Koeien kijken en braakbaltien ontSeden i4|zeelan I Eeuwelinge ziet haar Rijkswaterstaat meet foto's en heelden terug verkeer rondom M57 lil Tienduizend bezoekers verwacht bij Eneco Tour STEEN DIJK makelaar taxateur o.g. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl MIDDELBURG - De finish van de eer ste etappe van de Eneco Tour zal op maandag 6 augustus zo'n tien duizend wielerliefhebbers naar Middelburg lokken. Die verwach ting staat in een ambtelijke nota die vanavond door de raadscom missie Algemeen Bestuur wordt besproken. De Eneco Tour is het grootste meerdaagse professionele wieier- evenement in de Benelux. Het is een wedstrijd die meetelt voor de UCI ProTour. De kosten voor de gemeente Mid delburg, exclusief de uren die amb tenaren er aan kwijt zijn, worden begroot op 50.000 euro. Verder neemt de provincie Zeeland een belangrijk deel van de kosten voor haar rekening. B en W willen de 50.000 euro be talen uit de pot voor stadspromo tie. Die promotie komt vooral tot ui ting door de rechtstreekse uitzen ding van de Eneco Tour op de Ne derlandse en Belgische televisie. De wielrenners komen via Schou- wen-Duiveland en de stormvloed kering en de Veersedam op Wal cheren. B en W merken verder op dat de Eneco Tour op de achtste plaats staat in de Top 100-Evenementen Monitor in Nederland. Daarin wor den factoren als aantal bezoekers, media-aandacht en volgers via de sociale media meegeteld. De renners komen via de Haven- dijk de stad in, maken een door komst over de Dam en rijden ver volgens een rondje van een kilo meter of veertig over Walcheren om uiteindelijk weer op de Dam in Middelbug te finishen. De tv-uitzending begint op het mo ment dat de renners Zeeland bin nenrijden. Aan Eneco Tour doen dit jaar naar verwachting 22 ploe gen mee. Dat betekent dat zo'n tweehonderd wielrenners op de Dam over de finish zullen rijden. In 2010 lag de eindstreep van de derde etappe van de Ronde van Italië op precies dezelfde plaats. Dat evenement trok toen naar schatting 70.000 bezoekers. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst dinsdag 10 april 2012 Bij veehouderij Oosterzicht van de familie De Visser gingen hon derd-en-één koeien de wei in, gadegeslagen door een veelvoud aan bezoekers van de Boerderijdag. Zie ze rennen op www.pzc.nl door Theo Giele OOSTKAPELLE - Hoe kun je onge veer de hoogte van een boom be palen zonder er met een meetlint in te klimmen. De boswachter heeft er een trucje voor. Je hebt er niet meer voor nodig dan twee tak jes. Het jochie kijkt hoe de boswach ter het voordoet - takje in een rech te hoek vasthouden, voor je oog houden en achteruit stappen tot je de top van de boom op op gelijke hoogte ziet van de top van het tak je. Passen tellen tot de boomstam en je weet het! Staatsbosbeheer hield tweede paas dag een Doe- en Kijkdag in de Mantelinge bij kasteel Westhove. Het was een uitgebreide versie van het evenement dat elke lente in het natuurgebied wordt gehouden. Geschminkt op de Boerderijdag Vogelhuisjes timmeren. MIDDELBURG - Paaszaterdag heeft Johanna D'huij-Huysse uit Middel burg haar honderdste verjaardag gevierd. De eeuwelinge, die nog in goede gezondheid verkeert, heeft jaren als fotograaf gewerkt. Van haar (klein) kinderen kreeg zij een boek met foto's van alle kinderen en oude foto's van Middelburg. Ook heeft zij veel beelden geboet seerd. Veel mensen hadden de moeite genomen om wat van haar beelden mee te nemen om te expo seren in zaal 'De Bijenkorf' van Rustenburg. Namens de gemeente Middelburg bracht wethouder Johan Aalberts de felicitaties over. terschap en de gemeente op ver schillende wegen rondom de ver nieuwde rijksweg de verkeersbewe gingen meten. De telling wordt verricht tussen 15 en 28 april. Voor deze periode is volgens Rijkswaterstaat gekozen omdat de nulmeting waarmee de 1 nieuwe cijfers worden vergeleken ook in diezelfde periode één of twee jaar geleden is gedaan. Hoe wel er niet in het hoogseizoen wordt gemeten, acht een woord voerder van Rijkswaterstaat de me ting 'redelijk representatief. Aan de hand van de bevindingen kij ken de wegbeheerders of er nog maatregelen nodig zijn. De Mantelinge was een van de vier plaatsen in Nederland die dit jaar aan de beürt waren voor de Doe- en Kijkdag. Vanuit het hele district van Staatsbosbeheer waren boswachters naar Westhove geko men om rondleidingen te geven door het bos en de landgoederen en de geheimen van de natuur te ontrafelen aan de wandelaars. Op de miezerige paasdag had de Doe- en Kijkdag vooral een aan trekkingskracht op gezinnen met kinderen. Ze konden braakballen uitpluizen, vogelkastjes maken, vuur leren maken, boogschieten of naar de verhalenverteller luisteren. Een eindje verderop liep het storm bij het melkveebedrijf Oosterzicht van de familie De Visser in Aagte- kerke. Gerhard en Susan de Visser hadden in het kader van de Campi- na Boerderijdag de staldeuren wa- Johanna D'huij-Huysse door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Is het na de re constructie van de Kraaijenstein- weg bij Burgh-Haamstede inder daad veel drukker geworden op de Meeldijk? Een verkeersmeting van Rijkswaterstaat die zondag begint moet dit uitwijzen. De bewoners van de weg tussen Burgh-Haamstede en Burghsluis vreesden vooraf voor extra ver keersdruk omdat de andere door gaande route naar Burghsluis, de Meeldijk, afgesloten zou worden van de N57. Nu de reconstructie achter de rug is, gaat Rijkswater staat in samenwerking met het wa genwijd opengezet. De bezoekers kregen er een rondleiding: van de stal met de jonge kalfjes, de vol wassen dieren naar de melkstal. En er kon natuurlijk ook volop ge proefd worden van de zuivelpro ducten. Hoogtepunt was het loslaten van honderd-en-één koeien in de wei. Alsof de sterren van FC Barcelona in aantocht waren, zo druk was het langs de kant- „Meer mensen dan koeien", stelde een bezoeker vast. De toeschouwers kregen waar voor hun geld. Springend en loeiend bestormden de runderen het veld om daarna een soort ere rondje langs het opgetogen pu bliek te maken. Behalve koe num mer 101. Zij betrad rustig de wei de, maar werd toch op een warm applaus onthaald.. zie ook: www.pzc.nl/video foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14