Boom hoopt op spekglad parkoers Arne vraagt wate sportverbond om u tleg Raborenner denkt dat hij Parijs-Roubaix kan winnen vrijdag 6 april 2012 Lars Boom, de man die in zijn jonge jaren wereldkampioen veldrijden en tijdrijden werd, wacht nog altijd op zijn grote doorbraak op de weg. De keienkoers Parijs-Roubaix is de eerste grote koers die hij ooit denkt te kunnen winnen. door Geert Langendorff en Ad Pertijs VLIJMEN - Slagregens, plassen en modder/uitgesmeerd over de kas seien door honderden banden van passerende auto's. Lars Boom be schrijft zijn ideale omstandighe den voor Parijs-Roubaix, zondag voor de 110e maal verreden, zoals een kok verlekkerd spreekt over zijn lievelingsgerecht. Het parkoers verandert dan als vanzelf in een ijs baan, waarop alleen de specialis ten uit de voeten kunnen. Niet toe^ vallig behoort de renner van Rabo bank tot die categorie. Door zijn verleden als veldrijder stuurt hij zijn fiets moeiteloos over stukken waar anderen onder- uitglijden. Hoe morsiger de voor uitzichten, hoe opgewekter zijn humeur. „Ik hoop dat het glad wordt", stelt hij. „Er is in elk geval geen geweldig weer voorspeld. Mis schien regent het wel vooraf Daar kan ik mijn voordeel mee doen." De schittering in zijn ogen ver raadt zijn vurigheid. In gedachten ziet hij donkere wolken boven Frankrijk hangen. Dat hij kampt met de naweeën van een' fikse verkoudheid, deert hem niet. Boom constateert slechts dat het een stuk beter gaat. Tijdens de Ronde van Vlaanderen kreeg hij nog braakneigingen door het vele hoesten. Enkele dagen la ter voelt hij zich frisser. Een nasaal stemgeluid vormt het laatste overblijfsel van een ontste king, die zijn benen tot onwillige instrumenten maakte. Zijn vastberadenheid komt voort uit liefde voor de klassieker, die door menigeen wordt vervloekt. Boom reed altijd al graag over- de kasseien, maar voelde vorig jaar plots zijn lichaam onder stroom staan, alsof Cupido met pijl en boog speciaal voor hem in de berm stond. Hoewel een lekke band op een ongelukkig punt een topklassering in de weg stond - Boom eindigde als twaalfde - ver dween een onzichtbaar obstakel. „Ik merkte dat ik de koers kon win nen", verklaart hij. Voor die tijd, zo erkent Boom, twijfelde hij aan zijn capaciteiten. Goed was hij, dat hoefde niepiand hem te vertellen. Maar of hij zich ooit kon wringen tussen dë elite, waarvan Tom Boo- nen en Fabian Cancellara het mees te aanzien genieten, daarover twij felde hij ernstig. „Dat veranderde daar. Ik kreeg toen de bevestiging en dacht: als ik een paar jaartjes ouder ben, kan ik bij die club ho ren." De ploegleiding gelooft er ook in: Boom is zondag kopman. „Dit weekeinde is voor mij het be langrijkste weekeinde van het voorjaar. Daar richtte ik me con stant op. De geboorte van mijn dochter Kee kwam ertussen, ook heel bijzonder, maar uitkijken naar deze koers bleef ik doen." Hoezeer Boom zich bezighoudt met zegevieren, blijkt als hem wordt gevraagd naar Servais Kna- ven, in 2001 de laatste Nederland se winnaar van de koers. Zijn her senen filteren de beelden van des tijds om de essentie eruit te halen. Met chirurgische precisie vat hij de kern van de heroïsche tocht in drie woorden samen. „Het was nat", meldt Boom. „Het was de laatste editie dat het nat was. Die omstandigheid geeft nog een beet je extra cachet aan Parijs-Rou baix." Voor Boom zelf, wel te ver staan. Zodat hij in de regen voor een verrassing kan zorgen. Raborenner Lars Boom (voorgrond) voelt zich fit genoeg om zondag hoge ogen te kunnen gooien in Parijs-Roubaix. foto Vincent Jannink/ANP S&838 8SS8 door René van Stee MIDDELBURG - Watersportvereni ging Arne uit Middelburg eist op korte termijn uitleg van water- sportverbond KNWV over de overschrijding van de begroting van 2011 met een half miljoen eu ro. Vier ton daarvan komt voor re kening van de sectie topsport, waaronder de financiële ondersteu ning van onder meer de olympi sche zeilers valt. In een brief aan het bestuur van de landelijke belangenbehartiger van de watersporters stelt Arne dat niet de leden van het KNWV dienen op te draaien voor dit te kort, maar de daarvoor verant woordelijken. „Indirect het bestuur van het KN WV dus", zegt secretaris Ab Dop- penberg van Arne. „Het voorstel om het tekort dan maar te dekken uit de reserves is ons inziens niet de juiste methode. Want die reser ve is immers door de leden opge bracht. Wij vinden dat tekorten bij de topsportsectie niet op hen dienen te worden afgewenteld." Arne verwijt het KNWV-bestuur bovendien dat het te laat aan de bel heeft getrokken. Bij de algeme ne ledenvergadering in november 2011 was er nog geen vuiltje aan de lucht. Enkele maanden later werden de leden geconfronteerd met een forse overschrijding van de begroting. Arne eist niet alleen volledige openheid van zaken over het ontstaan van het tekort, ook doet de Middelburgse watersport vereniging een pleidooi om maat regelen te nemen waardoor een dergelijke situatieZich niet meer kan voordoen. „Eén daarvan zou kunnen zijn om een aparte stichting voor de top- sportsectie op te richten, waar door het risico van tekorten niet meer bij het KNWV - en dus de le den - ligt", verklaart Doppenberg. Ook zal er volgens hem moeten worden gekeken naar de budget ten. In totaal gaat er zes miljoen euro om in de topsportsectie van het watersportverbond. Eén mil joen wordt opgehoest door de le den, vijf miljoen komt binnen via sponsoring. „Het lijkt ons logisch dat in tijden van economisch slechte tijden ook de topsportsectie inlevert", aldus Ab Doppenberg. Hij benadrukt dat hij de topsportsectie niet de nek wil omdraaien. „Integendeel, wij dragen topsport een warm hart toe. Maar niet ten koste van al les. Het is ook niet onze bedoeling om onnodige onrust te zaaien." Arne staat niet alleen in haar plei dooi. Er is intensief contact met an dere watersportverenigingen in Zuid-West-Nederland over de kwestie rond het begrotingstekort van het KNWV. In totaal gaat het om bijna veertig clubs met ettelij ke duizenden leden. Ter illustratie: Arne heeft er 1400. En die leveren in de visie van Doppenberg een substantiële bijdrage aan het in stand houden van het KNMV. „Per lid dragen we negentien euro af aan het watersportverbond. In totaal een fors bedrag, lijkt me." De kwestie rond de overschrijding van de begroting 2011 van het KN WV komt in mei aan de orde tij dens de algemene ledenvergade ring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 82