Dagdosis Hopen op een nieuwe wandelclub 23 ZONWERING/KOZIJNEN DRIEDAAGSE/© pekaar Meevaller gaat naar Brede School Oosterscheldestappers lopen een rondje The Eggs Factor 2012; strijd om gouden ei Bijeenkomst over het Slaapapneu Syndroom Derde editie van www.pzc.m debuutfestival North-B's Contest VERGEZD3T AUTOMATISERING GRAFISCHE VO- liNTiMSlMlNSTifi* vrijdag 6 april 2012 Stclconplaten Trommelkasseicn Mcgategels 100x100 Vele soorten grind split bettratingsmalerialen bv Kanaalweg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 info@pekaar.com wwww.pekaar.com Als er zoiets bestaat als eert gemiddeld mens, dan wordt er vanuit gegaan dat deze voor diens gezondheid 10.000 stappen per dag dient te zetten in wandelvorm. Dat komt bij een paslengte van 70 cm neer op 7 kilometer. KAPELLE De gemeente Kapelle heeft over 20ii ruim anderhalf miljoen euro overgehouden. Dat heeft het ge meentebestuur gisteren bekend ge maakt. Het college van burgemees ter en wethouders wil één miljoen reserveren voor de nieuw te bou wen brede school. Daarover wordt eind juni een besluit genomen door de gemeenteraad. SINT MAARTENSDIJK De recreatieve en seniorenwande laars van wandelvereniging De Oos terscheldestappers lopen dinsdag middag weer een rondje. Ze ver trekken om 13.30 uur vanaf sport centrum Haestinge. Iedereen is wel kom om mee te komen wandelen: iedere wandelaar loopt in zijn ei gen tempo. Begeleiding is aanwe zig. KORTGENE Van elke deelnemer werd de gemiddelde paslengte bepaald; opdat de stappenteller het kilometrage juist zal weergeven. foto Willem Mieras Ik heb hier twintig jaar op ge wacht", verzucht Karin Koets. „Hoe vaak ik al niet geprobeerd heb om mensen bij elkaar te krijgen voor een wandelclub! Nooit is het gelukt." Misschien dit keer wel. Toen zij en vriendin Maatje Westdorp hoor den van Elke Stap Telt bij mede-or ganisator in Goes, zorgcentrum Ter Weel, sloten zij zich direct aan. Derde vriendin Els van der Meer volgde zonder aarzelen. Terwijl dit toch hun tweede sportproject is. Gistermiddag werd het drietal nog verwacht in de sportzaal, voor een uur oefeningen volgens het diabe tes en fit-programma bij Ter Weel. „Dit komt er dan nog bij. Maar het is zó goed dat programma's als^de- ze gebeuren! Zeker voor mensen met overgewicht. Met alleen lijnen kom je er niet, echt gewicht verlies je pas als je gaat bewegen," zegt Koets. „Ik spoot twaalf eenheden insuline; nu nog maar vier!" Maatje Westdorp heeft geen diabe tes, maar volgt toch het fitnesspro gramma. „Uit voorzorg. Ik dacht, als ik de hele winter stil ga zitten met mijn overgewicht, wie weet hoe ik er van de zomer dan aan toe ben." Toch is ze nooit een wan delaar geweest. „Je gaat niet graag in je eentje, hé?" Goes-Zuid, waar de groep deze weken wandelt, biedt volgens het drietal heerlijke mogelijkheden voor ommetjes. „Het Poelbos, het hertenkamp, je kunt hier fantastisch lopen!", valt Koets bij. „Alleen die jongeren, daar voelen we ons onveilig door. Die stoten je zo van het fietspad als ze met meerderen zijn." Serious Kortgene organiseert op tweede paasdag the Eggs Factor 2012. Het thema van dit jaar is 'Zeeuws Meisje'. Er wordt dit keer niet met eieren gegooid. De gooi en smijtstrijd - met wat is een ver rassing - begint om 12.00 uur. Voor afgaand is er een paasbrunch om 11.00 uur. Inschrijven kan ter plaat se, de deelname is gratis. GOES De Landelijke Apneu Vereniging houdt op dinsdag 10 april een bij eenkomst voor mensen met slaap apneu. Symptomen van de ziekte zijn: zwaar snurken en herhaalde lijk stoppen met ademhalen. Prof. Dr. Johan Verbraecken uit Antwer pen spreekt over Apneu en ruglig ging. De avond begint om 20.00 uur in het ziekenhuis in Goes. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal GEERSDljK - North-B's Contest, of tewel NBC, de wedstrijd voor be ginnende bands, is zaterdag 28 april in het Drentehuis van Geers- dijk. De prijs levert de winnaar po diumervaring op: een plaats in het programma van Peerock 2012 en een optreden in de Graaf van Bu ren in Kortgene. Mededingers zijn onder meer The Black Carrots uit Kamperland, The Shards en War head. Special act is Steady New Sounds uit Goes. Deze band speelt sinds 2010 een mix van rock 'n roll, blues, funk, psychedelica, folk, hardrock en indie. Zaal open om 19.30 uur, uitslag rond 00.30 uur, entree is drie euro. De Padweie 25,4353 RW Serooskerke T: 0118 - 59 1866 E: info@yergezogt.nl www.vergezogt.nl .fplB ,,„n 11 '00 rot lGiQO nul Maiie Curiéweg 1574389 WB Vlissingen Tel.: 0118-552010 www.paczonweringen.nl Zonweringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69