40 3 Gesterkt na de vastenmaand van moslims File rijden op 'meubelboulevarddag' I - Duiksters zoek commentaar Geen startbewijs voor de Amstel Gold Race? www.deltaridefortheroses.nl dinsdag 10 april 2012 n> 'Ik heb nu net een week gevast en ga nog een week door. Na een inzinking word je helder, glashelder zelfs.' Lucas de Groot, oprichter Kuuroord De Schouw dagen duurt de vastentijd voor Pasen Hulpverleners zijn gis termiddag uren op zoek geweest naar twee Belgische duiksters. Nodeloos, bleek ach teraf, want een passerend zeil jacht had het duo al opgepikt. Eind goed, al goed, ben je ge neigd te denken. Maar dat is niet helemaal het geval. Want ondertussen zijn er wel men sen uren in touw geweest en zijn er bovendien veel kosten gemaakt. Het gebeurt regelmatig dat de kustwacht nodeloos in actie komt. De ene keer voor een zwemmer die zich te ver in zee waagt maar op eigen kracht het strand weet te bereiken, de an dere keer voor een zeiljacht waarvan de bemanning al in veiligheid is gebracht en een derde keer voor sportvissers met motorpech die de motor toch weer aan de praat krijgen. Dat leidt niet alleen tot irritatie bij de hulpverleners, maar ook tot hoge kosten. Bij verwijtbaar gedrag, is er veel voor te zeggen om (een deel van) de kosten te verhalen op de melder. De officiële periode van ont houding of ascese, is dan wel afgesloten voor het Christendom, maar voor de mos lims ligt hij nog in het verschiet. De ramadan voor moslims en de vastentijd voor Pasen in het chris tendom hebben overeenkomsten. Het zijn beide perioden van in keer en bezinning. Moslims vasten voor dageraad, ruim vóór zonsopgang en tot zons ondergang. „Toen we in Marokko waren was het normaal om aan de ramadan te doen. Het leven is er op ingericht. Hier zijn we een uit zondering", zegt Claudia Rahlia, moslim uit Middelburg. De rama dan begint dit jaar op 20 juli en duurt tot en met 18 augustus. „Tij dens de ramadan sta je er meer bij stil dat bijvoorbeeld koffie drinken niet zo gewoon is als je altijd denkt. Het algemene gevolg van Claudia Rahli: overeenkomsten tussen de ramadan en de vastentijd van de katholieken. foto Marcelle Davidse vasten is dat mijn lichaam en geest rustiger worden", zegt Claudia. Het vasten voor moslims wordt ge zien als vorm 'van zuivering van de ziel en bedanken Allah voor al les wat hij gegeven heeft.' Er zijn zeker overeenkomsten met de vastentijd van de katholieken, zegt ze. De ramadan wordt niet voor niets de vastenmaand van de mos lims genoemd. Net als de christe nen kunnen moslims ook laten zien dat ze begaan zijn met men sen die het minder goed hebben. Het geld dat je uitspaart, kan aan een goed doel of aan minder wel- gestelden gegeven worden. Moslims gedenken dat in deze maand 'de profeet Mohammed de eerste van de openbaringen ont ving die samen de Koran vorm den'. Moslims eten overdag niet, drin ken niet, roken niet en ze onthou den zich van geslachtsgemeen schap. „Voor zieken en zwakkeren wordt een uitzondering gemaakt. Ik sta er altijd versteld van hoe snel deze maand voorbij is. Dit jaar is het in de zomerperiode en dat maakt het wel zwaarder. Maar ik kom er ge sterkt uit." KERKNIEUWS Klik voor actualiteiten op levensbe schouwelijk terrein op kerknieuws op www.pzc.nl/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto In het artikel over de samenwerking tus sen de ziekenhuizen ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen en het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis van zaterdag 7 april is een ver velende fout geslopen. Er stond dat het lid van de raad van bestuur van ZorgSaam Joep Leonides heet, maar zijn naam is Joep Paulides. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl KOUDEKERKE - Tweede paasdag is een soort nationale meubelboule varddag. Pasen was dit jaar vroeg, koud en regenachtig. De meubel boulevards deden daarom extra goede zaken. Ook musea en tuin centra hadden over belangstelling niet te klagen. De pretparken de den met Pasen iets minder goede zaken. Bij de entree van meubelboule vard de Mortiere in Middelburg was het gisteren filerijden. De par keerplaatsen liepen aardig vol en de verkopers hadden het razend druk. Ook de meubelwinkels in de klei nere Zeèuwse plaatsen deden goe de zaken. Erik de Wee van Woon- trend Zeeland in Koudekerke zei over het succes van tweede paas dag: „Het is een mooi moment om samen meubels te kopen. En het voorjaar is verfrissend en daar past de voorjaarschoonmaak bij én soms nieuwe spullen." De Wee denkt dat tweede paasdag voor velen synoniem staat voor meubels kijken en kopen, omdat mensen 'gewoon een vrije dag over hebben.' „Ze hebben maan dag geen verplichtingen meer." Het regenachtige weer hielp mee aan een 'uitje binnenshuis'. Ton de Nooij, een van de klanten giste ren in Koudekerke, zou bij stra lend weer niet naar Woontrend zijn gegaan om een luie stoel uit te zoeken. „Dan hadden we de strandstoelen naar ons strandhuis je gebracht en waren we daar blij ven hangen", zei hij. Zaterdag 16 juni 2012 Schrijf NU in voor U kunt individueel inschrijven en als dub, vereniging of bedrljventeam. j ten behoeve van _i__ Luuk Deventer, dominee van de hervormde kerk in Kapelle: Ik denk dat iedereen een eigen draai aan vasten of misschien ook bezinning geeft. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3