ZorgSaam en ADRZ samen door PZC Genieten van een paaszonnetje Visie: Samenwerking waar het kan ZATERDAG 7 april 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 84 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 zrt I Wisselend -3 I bewolkt, 7° ZELFVERBRANDINGEN Schreeuw tegen onrecht 10 en 11 SPECTRUM Gevelreclames worden nu fresco's genoemd door Bern Jansen en ©ndine van der Vfieuten MIDDELBURG - De Zeeuwse zieken huizen hebben gisteren een stip aan de horizon gezet met een toe komstvisie waarin 'samenwerking' het sleutelwoord is. Als de toekomst van de Zeeuwse gezondheidszorg net zo opgewekt is als de bijeenkomst waarop die visie gepresenteerd werd, gisteren in café De Vriendschap, breken er mooie tijden aan. Al zullen patiën ten niet onmiddellijk de gevolgen van de intensievere samenwerking merken, erkende bestuursvoorzit ter Huybert van Eek van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis. Gevol gen zijn er echter wel degelijk: spe cialistische zorg kan door allerlei samenwerkingsvormen tussen de ziekenhuizen behouden blijven voor Zeeland, om de belangrijkste te noemen. Voortaan zal elke twee maanden overleg zijn tussen de besturen van ZorgSaam Zeeuws-Vlaande- ren en het ADRZ. Ook de specialis ten schuiven aan. In het overleg kunnen allerlei zaken aan de orde komen. Denk aan de vorming van samenwerkingsverbanden van spe cialisten aan beide zijden van de Westerschelde. Ook verschillende manieren van werken worden ver geleken. Daarbij Wordt 'best practi ce' leidend. Het kan dan gaan over protocollen (draaiboek voor behan delingen) maar ook om klantvrien delijkheid, zoals betere informatie en nazorg. Directeur Ad van de Kreeke van patiëntenvereniging Klaverblad Zeeland is blij met de visie, maar vraagt zich wel af hoe die concreet uitgewerkt wordt. Gedeputeerde George van Heukel- om (zorg) reageert opgetogen over de nieuwe stap die de Zeeuwse zie kenhuizen in hun samenwerking hebben aangekondigd. „Ik ben hier vreselijk blij mee, want het is absoluut nodig dat de ziekenhui zen samengaan." Van Heukelom maakt zich wel wat zorgen over het trage tempo waarin die samenwerking gestalte krijgt. Die zorg heeft de provincie ook geuit in haar vorig jaar gepu bliceerde visie op de ontwikkeling van de Zeeuwse ziekenhuiszorg. De titel van die visie luidde veel zeggend 'Kiezen of verliezen'. Van Heukelom: „Er moet echt een tandje bij." pagina 2 en 3: Samenwerking voor be houd zorg Zeeland OOSTKAPEllE - Duitse toeristen genieten van het lente zonnetje op camping Pekelinge in Oostkapelle. Ook van daag is de verwachting dat de zon er nog doorkomt, hoewel het steeds bewolkter zal worden dit weekeinde en mogelijk nog gaat regenen. De paasdrukte op de we gen viel gisteren mee, meldde de ANWB. Het hoogte punt van de drukte door vakantiegangers lag rond 14.00 uur. Toen stond er bijna 100 kilometer aan file. DE STELLING Bij Pasen hoort een bezoek aan de kerk Reageer op pzc.nl Op de A12 tussen Emmerich en Arnhem stond aan het begin van de middag een file van 18 kilometer. Die werd vooral veroorzaakt door Duitsers die de paasda gen in Nederland willen doorbrengen. Naar verwachting zullen tijdens de paasdagen vooral dagjesmensen voor volle snelwegen zorgen. Wie naar de Floriade in Venlo of de Paasraces in Zandvoort wil, moet volgens de ANWB rekening houden met files. foto Ruben Oreel UW MENING 333 reacties Nederland moet zich niet bemoeien met Surinaamse aangelegenheden eens oneens 38% 62% Zaandam en Sliedrecht vuuuw.loods5.nl tel 0900-23556637 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8 711688"555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1