Robert M. was een 'vip' in het pedofielennetwerk slachtoffertjes •*r' d i 7 Ernstig ongeluk bij opname voor tv Iets soepeler regels langstudeerders 75-jarige opa zes jaar cel in voor misbruik Hoofdstad in top vier van moordsteden EU RIVM: EK-gangers inenten tegen mazelen VRIJDAG 6 APRIL vrijdag 6 april 2012 zegt: u moet naar een kliniek om behandeld te worden, maar eerst nog even 20 jaar zitten' Advocaat Wim Anker, raadsman van Robert M. 67 Robert M. staat terecht voor tachtig gevallen van misbruik, waarbij in totaal 67 jonge kinde ren zijn betrokken. AMSTERDAM - Robert M. had een grote naam binnen de internetge meenschap van pedofielen waar toe hij behoorde. Dit vanwege de grote hoeveelheid (zelfgemaakte) kinderporno die hij met zijn con tacten deelde. Een van die contac ten noemde hem tijdens politiever horen 'de grootste producent die wij kenden'. Diezelfde persoon omschreef M. verder als 'berucht' en 'een vip'. Ook uit de getuigenissen van Ro berts pedovriendjes op internet blijkt dat de Let zeer systematisch en planmatig te werk ging. De hoofdverdachte in de Amster damse zedenzaak stond er op inter net ook om bekend dat hij ge woon doorging met het misbruik als een kind huilde of pijn had. „Wat hij deed, was heel extreem. Hij was er helemaal op gefixeerd, elke minuut van de dag. Het kon hem totaal niet schelen of kinde ren huilden. Hij hield nul rekening met ze", zo heeft een ander con tact verklaard. Volgens de pedofie len die hem via internet kenden, was M. ook erg trots op de beel den die hij maakte en schepte hij er graag over op. Het Openbaar Ministerie (OM) vindt dat de volledige aanklacht te gen M. bewezen is. Het gaat daar bij om tachtig feiten, waarbij in to taal 67 kinderen zijn betrokken. Van ieder kind is vastgesteld wat er precies mee is gebeurd, op basis van verklaringen van M. Volgens het OM beschikt M. over een fotografisch geheugen en heeft hij heel precies kunnen terughalen wat hij met welk kind heeft ge daan. Zijn verklaringen worden in een aantal gevallen ondersteund met door M. gemaakte beelden. Het misbruik komt neer op sek sueel binnendringen en ontucht. In een aantal gevallen gelden straf verzwarende omstandigheden: het feit dat M. het misbruik samen met andere, door hem uitgenodig de mannen heeft gepleegd en het feit dat de betrokken kinderen aan zijn zorg waren toevertrouwd. zie onze website:binnenland Officier van justitie formuleert strafeis tegen Robert M. GERKESKLOOSTER Twee motorrijders zijn gisteren in het Friese Gerkesklooster ernstig gewond geraakt tijdens een live-uit zending van Omroep Friesland, Zij zouden een nieuwe tv-serie op lu dieke wijze openen, maar botsten voor de camera's op elkaar. Dat meldde de omroep gisteren. De slachtoffers zijn naar het zieken huis gebracht. Een van hen heeft hersenletsel opgelopen, de ander botbreuken. DEN HAAG Staatssecretaris Halbe Zijlstra (On derwijs) komt studenten tegemoet die zich in september inschrijven voor een studie en zich dezelfde maand nog uitschrijven. Als deze studenten de rest van het college jaar niet aan een andere studie be ginnen, krijgen ze één extra uit loopjaar. Volgens de bestaande re gels geldt 1 oktober dan als de da tum van uitschrijving en telt het mee als een studiejaar. DEN HAAG Een 75-jarige man moet van het ge rechtshof in Den Haag zes jaar de gevangenis in omdat hij zijn klein dochter jarenlang seksueel heeft misbruikt. De opa misbruikte het meisje van haar zesde tot haar vijf tiende. Het OM wilde geen reke ning houden met de hoge leeftijd van de grootvader. „De jonge leef tijd van zijn kleindochter heeft hem ook niet weerhouden." BILTHOVEN AMSTERDAM Amsterdam staat op de vierde plaats van Europese hoofdsteden met de meeste moorden en andere onnatuurlijke doden per inwoner, volgens de Europese statistische dienst Eurostat. Amsterdam telde in 2007-2009 gemiddeld 3,65 van zulke doden per 100.000 inwoners. Alleen het Litouwse Vilnius (7,9), het Estse Tallinn (6,03) en de stad Luxemburg (4,24) tellen er meer. Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu adviseert sup porters die in juni naar het Euro pees kampioenschap voetbal in Po len en Oekraïne gaan, zich te laten vaccineren tegen mazelen. Het gaat alleen om mensen die niet tegen mazelen zijn gevacci neerd en de ziekte in het verleden niet hebben gehad. In het gebied is momenteel een mazelenepidemie gaande. sen moesten goede gordijnen heb ben om het zicht op zijn daden te blokkeren. M. schafte wijde broeken met veel zakken aan om onopgemerkt glij middel mee te kunnen dragen. An der voordeel van die kleding was dat zijn opgewonden staat erdoor werd verhuld. De Letse oppas hanteerde een zo geheten 10-secondenregel. De si tuatie moest, met oog op een mo gelijke ontdekking, er binnen enke le seconden weer uitzien als nor maal. Hij gebruikte luiers, baby doekjes, slabbetjes en handdoekjes om zijn sporen te wissen. Van de ouders van zijn oppaskind- jes eiste hij dat ze cola voor hem in huis haalden. De cola gebruikte hij om de geuren die hij achterliet bij de kinderen te maskeren. M. vroeg ouders standaard hem een seintje geven wanneer ze weer op weg naar huis waren. Zo genaamd was dit verzoek om zijn echtgenoot te kunnen bellen hem op te halen. In feite gaf het hem tot de terugkomst van de ouders vrij spel en gelegenheid alles net jes op te ruimen. M. werd voortdurend onder steund door zijn man, Richard van O., meldt het Openbaar Minis terie. Die bracht hem regelmatig naar de oppasadressen en haalde hem weer op. Van O. deed dubieu ze boodschapjes voor hem (zoals het halen van glijmiddelzakjes) en wist wanneer hij zich thuis uit de voeten moest maken. Dan wilde Robert namelijk in zijn eigen wo ning de kinderen misbruiken. Zelf verrichtte Van O. geen seksu ele daden met heel jonge kinde ren. Maar hij greep ook niet in, ook niet toen het misbruik van Ro bert M. grote vormen aannam. Vol gens de aanklagers heeft Richard van O. passief en actief bijgedra gen aan het seksueel misbruik, ge pleegd door Robert M. Van O. zelfheeft een voorliefde voor jongens tussen de 10 en 16 jaar. Hij had veel kinderporno in huis en zou zich ook aan een op pas jongen van 15 jaar seksueel heb ben opgedrongen. Allemaal straf bare feiten. Als het aan het OM ligt, gaat hij hiervoor 12 jaar de cel in. Het OM blijft nog wel met één gro te vraag zitten. Zijn alle slachtof fers van M. nu bekend? De aankla gers hebben daar twijfels over. Dat komt mede door een verklaring van Robert M. in een verhoor. „Ik zie mijzelf als een bibliotheek waarin jullie rondlopen en boekjes pakken. Jullie pakken willekeurige boeken maar niet alle boeken." Op de vervolgvraag of er nog een boek ongelezen is gebleven, laat Robert M. de rechercheurs bunge len. „Ik ben niet tot antwoorden verplicht", antwoordt hij. De rechtbank verwacht na half mei uitspraak te doen. Laat je verrassen door de gastvrijheid en vakmanschap van De Perenboom! De Perenboom verwerkt mooie streekproducten uit de kop van Schouwen in haar culinair hoogstaande gerechten. De keuken van De Perenboom staat voor authentiek, aards, kortom PUUR. Geniet van een hoogstaand 3-gangen keuzemenu bij Restaurant De Perenboom in Burgh-Haamstede!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7