden. En dat terwijl de ontmoeting het ideale scenario had gekregen voor de thuisploeg. Na zeven minuten prijkte er al een i-o-voorsprong op het scorebord. Corné Schilperoort mocht vanaf links een vrije trap nemen. Hij sneed de bal goed aan in de hoop dat iemand zijn hoofd er tegen kon zetten. Dat mocht dan niemand lukken, de bal rolde wel in het doel, ook tot verrassing van Terheijden-doelman Sjoerd Hop. Het gaf Kloetinge niet de gewenste impuls. Het spel werd hierna stro perig en slordig. Zo af en toe neig de het zelfs naar gemakzucht, zon der dat Terheijden overigens drei gend voor het doel verscheen. Na de pauze oogde Kloetinge ener gieker en leek na een treffer van Sjors Lankhaar (58e minuut) de wedstrijd beslist. Negentien minu ten voor het einde kreeg Terheij den echter een strafschop. Scheids rechter Van Drunen bestrafte een duwtje van Lankhaar („ik heb hem volgens mij niet eens ge raakt"). Bas Jan de Bree benutte het buitenkansje. Terheijden, dat eerder gerenommeerde clubs als ASWH en Hoek had uitgescha keld, kreeg de geest, zette aan, maar kreeg nauwelijks kansen te gen de sterke defensie van Kloetin ge. Zo bleef het 2-1. „Plaatsing voor het landelijke be kertoernooi was het doel", zei ver dediger Sjors Lankhaar nader hand. „Dat is gelukt en nu volgend 1 DFS-speler Julius Bliek (rechts) probeert een speler van Serooskerke van de bal te houden. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42