consument 133 Vintage, bloemen en prints m Pijn is niet fijn <4, proefwerk dinsdag 10 april 2012 Komende zomer hullen we ons in zoete pastelkleuren en heftige neontinten. Niet alleen bij de bo venkleding, ook de onder- en zwemkleding ontkomt niet aan een flinke dosis kleur, prints en gekkigheid. door Cintha Rood Ze ontbreken komende zomer in geen enkele lingerie- of badmo- decollectie: kleurige bloemen- prints. Geen oubollige margriet jes en saaie motiefjes, maar exotische exemplaren in knallende kleuren. Natuur lijk ontbreken schattige rozenprints en ac cessoires niet zoals bij Femilet, Baku Au stralia en Cyell. Toch is dit seizoen vooral gekozen voor een mix van tropische bloemsoorten, zoals bij de badmodecol- lecties van Hunkemüller, Freya en New Look. De elegante Japanse kersenbloesem speelt een grote rol in bijvoorbeeld de lin Faia en Unusual op in met modieuze mo dellen in aangepaste maatvoeringen. Met alleen een mooi badpak bij het zwembad of op het strand ben je er nog lang niet. Accessoires maken het plaatje af Ga je een ijsje halen, dan schiet je even een kaftan aan. Ze zijn er komende zomer in enkellange varianten tot model len die net over de billen reiken. Aan de armen bungelt een rij brede armbanden, en het liefst staat op het hoofd een bijpas sende strohoed in een felle kleur, onder andere te koop bij Despi Beachwear, He- ma en Primark. Wil je je zomerlook echt afmaken, dan zorg je ervoor dat de hele outfit tot in de puntjes matcht. Ontwerpen van Bikinibi- za zijn er voor zowel moeder als dochter, inclusief bijpassende armbanden. Onder andere Hunkemüller en Pull In bieden teenslippers in dezelfde print als de zwemkleding. En als kers op het zomerse toetje draag je een fashionable zonnebril op de neus in een vergelijkbare kleur. Nu alleen nog wachten op een lekker zonne tje, en je bent good to go. reageren? consument@wegener.nl geriecollectie van Marlies Dekkers en de 'homewear van het Belgische label Plu to. Naast flora springt ook fauna in het oog. Dierenprints zijn inmiddels rasechte klas siekers voor swimwear, dus treffen wé in elke collectie (goedkoop en duur) de pan- tervlekken en zebra- en tijgerstrepen aan. Vaak worden deze dierenvelletjes opge leukt met opvallende kleuraccenten als neonroze of turquoise. De strijd om de heftigste prints barst los op de katoenen boxershorts. Die zijn al lang niet meer voorbehouden aan man nen: ook damesboxers worden steeds po pulairder. Bodyfashionmerk Muchacho- malo introduceerde onlangs boxers met 3D-prints inclusief 3D-brilletje en Diesel lanceerde boxershorts met special effects. Maar het Franse merk Pull In is koploper als het om gekke prints gaat, met all over SpongeBob-, cupcake- of zelfs pingpongbatj es- prints. Hoewel Nederland 's zo mers massaal voor de teenslippers kiest, er deze zomer ruim keuze uit een kleur rijk scala aan sokken. Merken als Effio, Happy Soeks en Mensocks bieden bescheiden sokont- werpen voor naar kantoor, maar de na druk ligt op de collecties met felle, con trasterende kleurcombinaties. Dames trekken schattige, korte sokjes aan in com binatie met hakken met een enkelbandje. Deze vintage look zien we onder andere terug in de collecties van Bonnie Doon. Vintage is sowieso een belangrijke inspi ratiebron voor bijna alle lingeriecollec ties. Voor elke portemonnee is er wel een 'ouderwets' modelletje te scoren. Dit vin- tagegevoel uit zich in hoge tailleslips, fran jes en balconettebeha's. Bij de badkleding zien we eveneens hoog getailleerde broek jes en een groot aantal badpakken met een knipoog naar de jaren '50. Voor deze veranderingen in het body- fashionmodebeeld zijn prakti sche redenen. De westerse be volking wordt dikker en de ondermodematen groeien mee. Jonge vrou wen hebben grotere cupmaten, maar de taille blijft vaak slank. Daar spe len merken als Lidea, Rosa- Voor het Franse onderkledingmerk Pull In is geen print te gek. Deze dame heeft cupcakes op haar cups. Waft: Vest Easy Wax elektrische roller Te koop: Kruidvat. Info: www.veet.nl (op YouTube staan enkele instructiefilmpjes) Prijs: 24,99 euro door Cintha Rood Rokjesdag was tot een week geleden trending topic op Twitter: Martin Bril, de benoemer van dit lentefeno meen, zou trots zijn geweest. Bij rok jesdag denk je aan lome zomermiddagen, blote benen en wapperende rokken, maar de realiteit is minder charmant. Want voordat je die blote benen kunt tonen na een winters verblijf in broeken, leggings en maillots, moet er namelijk eerst drastisch onthaard worden. Om de vrouw van de wintervacht af te helpen, introduceert ontharingsmerk Veet dit voorjaar de EasyWax elektrische roller. Volgens het be drijf heeft de EasyWax roller dezelfde kwaliteit als ontharingsproducten bij de professionele schoonheidssalons. Dat klinkt allemaal veelbe lovend, maar de kracht van ontharen met wax (of was) zit niet per se in het product. Het hele eieren eten is dat deze manier van ontharen al tijd - ik herhaal - altijd gevoelig tot bijzonder pijnlijk is en niemand wil of kan dat zichzelf aandoen. Dat is waarom de meeste vrouwen voor deze behandeling naar een salon gaan: om het een ander te laten doen. De EasyWax roller komt inclusief een wasver- warmer, een navulling, twaalf ontharings- strips, vier nabehandelingsdoekjes, een sokkel om de verwarmer in te plaatsen en een stroom kabel. Dat lijkt op het eerste gezicht enorm in gewikkeld, maar het in elkaar zetten van de rol ler wijst zich vanzelf De voorzorgsmaatregelen in de gebruiksaanwijzing blijken omslachtiger. Zo mag de wax niet op gezicht, hoofd, borst en genitale zones worden gebruikt. Noch op za ken als littekens, puistjes, geïrriteerde huid of schoonheidsvlekken. Bejaarden en diabetespa tiënten moeten wegblijven van de roller en je mag tot 24 uur daarna niet in de zon, het zwembad, de zee of deo of parfum op de ont haarde huid spuiten. Dit is nog maar een deel van de lijst en dan heb ik het nog niet eens over alle veiligheidsinstructies. Aangeraden wordt om met de benen te begin nen. Dat moet ook wel, want pas bij het lezen van de gebruiksaanwijzing ontdek je dat je voor oksels en bikinilijn een apart aan te schaf fen opzetstulc nodig hebt. Plug allereerst de stekker in het stopcontact. Volgens de instruc ties is de was in 20 a 25 minuten opgewarmd, maar maak daar maar een halfuur van. Een maal warm genoeg rol je de oranje substantie van knie naar enkel (tip: begin met de minder gevoelige buitenkant van je onderbeen, als dat al te pijnlijk is kun je de rest van je been wel vergeten). Leg de ontharingsstrip erop en trek de strip er tegen de richting van de haargroei af Probeer je huid met je andere hand strak te trekken én houd de strip dichtbij de huid als je deze eraf trekt. Even slikken en RATS! Eerlijk is eerlijk: het doet niet zoveel pijn als ik vreesde. Maar: niet alle haren zijn weg. Boven dien zijn de strips zo klein dat je met twaalf stuks maximaal twee keer je benen kunt ontha ren. De vier nabehandelingsdoekjes zijn ook snel op, want m'n benen zitten onder de res ten en met water krijg je dat er niet af Oké, je blijft langer haarvrij dan met scheren, maar het blijft toch sadomasochisme in de badkamer. Pijn is niet fijn, ik ga weer lekker scheren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33