De Risseeuwen staan aE 100 jaar vroeg op Amateurkunstenaars gezocht voor markt Raad nog niet overtuigd van betaald parkeren 221 Politie erkent dat conclusie over ongeval Sint Jansteen wat te voorbarig was webwijs almanak Ouders Zaamslag als bakkersdorp vrijdag 6 april 2012 door Raymond de Frel Na de berichtgeving over een in en in droevige gebeurtenis, het overlij den van een twaalfja rig meisje bij een ongeval op de Wilhelminastraat in Sint Jan steen, laaide op de website van de PZC een discussie op onder de rea- geerders. Of beter gezegd, de be schuldigende vinger wees naar de redactie. Deze week maakte de politie na melijk bekend dat uit technisch onderzoek is gebleken dat het meisje niet is overleden als gevolg van een aanrijding met een 43-jari- ge automobilist uit de gemeente Borsele. De sturen van het slacht offer en een vriendinnetje haak ten in elkaar, waardoor het meisje viel en ernstig hoofdletsel opliep. Bij technisch onderzoek aan de au to van de man die de meisjes tege moet kwam, is niets afwijkends geconstateerd. „Ik vind het heel erg, maar vind het ook waardeloos dat alle kran ten gelijk maar wat schrijven. Dat is niet de eerste keer en dat kan echt wel wat zorgvuldiger", rea geert 'Jan'. Zijn reactie is een ge volg van een eerder gepubliceerd bericht, op de dag dat het ongeval plaatsvond. Toen werd immers ge meld dat de automobilist een aan rijding niet meer kon voorkomen. „Jammer dat de automobilist al was 'veroordeeld'. Voortaan eerst maar het politierapport afwach ten vooraleer conclusies te trek ken. Desalniettemin is dit een vre selijk ongeluk met tragische gevol gen Veel sterkte voor de familie gewenst", schrijft 'Terneuzense'. „Fijn dat de automobilist geen schuld treft. Blijft wel staan dat ook hij 'levenslang' heeft, omdat hij het ongeluk zag gebeuren", schrijft reageerder 'Steens'. De Zeeuws-Vlaamse redactie van de PZC keek even vreemd op toen deze week een nieuw politiebe richt binnenkwam over het onge luk. Bij berichtgeving over dit soort gevoelige zaken spitsen wij onze oren altijd extra. We wegen onze woorden en proberen te allen tijde termen als 'het zou kunnen dat' te vermijden. We gaan uit van feiten, die met eigen waarneming zijn geconstateerd of ons door doorgaans betrouwbare bronnen zijn aangereikt. De politie Zeeland verstuurt dage lijks zogenoemde 'politieberich ten' naar de media. Daarin stond eind vorige week dat de automobi list een aanrijding niet meer kon voorkomen. Begin deze week meldde de politie de uitslag van het technisch onderzoek. Woord voerder Alwin Don van de Zeeuw se politie erkent dat er een voorba rige conclusie is getrokken. „De eerste melding die bij ons binnen kwam was dat het meisje was aan gereden door een auto. Op zo'n moment komt eerst de hulpverle ning op gang. Als de situatie on der controle is, maakt onze com municatieafdeling een eerste be richt. Dat vraagt bij elk incident zorgvuldigheid. We moeten con stateren dat wij het op de dag van het incident niet bij het rechte eind hebben gehad. Tijdens het technisch onderzoek is niets aan de auto ontdekt. Ik zeg daarmee niet dat de aanrijding niet heeft plaatsgevonden. Dat is aan de Offi cier van Justitie. Die bepaalt of er wordt overgegaan tot vervolging." Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. HULST - In het kader van de Week van de Amateurkunst (WAK) wordt zondag 10 juni op de Grote Markt in Hulst een WAK-markt ge houden. Er komt een open po dium, een grote dansvloer en tal van kraampjes. De organiserende Stichting Welzijn Hulst is op zoek naar amateurkunstenaars die graag van de partij zijn tijdens de Tip? redactie@pzc.nl Van ontbijtkoek een drol maken en naast de wc leggen. Een nep muis in de huiskamer. Met je mobiel laten weten datje niet thuiskomt en dan meteen aanbellen aan de voordeur. Het zijn slechts enkele voorbeelden van manieren waarop je je ouders voor de gek kunt houden. -Kinderen krijgen die voorbeelden aangereikt via internet en televisie. „Mijn kinderen kijken daar soms wel naar, maar toch heb ik nergens last van hoor", constateerde een goedlach se moeder uit Goes. „Of misschien halen zij soms wel wat streken uit, maar heb ik gewoon niet in de gaten dat ik voor de gek word gehouden. Dat is dan eigenlijk wel jammer voor hen", voegde zij er aan toe. „In de jaren '60 waren er wel tien bakkers werkzaam in Zaamslag. De onderlinge strijd was daarom groot. Als er een nieuwe inwoner kwam, stonden er de volgende dag wel vijf of zes bakkers voor zijn of haar deur." Bakker Martein Risseeuw Bakkerij Risseeuw uit Zaamslag bestaat honderd jaar. Wat begon als een klein bakkerijtje in Zaam slag, is uitgegroeid tot een mo derne brood-en banketbakkerij met meerdere vestigingen. Een gesprek met alweer de vierde ge neratie Risseeuwen. door Christel Tuin In een klein kantoortje boven de bakkerij aan Plein 25 in Zaamslag vertellen broer en zus Martein (37) en Daniëlle (35) Risseeuw over hun ziel en za ligheid, de bakkerij. „We zijn letter lijk tussen de broden opgegroeid en trots dat we onderdeel zijn van een traditie." Dat het om een echt familiebedrijf gaat, blijkt al snel want ook ome Ko (71) en oma van 94 komen een kijkje nemen en even vragen hoe het er allemaal voorstaat in de bakkerij. Daniëlle: „Oma is nog steeds heel erg betrok ken. Ze komt bijvoorbeeld nog steeds appels schillen voor de ap pelbollen. Mijn opa is overleden, maar hij kwam tot op hoge leeftijd met veel pijn en moeite de trap op lopen om in het kantoortje te kij ken hoe we de afgelopen week ge draaid hadden." De jongste Risseeuwen waren in eerste instantie er nog he lemaal niet van overtuigd om ook in de bakkerij te gaan werken. Mar tein: „Als kleine jongen wilde ik al tijd automonteur of bakker wor den. Toen mijn vader vertelde wat het verschil in salaris was tussen een 20-jarige bakker en een 20-jari ge automonteur, was ik verkocht. Vanaf mijn twintigste ben ik toen in de V.O.F gekomen en ik heb er geen moment spijt van gehad. Daniëlle wilde in het begin hele maal niet bij de bakkerij betrok ken worden. „Ik wil alles doen, be halve de bakkerij zei ik altijd." En- WAK-markt. Voor hen wordt een gratis kraam ter beschikking ge steld. Daarin mogen ook kunstwer ken verkocht worden. Wie interes se heeft in zo'n gratis kraam kan zich aanmelden via e-mail everstraten@welzijnhulst.nl, of te lefonisch via 0114-684700. De kunstmarkt wordt gehouden van 14.00 tot 17.00 uur. door Martijn de Koning OOSTBURG - Sluise raadsfracties twijfelen over het nu al invoeren van betaald parkeren in Cad- zand-Bad. Dat bleek woensdag tij dens een commissievergadering. B en W willen in de kustplaats een aantal parkeermaatregelen doorvoeren. Met name het voor stel om de parkeerplaats aan de Leeuwerikenlaan, die nu nog gra tis is, straks 'betaald' te maken en alleen voor kortparkeren te gebrui ken, schoot veel plaatselijke onder nemers in het verkeerde keelgat. Zij probeerden, met brieven en door in te spreken, de raadsleden Opa Bram (links) en ome Ko Risseeuw tonen aan de nog kleine Martein en Daniëlle de fijne kneepjes van het bakkersvak. foto Familie Risseeuw Jacob Risseeuw voor de bakkerij. kele jaren na het voltooien van haar opleiding communicatie aan de Hogeschool Zeeland, kwam ze toch in de bakkerij terecht. „In eer ste instantie ging ik de familie hel pen met de administratie. Al snel kwam er echter zoveel werk bij, dat ik ben gebleven. Het ene jaar tje dat ik het in eerste instantie wil de doen, zijn er nu tien geworden. Gelukkig kan ik mijn studie gebrui ken bij mijn werkzaamheden, want ik houd me onder meer be zig met promotie, de website en de reclame-acties." Uiteraard heeft Daniëlle ook over jubileumacties nagedacht. „Op zaterdag 21 april kan iedereen tussen 9.00 en 12.00 uur een zelfbereide lekkernij inle veren bij een van de vestigingen. Er zijn twee categorieën: brood en banket. De winnaars worden de zelfde dag om 15.00 uur in de drie winkels en op onze site bekendge maakt. De beste amateurbakker krijgt honderd broden, de beste amateurbanketbakker honderd ge bakjes. Beiden mogen ook een dag je meedraaien in de bakkerij. Bo vendien worden hun lekkernijen in ons assortiment opgenomen." ervan te overtuigen op zn minst te wachten met de invoering tot Cadzand-Bad niet meer de 'bouw put' van nu is. Een aantal onderne mers is bovendien bang dat er, door het verwijzen van dagjesmen sen naar de rand van het dorp, klandizie verloren gaat. Het argument van het college dat de verkeersstroom al het komende jaar flink toeneemt door de inge bruikname van park Noordzee Re sidence, wordt door ondernemers en een aantal raadsleden tegenge sproken. Zij denken dat parkgas- ten te voet en op de fiets komen. De gemeenteraad neemt 19 maart een besluit over het voorstel. VIDEO Kijk naar beelden van de techniekles- sen die de kleuters in Nieuw Namen gisteren kregen. KLASSENWERK Alle vorige afleveringen van de ru briek Klassenwerk zijn te lezen op www.pzc.nl/klassenwerk TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74