I leAtre&n, lam kelrlerm 21 BtAften Sc B f Over arrderhalf jaar wil Romy meedoen aan de wereldkampioenschappen. Coach Sandy deed dat al, tweemaal, als duo. "Ik wil óók nog graag een keer solo, maar eerst wil ik Romy naar het WK coachen." Sandy danst al vanaf haar vijfde, zo'n zeven jaar geleden begon ze tevens met buikdansen. „Mijn moeder is Indonesisch, ik woonde lang in het buitenland en ik houd enorm van Oosterse muziek. Óm de mystiek, de sfeer, de mooie kostuums. En om de expres sie, je kunt er al je emoties in kwijt." Als lerares geniet ze echter vooral van de blijdschap en de groei bij haar leerlingen. Want behalve coach voor topsportdanseres Romy is ze ook instruc- trice voor wie recreatief wil buikdansen. Ze heeft diverse groepen, met deelnemers van 15 tot 65 jaar. Iedereen kan het leren, volgens Sandy, die regelmatig ook workshops geeft. Zoals zaterdag 12 mei 2012 ter gelegenheid van Wereldbuikdansdag: „Dan zijn er workshops van de gerenommeerde Artemisia en Khalida. De opbrengst van die dag gaat altijd naar het goede doel." De beginnergroep van de avond maakt zich klaar. De een is in rok en top, met blote buik en op blote voeten, de ander in harembroek met bolero en op ballerina's. Allemaal dragen ze een heupsjaal met muntjes en in de hand een sluier. Zichtbaar trots dat 'gouden' Romy met hen meedoet. Alhoewel, een enkeling wordt er toch wat onzeker van. De shimmies, 8-en en kameelbewegingen van de sluierdans gaan niet allemaal even soepel. Maar dat mag de pret niet drukken, aldus leerling Odette (53) trefzeker: „Buikdansen is lekker en voor de lol." Meer informatie op www.buikdansen.org dinsdag 10 april 2012 I Marjan de Kort is bijzonder, bijna niemand doet het." Farashwa is Romy's artiestennaam en betekent vlinder in het Arabisch. Coach Sandy draagt de naam Nashwa, wat staat voor 'wonderlijk gevoel'." Beiden zijn zeer succesvol in de sport, zowel Sandy als Romy zijn Nederlands -en Benelux Kampioen. Twee tot drie keer in de week traint Romy samen met haar coach. „En ik oefen ook iedere dag thuis, op cd's en met clips. Vooral die van wereldkampioene Khalida, zij is mijn grote voorbeeld," aldus de kersverse Beneluxwin- nares. Romy is te schuchter om over zichzelf te praten, liever doet ze dat over het buikdansen: „Ik wil al vanaf mijn 3e, 4e jaar buikdanse res worden, maar het kon hier nooit. Toen Nashwa iri Goes met haar lessen begon (2009), ben ik meteen lid geworden. Als ik dans, denk ik nergens aan en als ik voor mensen optreed en ze vinden het super, dan geniet ik van het applaus. Ik kan mezelf er helemaal in geven en ik word er blij van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21