zeeland j 23 1912 Nieuwbouw Sluiskil op locatie zusterflat stokt Zilveren Lepel voor restaurant Delausanne pekaar Afsluiting knotseizoen in het Vennebos 'Dienstregeling ferry is waanzinnig slecht' Twee ongevallen door dronken bestuurders Wandeling door bos aan Wittebrugstraat VERGEZDEIT vrijdag 6 april 2012 „Het hele jaar zijn er veel jubileumacties. Zoals feestjes in de winkels." Daniëlle Risseeuw In dit jaarkocht Jacob Risseeuw de bakkerij aan Plein 2 S in Zaamslag. De zaak huist er nu nog steeds. De geschiedenis van de bakkerij be gint in 1912. In dat jaar koopt Ja cob Risseeuw een broodbakkerij aan Plein 25 in Zaamslag. Hij reed dagelijks met zijn fiets over het dorp en door de polders om brood te bezorgen. Op 12-jarige leeftijd komt zoon Abraham in de bakkerij werken. In 1938 neemt hij de zaak van zijn vader over. Abraham en zijn vrouw krijgen twee zoons. Zoon Ko komt in de jaren zestig in de bakkerij, zoon Cor werkt jarenlang achter de schermen. Vanaf 2001 wijdt hij zich volledig aan de zaak. Hij spe cialiseert zich in chocolaterie. Begin jaren tachtig komt Cor's vrouw, Addlie in het bedrijf. Haar zoon Martein komt eind ja ren '80 in de zaak werken. Dochter door Harmem vam der Werf SLUISKIL - Nieuwbouw op de loca tie van de voormalige zusterflat in Sluiskil zit in het slop. Mondriaan Vastgoed Ontwikkeling uit Dinte- loord heeft de bouw van eenge zinswoningen (voorlopig) laten va ren, omdat de huizenmarkt slecht is. Het bedrijf wil nu onder meer twintig huurappar'tementen bou wen voor senioren. Volgens Arnold Joosten van Mon driaan Vastgoed bestaat hiervoor in Sluiskil veel interesse. „Ouderen moeten nu vaak naar Temeuzen." Hij heeft erover gesproken met de dorpsraad Sluiskil en wethouders Van Schailc en Frank van Hulle. „Jullie kunnen morgen beginnen", citeert Joosten naar eigen zeggen Van Schaik. De wethouder ont kent. „Ze kunnen de zusterflat slo pen, maar voor de appartementen is eerst een wijziging van het be stemmingsplan nodig." Het zit Mondriaan Vastgoed ook op een ander vlak niet mee. Het bedrijf wil met SVRZ samenwer ken. Volgens een woordvoerster is dat niet aan de orde. SVRZ denkt zelf aan nieuwbouw op de plek van de Antoniusschool in Sluiskil, twee groepshuizen voor demente renden, maar dit is nog pril, aldus de woordvoerster. Danielle verzorgt vanaf 2002 de administratie van de bakkerij. In 1994 wordt een nieuwe vesti ging geopend aan de Zeldenrust- laan in Temeuzen. De bakkerij sluit zich in 1999 aan bij de landelijke organisatie Top Bakkers. Via deze organisatie levert Bakkerij Risseeuw rechtstreeks aan cate raars en supermarkten. IJZENDIJKE - Hans Ulijn heeft met zijn restaurant Delausanne aan de Markt in IJzendijke Belgische er kenning gekregen. Hij is toegetre den tot het selecte gezelschap van De Tafel van De Zilveren Lepel. De Sluise burgemeester Jacques Suur- mond reikte de prijs gisteren uit. Ulijn was er dolblij mee. Hij ver kocht vijfjaar geleden hotel-restau rant De Zwaan in Schoondijke om in een pand uit 1600 aan de Markt in IJzendijke iets nieuws op te bou wen. „Ik ben vanaf nul begonnen. Het is dan extra leuk om zo'n er kenning te krijgen, zeker omdat de zilveren tafel sterk let op een goe de prijs-kwaliteitverhouding." Stclconplatcn Trommelkasseien Mcgatcgcls 100x100 Vele soorten grind split besttatlngsmatsrlalen bw Kanaalweg S3 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 info@pekaar.com wvvww.pekaar.com Daniëlle Iaat haar broer Martein in de bakkerij in Zaamslag een appelflap proeven. De enorme flappen staan ook bekend als stoeptegels, foto Peter Nicolai Honderd jaar bakkerij Risseeuw: hoe een klein familiebedrijf groot is geworden De derde vestiging in Winkelcen trum Schuttershof in Temeuzen opent in 2009. Op dit moment werken er 12 brood-en banketbakkers, 14 ver koopsters, 5 inpakmedewekers, 3 chauffeurs, 3 administratief mede werkers, 5 productiemedewerkers en 18 weekehdhulpen. Bestellen via www.bakkerijriss- eeuw.nl kan sinds dit jaar ook. KOEWACHT De knotgroep van de Steltklmit sluit zaterdag 7 april het knotsei zoen af met klusjes in het Venne bos bij Koewacht. Er is ook tijd voor excursies en alle poelen wor den op amfibieën geïnventari seerd. Deelname is gratis. Aanmel den is verplicht via Luciën Calle op 06-22792100 of e-mail lucalle@ zee- landnetnl. BRESKENS Het Sluise college moet bij de pro vincie aandringen op een betere dienstregeling van de 'fast ferry'. Dat vindt het Sluise raadslid Stan Lauret (WD). Hij noemt de huidi ge regeling 'waanzinnig slecht'. „Passagiers missen regelmatig de trein." Wethouder Conny Almekin- ders beloofde de zaak te bespreken met gedeputeerde staten. TERNEUZEN/HULST Twee dronken bestuurders hebben woensdagavond en -nacht brokken gemaakt. In de Serlippensstraat in Temeuzen reed rond 21.00 uur een Terneuzense (50) op een tegenlig ger. Ze had 4,2 keer teveel op. In Hulst was het om 1.20 uur raak in de Van Waesberghestraat. Een Belg (33) met 4,4 keer teveel op 'parkeer de' zijn busje tegen een hek. HULST Staatsbosbeheer houdt zaterdag 7 april een wandeling door het bos- gebiedje aan de Wittebrugstraat in Hulst. De tocht voert door een oude boomgaard, langs meidoorn heggen en waterputten. Het is één van de laatste plekjes in Zeeuws- Vlaanderen waar je kans maakt een hagedis te zien. Aanvang 9.30 uur. Kosten 5 euro. AUTOMASERING GRAFISCHE VOR INTiRNiPüliNSTiN De Padweie 25,4353 RW Serooskerke T: 0118 - 59 1866 E: info@vergezogt.nl WWW.VERG EZOGT.N L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75