8 I3i Steen in de ban van kwartfinale beker Programma Bazen Vuelta langs Friese elfsteden Zesde Wielerronde van Nisse Jeugdrenners koersen in Nieuwdorp Judoka's op tatamo in Clinge Paaspuzzeltocht Mac De Zeeuwen Paasloop van Breskens Runners vrijdag 6 april 2012 De kwartfinale tegen Internos wordt voor Steen de achtste bekerwedstrijd van dit seizoen. 'Het zou toch prachtig zijn als je volgend seizoen voor de beker tegen bijvoorbeeld Sparta of Willem II loot.' Steen-doelman Kjell Verdurmen Kijk mm de volledige agenda op www.p2c.eS/sp0rtag@nda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Aangezien er in de competitie weinig meer lijkt te halen, kan Steen zich volledig op de beker richten. De zondag-vierdeklasser kan geschiedenis schrijven, als het maandag in Etten-Leur wint van het één klasse hoger spelen de Internos. Inzet is een plaats in de halve finale van de beker én een ticket voor de landelijke beker. „Op Steen hebben ze het over niets anders", weet de jon ge doelman Kjell Verdurmen. door Jack Begijn KAPELLEBRUG - Hij mag wel de reve latie van het seizoen bij Steen ge noemd wprden. De uit het Bel gische Kapellebrug - net over de grens met Zeeuws-Vlaanderen - af komstige Kjell Verdurmen is nog maar zeventien jaar maar heeft een vaste stek onder de lat. „Voor mij is het één grote leerschool", kijkt de keeper terug op zijn optre dens tijdens dit seizoen. De droom om ooit zijn boterham als voetballer te verdienen, heeft hij als zoveel jongens laten varen. „Bij Steen heb ik het plezier in het voetballen teruggevonden. Later richt ik me liever op een maat schappelijke carrière", zegt Verdur men, die in het laatste jaar van het Algemeen Secundair Onderwijs (ASO) in Sint-Niklaas zit en na de ze opleiding Toegepaste economi sche wetenschappen wil gaan stu deren aan de Universiteit Antwer pen. De doelman is bezig aan zijn vier de seizoen bij Steen. Daarvoor ZATERDAG Zaterdagvoetbal. Hoofdklasse B: LRC-Zwaluwen, RWH-Scheveningen, Nivo Sparta-Hoek. Eerste klasse C: Zaamslag-WGZ, Alm- kerk-WC'68, Stedoco-De Zwerver, Alblas- serdam-Oranje Wit, Rijsoord-Sliedrecht, GPC Vlissingen-SC Everstein, Heinenoord- Roda Boys/Bommelerwaard. Tweede klasse E: Bruse Boys-Dauwendae- le, Arnemuiden-Terneuzense Boys, Se- rooskerke-DFS, Klundert-Nieuwdorp, SSV'65-Duiveland, Dinteloord-Yerseke, Zwaluwe-lnternos. Derde klasse B: Rillandia-Tholense Boys. Vierde klasse A: Apollo'69-Kruiningen (beslissingsduel om tweede periodetitel). Zondagvoetbal. Eerste klasse C: Rood Wit V-Best Vooruit (19.30 uur), Braban- tia-Geldrop/Houta Bouw (20.00 uur). Vrouwen. Hoofdklasse A: Oranje Nassau 2-CSW (12.00 uur), Odysseus'91-Oostka- pelle (12.30 uur), Wartburgia-The Knickerbockers, Oerterp-DTS'35 Ede, Be Quick D-Ter Leede 2 (15.00 uur), HZW-SC 't Zand (15.00 uur). Eerste klasse A: CJW-Rijnvogels (13.00 uur), Lisse-Barendrecht (13.00 uur), Delta Sports'95 FC-Reiger Boys 2 (13.00 uur), Smerdiek-Jodan Boys (15.00 uur), speelde hij vijf jaar voor het Bel gische FC Nieuwkerken, dat uit komt in de derde klasse nationaal. „Ik kwam bij toeval bij Nieuwker ken terecht. Met De Klinge, waar ik eerst speelde, speelden we een oefenwedstrijd tegen ze. Omdat de keeper afwezig was, vroegen ze mij op doel te staan. Ik was al eer der keeper geweest. Dat deed ik zo goed, dat ze me uitnodigden voor een aantal testtrainingen." De eerste vier seizoenen speelde het talent op nationaal niveau. In het laatste jaar werd hij teruggezet naar het regionale team. „Dat was niet leuk. Het plezier in het voet ballen was weg. Toch heb ik bij Nieuwkerken wel veel geleerd. We hadden goede trainers. Maar op dat niveau is het een harde strijd en de concurrentie is groot. Er wa ren meerdere keepers voor één plaats en in het voor- en naseizoen was het een komen en gaan van testspelers." Zelf had hij de mogelijkheid om de overstap te maken naar Beve- ren. „Samen met een andere keeper moest ik dan de strijd aan gaan en zouden we om de week op doel staan. In de winterstop zou men dan beslissen. Ik ben daar niet op ingegaan, want ik wil de elke week spelen. Achteraf is het een verkeerde keuze geweest." Bij toeval kwam Verdurmen bij Steen terecht. Op een verjaardags feestje liet de vader van speler Den nis Buys (nu HW'24) zich ontval len dat Steen voor de toekomst nog wel een talentvolle keeper kon gebruiken. Van het een kwam het ander. „De mensen van Steen ga ven me een goed gevoel", verduide lijkt Verdurmen. Na twee jaar in VVIJ-Berkel (15.00 uur). Tweede klasse B: Papendrecht-IJzendijke (12.30 uur). Districtsbeker. Kwartfinale: Kloetinge- Terheijden (17.00 uur). MAANDAG Zaterdagvoetbal. Hoofdklasse B: Kozak ken Boys-Nivo Sparta (16.00 uur). Eerste klasse C: Heinenoord-Zaamslag, Roda Böys/Bommelerwaard-Almkerk, Al- blasserdam-De Zwerver. Zondagvoetbal. Eerste klasse C: Jeka-Longa, Goes-WSC, Vlissingen-EFC, PSV-IFC, Nemelaer-Terneuzen. Tweede klasse E: EBOH-RCS (14.00 uur), TSC-BSC, Halsteren-Unitas, Moerse Boys-Dosko, Aardenburg-Haarsteeg, Uno Animo-RKDVC, Madese Boys-Roosendaal. Vrouwen. Hoofdklasse A: CSW-SC 't Zand (12.00 uur), Oranje Nassau 2-Wart- burgia, Odysseus'91-Be Quick D, Oer- terp-HZW, SSS-Ter Leede 2 (15.00 uur), Oostkapelle-The Knickerbockers (15.00 uur). Vrouwen. Zondagvoetbal. Derde klasse C: Terneuzen-Bavel 2 (12.30 uur). Districtsbeker. Kwartfinale: Inter nos-Steen. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. a de C-junioren en één seizoen in de B-junioren, maakte hij vorig jaar na het vertrek van doelman Jo- chem Goedhals naar Axel ver vroegd de overstap naar de eerste selectie. Hij greep zijn kans en dwong een basisplaats af. Als broe kie werd hij tussen de grote man nen goed opgevangen. „Iedereen is positief en geeft mij het gevoel er bij te horen. Dat is erg belangrijk voor iemand van zeventien. Op een foutje word ik niet afgerekend. Het is hier ook veel hartelijker dan in België. Ook langs de kant. In Bel gië is het allemaal zo vurig. Zoals sommige ouders daar reageren is niet normaal." Dan dwalen de gedachten af naar de wedstrijd van maandag. De dag die men in Steen de analen in wil laten gaan als stuntdag. „Op Steen hebben ze het over niets anders. We zitten op een zucht van de lan delijke beker. Dan moet je er volle dig voor gaan. Het zou toch prach tig zijn als je volgend seizoen voor de beker tegen bijvoorbeeld Sparta of Willem II loot." Internos is normaal gesproken be ter dan Steen, weet de keeper. „Maar in elke wedstrijd krijg je kansen. Ploegen als Odio, TSC, Veerse Boys en Vlissingen hebben we ook verslagen." Stiekem hoopt de doelman weer een hoofdrol daarin te spelen. Net als tegen Veer se Boys, toen hij twee strafschop pen stopte. Op de brievenstan- daard in de kamer prijkt het kran tenknipsel als herinnering aan die wedstrijd: 'Kjell Verdurmen held van Steen in bekerduel', kopt het artikel. „Dat zou mooi zijn. Maar als we het redden, dan is het voor al een prestatie van de ploeg." ASSEN - De directie van de Ronde van Spanje brengt dinsdag 10 en woensdag 11 april een bezoek aan de provincies Friesland en Dren the. De bazen van het organiserende Unipublic rijden onder meer met een bus de Friese elfstedenroute en bezoeken Emmen, dat zich heeft opgeworpen als mogelijk startplaats van de Vuelta in 2015. De organisatie van de Ronde van Spanje wil graag in dat jaar weer starten in Drenthe, net zoals in 2009. De Stichting La Vuelta Ho- landa 2015 onderzoekt de mogelijk heden en hoopt op voldoende fi nanciële steun. Voor de editie van 2015 heeft de stichting een etappe in gedachten langs de elf Friese ste den en een deel van de Afsluitdijk. Ook de provincie Zeeland wil in 2015 de Vuelta binnen de provin ciegrenzen hebben. zxrmmc 7 1 De Stichting Wielercomité houdt de zesde Wie lerronde van Nisse. De wedstrijd staat onder aus piciën van Trimbelangen Midden Zeeland. Het is het eerste réguliere treffen in het wedstrijdcir cuit voor de trimmers. Het parkoers loopt via het Dorpsplein, de Paul Krugerstraat, de Note- boomdijk en de Van der Poest Clementstraat. De amateurs B starten om 13.00 uur. Een mi nuut later beginnen de S/P-renners aan hun wedstrijd. De amateurs 40+ gaan om 14.15 uur van start en de amateurs A om 15.30 uur. De permanence is in het plaatselijke dorpshuis. Jeugdwielrenners komen volop aan hun trekken tijdens de inmiddels traditionele Jeugdronde van Nieuwdorp. Het parkoers heeft een lengte van drie kilometer en loopt gedeeltelijk door de pol ders rond het dorp. Met name de Zeeuwse wie lerclub Theo Middelkamp is tijdens deze wed strijd goed vertegenwoordigd in eigen omgeving. Ook wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen is van de partij. Verder komen ID-renners in actie. Het programma: 12.00 uur: Delta dikkebandenwedstrijd voor de jeugd, 13.00 uur: categorie 1, 14.50 uur: ID-renners, 15.30 uur: categorie 5. In schrijven bij café 't Ploegje. De start is aan de Havenweg. Judovereniging Clinge houdt voor de tiende keer haar toernooi voor de jeugd. Deelname in dorps huis Malpertuus staat open voor beginnende ju doka's tot en met zeventien jaar. Het aantal inschrijvingen overstijgt de tweehon derd. Naast Nederlandse clubs maken ook vereni gingen uit Vlaanderen hun opwachting in Clin ge. Het gaat om Berlare, De Boevere, Clinge, Del ta, Hontenisse, Kemzeke, Sinaai, Hamme en Geelhoed. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur. MAANDAC 3 Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt paasmaandag een puzzel-gezelligheidsrit voor het hele gezin, waar iedereen aan mee kan doen met auto, motor of scooter. Inschrijven is 13.30 tot 14.00 uur in Sporthal De Stenge te Heinkens- zand. Het gaat om een eenvoudige rit voor de be ginnende deelnemer. Zij gaan van start met een routebeschrijving die punt voor punt afgewerkt moet worden. Ook zijn er routecontroles onder weg om de puzzelaars op de juiste route te brengen. Iedere deelnemer ontvangt een leuke prijs. De stichting Breskens Runners biedt atleten en atletes op paasmaandag de gelegenheid om de vermoeienissen van Pasen uit de benen te lopen. Vorig jaar had deze loop een sterke bezetting met een erepodium dat er niet om loog. Edwin de la Ruelle, Martijn de Kok en Eric Cappon mochten zich toen laten huldigen. Ook dit keer rekent de organisatie op een goede bezetting. Er is keuze uit drie afstanden: 3900, 6900 en 9900 meter, waarvoor de start om 11.15 uur wordt gegeven. De jeugdloop start om 11.00 uur op het strand in de omgeving van Breskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81