buitenland 19 Bossi weg na zuidelijke kwalen ^INRUIt 'Syrische troepen terug' prominent Open op 2e paasdag! Junior-partner van oud-premier Berlusconi tot zijn nek in de schandalen °Pen van 11 -18 uur! Bezoek een winkel bij u in de buurt Bon voor een gratis brochure Twee Franse tieners verdacht na dood 9-jarige 'Allah-wodka' uit de handel vrijdag 6 april 2012 Umberto Bossi heeft het leiderschap van de Italiaan se anti-immigrantenpartij Lega Nord neergelegd in verband met een corruptieschandaal. door onze correspondent Eelco van der Londen Umberto Bossi (70), op richter en onaantast baar leider van de Lega Nord, heeft er de brui aan gegeven. De partij die groot werd in Noord-Italië door zich te keren tegen corruptie, nepotisme en maffia, gleed uit over al die ty pisch (Zuid-) Italiaanse kwalen. Het zoveelste schandaal in huize Lega wordt veroorzaakt door de penningmeester. Francesco Belsi- to, vertrouweling van Bossi, bleek van de 41 miljoen euro die de Lega van de staat ontving, 3,5 miljoen ook echt voor de partij te hebben besteed. Rechters in Milaan, Napels en Reg- gio Calabria zoeken nu uit waar de andere miljoenen zijn beland. De eerste aanwijzingen waren onthut send: de Lega investeerde in bui tenlandse projecten, maar bleek ook samen te werken met de maf fia van Napels en Calabrië, die hun geld via Belsito witwasten. Voor een partij die de regering in Rome 'Ladrona' (schurk) noemde en het zuiden wilde afstoten rich ting Afrika, kon de blamage niet groter zijn. Het ergste is dat alle lij nen naar Bossi liepen. Niet alleen zijn politieke clan bleek volop te hebben geprofiteerd, ook de fami lie van Bossi werd met Belsito's geld onderhouden. Bossi reageerde eerder nog op de hem bekende manier. „Ransel ze a£ rijd ze ondersteboven", zei hij over journalisten die het kwaad verspreidden. Bossi zei van niets te hebben geweten en misschien was dat ook wel gedeeltelijk waar. Sinds hij in maart 2004 een ernsti ge hersenbloeding kreeg was hij een schim van vroeger. Het lukte Bossi wel als politicus te rug te komen maar hij beweegt en -praat moeilijk. Bossi bleef partijlei der en werd weer minister in het laatste kabinet-Berlusconi, maar hij was de controle kwijt. Daarvan hebben velen geprofiteerd. Sinds Bossi's ziekte regeerde zijn vrouw Manuela Marone, van origi ne Siciliaanse, met ijzeren hand achter de schermen. De vier kinde ren werden vertroeteld met auto's en huizen. Voor de oudste zoon, de vrij domme Renzo, werden schooldiploma's betaald. Vervolgens werd een politieke baan in Lombardije geregeld, die hem maandelijks 12.000 euro ople vert. Roberto Maroni, voormalig minis ter van Binnenlandse Zaken, leid de de oppositie in de Lega. Hij be pleitte een 'grote schoonmaak'. Het probleem was dat Bossi de Le ga is en voor velen een halve heili ge die niet zo maar bij het vuil ge zet kon worden. Maar voor de in het Noorden oppermachtige Lega was er met gemeenteraadsverkie zingen voor de deur, haast gebo den. Dat is bij Bossi kennelijk ook door gedrongen. Een trio gaat de partij nu tijdelijk aanvoeren. Op een in gelast congres zal de Lega een nieu we politiek leider kiezen. Bossi zelf wil als partijvoorzitter wel 'toe zicht' blijven houden. Of de achter ban dat een goed. plan vindt, moet nog blijken. Er is geen mooiere dag dan een dag die eindigt in een relaxfauteuil van Prominent. Zak onderuit in een fauteuil die altijd begrijpt hoe u wilt zit ten. Heerlijk! Uw eigen plek in huis, waarin u na een lange dag aan een fascinerende avond begint. Wat ons betreft, hebt u zo'n fauteuil dubbel en dwars verdiend. Ruil uw oude zitmeubel in, dan krijgt u maar liefst 250.- retour voor uw oude stoel!* Kom langs bij een showroom in de buurt óf bel 0341 - 26 06 76 voor een demonstratie thuis! Ontdek de grootste collectie fauteuils in alle stijlen v.a. 295,- Moeite met opstaan? Ik niet! Z Kies uw zithouding met de afstandbediening i Één druk op de knop en u doet een dutje Gebruik de sta-op hulp voor makkelijk opstaan Z Door hetgebruik voelt u zich ontspannen! Op maat gemaakt voor alle lichaamslengtes van 1.55m tot 2.05m! Bekijk alle modellen in één van onze showrooms en kom vrijblijvend proefzitten. De koffie wordt vers gezetl Klein of groot? Altijd op üw maat! Geldig bij aanschaf van een fauteuil op maat. Niet geldig i.c.m. de Prommi collectie en andere acties. HengelolEEEJ Vosboerweg 16 Ie filialen zijn 's avonds op afspraak geopend Hoogeveen Croenewegenslraat4 Hoogezand Hazenleger 7 Houten Duwboot 22d- Katwijk Lageweg 35e Leeuwarden Wlllcmskade 32 NaardenGnerglestraati^a Nunspeet Laan 24 Purmerend Netwerk 1 Ridderkerk Noordenweg 6 r Roden IHiaO Wqstcresch g Roermond ti-l'iifil Burghoffweg 11 Roosendaal ULLUl» Oostplein 173 SpIJkenisse Luccbcrtstraat 38 Uden Industrielaan 17c Veenendaal Groeneveldselaan 19 jriJcderB'tezoeferllgts/een ksukeattcntle klaatt: Eerst thuis proefzitten? Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uitte proberen Zo ziet u direct of het pastl 0341 - 26 06 76 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Mevr Adres j. Postcode Plaats Telefoon E-mail wki4_P4_pzc Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet GENÈVE - Het Syrische regime heeft zijn troepen teruggetrokken uit bepaalde delen van het land. Dat hebben bronnen bij de Syri sche regering tegen de afvaardi ging van Kofi Annan, de gezant van de Verenigde Naties en de Ara bische Liga voor Syrië, gezegd. Dit heeft een woordvoerder van An nan, Ahmad Fawzi, gisteren laten weten. Syrische activisten lieten ondertus sen weten dat regeringstroepen de aanval hebben geopend op een buitenwijk van Damascus. Het zou er hierbij zeer gewelddadig aan toe gaan. Volgens hen pro beert Assad zoveel mogelijk winst te boeken tot een staakt-het-vuren volgende week in werking treedt. Er zijn meer tekenen dat de rege ring zich niet al te zeer wil binden aan de bepalingen van Annan. De regeringsgezinde krant Al Watan haalde een bron bij de regering aan die zei dat het regime niet ge bonden is aan de deadline van 10 april, omdat die dag het 'begin markeert van de troepenterugtrëk- king en niet het einde'. Turkije meldde gisteren dat woens dag meer dan 1000 Syriërs naar Turkije zijn gevlucht. In de Turkse grensprovincies Hatay en Gazian- tep zijn al ruim-20.000 vluchtelin gen opgevangen in kampen. PARIJS - Twee Franse tieners zijn gisteren door de politie in hechte nis genomen vanwege mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 9-jarige jongen in het zuiden van Frankrijk. De jongen werd woensdag in een banlieu van Men de, op 490 kilometer van Parijs, doodgeschoten. De politie heeft de twee, van 13 en 15, meegenomen voor verhoor. De 9-jarige, die in de borst werd ge raakt, overleed terwijl de verdach ten hem naar huis brachten. Moge lijk is de jongen per ongeluk be schoten toen hem het pistool werd getoond, aldus de openbaar aanklager. Een van de twee tieners wordt er van verdacht het wapen te hebben afgevuurd; de ander zou de sporen hebben uitgewist en het wapen hebben verstopt. ASTANA/MOSKOU - Kazachstan neemt wodka met het opschrift 'er is genoeg kracht van Allah voor ie dereen' uit de handel. Een onwe tende' medewerker van alcoholpro ducent Geom nam de Arabische spreuk over uit een boek. De direc teur van het bedrijf heeft zijn excu ses aangeboden aan moslims die uit religieuze overwegingen geen alcohol drinken. Een imam uit de regio heeft gelovigen opgeroepen om de directeur te vergeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9