zeeland 115 PZC Documentaire over Westkapelle 1944 Duo mishandeld door groepje bekenden Twee gewonden bij eenzijdig ongeluk Terneuzenaar 56 km te snel door de tunnel Man verdacht van mishandeling Themamiddag Anbo over veiligheid Brandweer haalt paraglider uit boom Veel schade bij inbraak in horecapand Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Financieel Advies Zeeland dinsdag 10 april 2012 Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl deze actie is geldig in de maanden maart en april. MIDDELBURG - Een 16-jarig meisje uit Oost-Souburg en een 21-jarige Middelburger zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Middelburg mishandeld door een groep van ongeveer acht man. Volgens de po litie reden de slachtoffers op een scooter toen ze een groepje beken den tegenkwamen in de Graven straat. De 21-jarige Middelburger, die als passagier op de scooter zat, kreeg een trap in zijn zij waardoor het duo ten val kwam. De man werd over zijn gehele lichaam ge trapt en bij het meisje werd haar helm in het gezicht gegooid. Beide slachtoffers hadden een pijnlijk hoofd en schaafwonden. WESTKAPELLE - Filmmaker Ferri Ronteltap maakt in samenwerking met Omroep Zeeland een lange do cumentaire over het geallieerde bombardement van Westkapelle in 1944. Titel van de documentaire is Het Water Komt. De film gaat in sep tember volgend jaar op het inter nationale filmfestival Film by the Sea in première en zal daarna ook bij de regionale omroep te zien zijn. Bij het bombardement en de daar op volgende overstroming kwa men 206 Westkappelaars om het leven. Het dorp werd voor een groot deel verwoest en Walcheren kwam lange tijd onder water te staan. Basis voor documentaire is het boek Het niet vertelde verhaal van 44 van Ada van Hoof van het Poldermuseum. De film is het ooggetuige-verslag, verteld vanuit het standpunt van een Westkapellaar, een Duitse be zetter en een Engelse bevrijder. „Het Water Komt levert een bijdra ge aan de cinematografische ont sluiting van deze pijnlijke en voor velen onbekende geschiedenis uit de Tweede Wereldoorlog. De film reconstrueert een zwarte bladzijde uit de recente geschiedenis van de Westkapelle", aldus het Poldermu- LEWEDORP DRIEWEGEN Een 22-jarige automobilist uit Zoe- termeer en diens 21-jarige passagie- re uit Dordrecht zijn zondagoch tend vroeg ernstig gewond geraakt toen hun auto op de A58 ter hoog te van Lewedorp enkele malen over de kop sloeg. Naar de oorzaak van het ongeluk gist de politie nog, maar de man is op alcohol getest. Hij werd naar Goes vervoerd. De passagiere is naar Rotterdam gebracht. VLISSINGEN De politie heeft zondagmiddag een 28-jarige Vlissinger aangehouden op verdenking van mishandeling van een 36-jarige plaatsgenoot. De 28-jarige zou zaterdag het slacht offer hebben verwond. Dat gebeur de in de woning van de 36-jarige aan de Margrietenlaan. Volgens de politie ligt de oorzaak van het incident in de relationele sfeer. De verdachte is ingesloten. OOST-SOUBURG De Anbo-afdeling Oost-Souburg- Ritthem houdt vanavond een the mamiddag over veiligheid in en om het huis. De bijeenkomst begint om 14.00 uur in De Kwikstaart te Oost-Sou burg aan Nagelenburgsingel 2. De wijkagent is een van de spre kers. ZOUTELANDE De brandweer heeft zondagmiddag om vijf uur bij Zoutelande een pa raglider uit een boom moeten be vrijden. De paraglider wus ter hoogte van de Duinweg naar beneden geko men en kwam in het bos achter de duinen terecht. De man raakte niet gewond. Voor kinderen was van alles te doen op de Kijk- en Doedag van Staatsbosbeheer. foto Ruben Oreel KOUDEKERKE Bij een inbraak in een horecapand in Koudekerke is volgens de politie flink wat schade aangericht. De in braak is gepleegd tussen zaterdag 24.00 uur en zondag 07.00 uur aan de Verlende Dishoekseweg in Kou dekerke. De buit staat niet in verhouding tot de schade. Er is slechts wat kleingeld gestolen. Een 22-jarige automobilist uit Ter- neuzen heeft zaterdagavond zijn rij bewijs mogen inleveren. De politie hield hem staande op de Wester- scheldetunnelweg bij Driewegen, nadat een gecorrigeerde snelheid van 156 kilometer per uur was ge meten. Op de Westerscheldetunneiweg mag je niet harder dan 100 kilome ter per uur. De man kreeg ook een proces verbaal. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl Bij aanschaf van een Saris kiep aanhangwagen. o Driezijdig of achterwaarts kippend, o Aluminium borden, o Stalen vloerplaat o Geïntegreerde bindhaken. GRATIS elektrische eningl aanhangwagens www.zeelandaanhangwagens.nl Zeeland Aanhangwagens - Uijterschootweg 22 - Middelburg - 0118-613659

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15