binnenland 15 Agent vertrouwt Opstelten niet meer ■- vrijdag 6 april 2012 door Arjen de Boer indelijk een echte politie minister, een man met hart voor 'zijn' agenten, ie mand met verstand van za ken. Dat was het sentiment onder veel politiemensen toen Ivo Opstel ten in 2010 minister van Veiligheid en Justitie werd. „Heel wat anders dan de vorige minister Guusje ter Horst die agenten met buschauf feurs vergeleek", zegt Sanna Eichhorn, voorzitter van de Vereni ging van Middelbare en Hogere Po litieambtenaren (VMHP). Boven dien is veiligheid één van de top prioriteiten van dit kabinet. Mooi, dachten de agenten, misschien wordt het politiewerk dan beter ge waardeerd, en beter betaald. „Ik was fan, hij pakt problemen aan die wij zien op straat", zegt een actievoerende agent bij de in gang van bureau De Heemstraat in Den Haag. Maar zijn enthousiasme doofde snel door de starre opstel ling van Opstelten tijdens de cao-onderhandelingen. „Voor zijn houding jegens de poli tie geef ik hem een drie als rapport cijfer. Ik doe gevaarlijk werk, daar kies ik voor. Maar dan wil ik geen mes in mijn rug", zegt de politie- overdragen aan burgemeester Van der Laan. foto Evert Elzinga/ANP man die zijn naam niet geeft, om dat hij 'geen problemen' wil. De politiebonden voeren inmid dels een maand actie voor een bete re cao. Het overleg ligt via officiële kanalen compleet stü, beide par tijen hebben de hakken in het zand gezet. Opstelten stelt dat hij een 'reëel en goed verdedigbaar bod' heeft ge daan gezien de slechte economi sche tijden. Zo maakt hij zich sterk voor werkbehoud en kunnen dien ders voor weekend- en nachtdien sten meer salaris krijgen. Maar de politiebonden zien alleen een verslechtering qua arbeidstij den, levensloopregelingen en het af schaffen van vroegpensioen. De eis van 3 procent loonsverhoging heb ben ze laten vallen. Uit protest sloten gisteren veel bu reaus in de vier grote steden enkele uren hun deuren en binnenkort, waarschijnlijk volgende week al, ge beurt dat ook in andere politiere gio's, waardoor burgers in bijvoor- De acties voor een betere cao duren een maand en de kloof tussen de vakbonden en minister Ivo Opstelten lijkt nog onoverbrugbaar. beeld Gelderland, Limburg en Zee land niet meer terechtkunnen voor een aangifte. Maar Opstelten geeft geen krimp, zijn deur 'staat dag en nacht open' voor de bonden is zijn boodschap. De bonden stellen juist: Opstelten is van harte welkom bij óns aan ta fel. En ondertussen gebeurt er niets. Hoe langer die impasse duurt, des te groter de onrust en onvrede onder agenten, weet voor zitter Han Busker'van politiebond NPB. „Ondertussen blijft hij priori teiten stellen. Dan moeten er weer 47 agenten extra naar Brabant voor de drugscriminaliteit, dan moet de politie ïo procent meer illegalen uitzetten." Op de vraag of er een vertrouwenscrisis is, zegt hij. „Het begint heel erg die kant op te gaan." Dat zegt ook Sanna Eichhorn van de VMHP. „Normaal is de politie bijzonder loyaal en be trokken. Maar het zijn onzekere tij den." Enerzijds is er onduidelijk heid over de cao, anderzijds wordt de nationale politie in de steigers gezet, waardoor veel politiemensen onzeker zijn over hun toekomst. Die onrust zorgt ervoor dat agen ten serieus nadenken over een an dere baan, zegt Eichhorn. In een reactie liet Opstelten giste ren weten de acties te betreuren. WW. 1NTERIE UR-PAAUW Xu'uluieS 2° Zonnemate Zotmemake iigt iitokftJZienk ';yj ru'o-i nut. 'luan Rotterdam, Roosendaal en Térneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5