Niet stemmen wel meepraten zeeland 123 STEUN PZC Hoogste punt bereikt bij bouw De Weverij Traditioneel gerecht proeven in Brusea Oldtimer brommerrit door Hoekse Waard Kapelle eert Jip en Janneke met tunnel pekaar Tunnel Sluiskil valt duurder uit High-tea voor ouderen in het dorpshuis Toezicht op illegale bewoning hervat Winkelstraten in Goes raken voller VERGEZGEDT s vrijdag 6 april 2012 „De steun die wij krijgen van de andere fracties is heel prettig. Wij krijgen alle ruimte." foto Ronald den Dekker ke oplossing van de situatie." Met het aannemen van de motie hoopt de gemeenteraad dat de mi nister een steuntje in de rug krijgt om de wet zo snel mogelijk aan te passen. Voor D66 zal het deze raadsperiode zeer waarschijnlijk geen oplossing meer bieden, maar de raad vindt het toch belangrijk dat deze fout in de wet wordt gere pareerd. Het geluid van D66 is weer te horen tijdens de raadsvergaderin gen van Schouwen-Duiveland. Dat beperkt zich wel tot meepra ten. Stemrecht heeft de fractie niet omdat het wettelijk niet is toegestaan. door Melita lanting Het is voor nu een goe de oplossing", zegt Chiel Weezepoel uit Brouwershaven. „Maar we zijn niet te vreden. Uiteindelijk zal het defini tief geregeld moeten worden maar een wetswijziging kost twee jaar en daar wilden wij niet op wach ten." De 54-jarige Chiel Weezepoel zit sinds kort als 'burger-commissie lid' namens zijn partij D66 bij de gemeenteraadsvergaderingen. Een positie waarin hij wel mag meepra ten, maar niet mag meebeslissen. Het is voor de partij een lastige si tuatie. Enerzijds is er vreugde dat het D66 geluid weer te horen zal zijn, maar anderzijds is de aanlei ding erg verdrietig. Raadslid Serge Vogelenzang kreeg in de vroege ochtend van 5 december vorig jaar een zwaar verkeersongeval. Hij liep daarbij ernstig hersenletsel op en is sindsdien niet meer in staat te communiceren. „We hadden in het begin geen haast, dan heb je hoop, maar op een gegeven moment kom je er achter dat de dingen niet lopen zo als je hoopt en dan moet je consta teren dat een raadszetel twee jaar leeg laten staan geen optie is. De burger heeft toch gekozen voor D66." In overleg met de familie is beslo ten de zetel toch op te vullen. Niet formeel, want dat kan wettelijk niet, maar is samenwerking met het ministerie van Binnenlandse Zaken is-een tijdelijke oplossing ge vonden waaraan alle partijen in de raad meewerken. „Ik neem deel aan de discussies, ik zit bij het frac- tievoorzittersoverleg en bij de re kenkamer." Meepraten op alle fronten, maar als het op stemmen aankomt mag Weezepoel niet meedoen. Ook amendementen indienen mag hij niet. „Nee, maar ik heb van ver schillende partijen al wel hulp aan geboden gekregen. Zij willen als dat uitkomt namens D66 wel voor stellen indienen. We hebben daar voor al stekken gestoken en willen zeker zaken gaan doen." In de praktijk zal het dus kunnen gebeu ren dat een raadslid van een ande re partij namens D66 een voorstel doet. Omdat Weezepoel niet mee mag stemmen, krijgt hij vóór iedere stemming de gelegenheid het standpunt van D66 uit te dragen. Dat is voor hemzelf, maar ook voor de andere raadsleden en het publiek wel even wennen als hij moet zeggen dat 'D66 voor dit voorstel zou hebben gestemd'. Toch kan het niet anders. „Maar het is wel fijn dat ik van burge meester Rabelink alle ruimte krijg om te zeggen hoe wij er als partij over denken." Weezepoel pakt zijn bijzondere taak met hart en ziel op en pro beert het werk van Serge Vogelen zang voort te zetten. „Al zal ik het op sommige punten misschien wel wat anders doen dan Serge zou hebben gedaan", zegt hij. „We hebben twee jaar geleden bewust gekozen voor een jonge vertegen woordiger. We wilden vernieu wing en dat is ook door Serge inge zet. Neem bijvoorbeeld twitter óf de digitalisering van de raadstuk- ken. Alleen is dat juist iets waar ik zelf nog niet zo in thuis ben", lacht hij. ZIERI KZEE Bij de bouw van podium 'de Weve rij' in de Weststraat in Zierikzee is het hoogste punt bereikt. Deze mijlpaal in dit bijzondere pro ject van restauratie van de voorma lige katoenweverij en nieuwbouw van een klein theater wordt vrij dagmiddag 20 april om 15.00 uur gevierd. De verwachting is dat het nieuwe theater in augustus van dit jaar offi cieel kan worden geopend. BRUINISSE Kennismaken met het traditioneel Bruse gebruik van het met Pasen eten van krukels met krenten brood kan woensdag 11 april en donderdag 12 april. Tegen een gerin ge vergoeding kan dit in de Bruse musea in de monumentale Vissers woning en het Visserijmuseum. Verder is er een demonstratie bo- lusbakken. Ook deze lekkernij kan worden geproefd. De musea aan de Oudestraat in Bruinïsse zijn geo pend van 14.00 uur tot 17.00 uur. NUMANSDORP Voor de twaalfde keer wordt op tweede paasdag, maandag 9 april, een oldtimer brommerrit gehou den door de Hoekse Waard. Afhankelijk van het weer melden zich doorgaans tot 120 deelnemers, waaronder traditiegetrouw ook heel wat Zeeuwen. Meestal doen zo'n 35 mensen uit Zeeland mee. De rit begint om 11.00 uur. Verza melen bij restaurant Gewoon in Numansdorp. Info: 0186-681669. KAPELLE Kapelle krijgt een jip en Janneke tunnel. Het is de bedoeling dat de tunnel onder het spoor van en naar de Zuidhoek in Kapelle er straks uitziet als een boek van An nie MG Schmidt. De tunnelwanden worden beschil derd met afbeeldingen en teksten van Jip en Janneke, Pluk van de Pet- teflet en Langhors. Op 7 juni, tijdens de avondvierdaag se, wordt de tunnel officieel, geo pend. Stclconplaten Trommelkasseien Megatcgcls 100x100 Vele soorten grind split betëratingsmateriafën bv Kanaalweg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 info@pekaar.com wwww.pekaar.com SLUISKIL De Sluiskiltunnel valt naar ver wachting 15 a 22 miljoen euro duur der uit. Dat antwoordt het dage lijks provinciebestuur op vragen van Statenlid Ad Dorst (SGP). De hogere kosten hebben volgens het provinciebestuur niet te maken met tegenvallers, maar met de in de bouw normale afspraak dat een aannemer prijsstijgingen krijgt ver goed in de loop van een groot werk. Bij de gunning van de Sluis kiltunnel in 2010 (waarvan de kos ten toen werden geraamd op 295,6 miljoen euro) is dit vastgelegd. SGP'er Dorst vroeg dus eigenlijk naar de bekende weg. Rijk en provincie betalen elk de helft van de extra kosten. De tun nel moet juli 2015 klaar zijn. DREISCHOR De beheerder van. het dorpshuis van Dreischor houdt samen met het Welzijnshuis op woensdag 11 april een high-tea. De bijeenkomst is bedoeld voor dorpsbewoners van 60 jaar en ouder. De middag be gint om 14.00 uur en is kosteloos. Aansluitend is er ook 'koken voor ouderen'. Deze activiteit kost 4 euro. Opge ven kan via het dorpshuis, telefoon 0111-401232. KAPELLE De gemeente Kapelle zal deze maand de woningen op het villa park Oesterbaai in Wemeldinge controleren op illegale verhuur aan arbeidsmigranten. Volgens burge meester Anton Stapelkamp zijn er nog zeker 25 woningen op het park die door de eigenaren worden ver huurd voor de huisvesting van gast arbeiders. Ook worden de wonin gen opnieuw bezocht waarbij eer der bleek dat het gebruik niet, in or de was. JOURNAAL Iedere dag om 19.00 uur hét PZC videojournaal www.pzc.nl GOES - Winkeliers in de binnen stad van Goes mogen straks veel meer rekken met spullen en recla meborden op straat zetten dan nu. De gemeente wil de regels versoe pelen. Aanleiding is een motie van de WD waarin werd gesteld dat al leen nog regels over de veiligheid en de toegankelijkheid mochten worden opgelegd. Als reactie daar op heeft het college van b en w bijna alle voorschriften geschrapt. In de bredere straten van het cen trum mag binnen een meter van de gevel eigenlijk alles. „Zolang het tenminste geen vervuiling op levert", aldus wethouder Jo-Annes de Bat (CDA). AUTOMATISERING INTERNETDIENSTEN De Padweie 25,4353 RW Serooskerke T: 0118 - 59 1866 E: info@vergezogt.nl www.vergezogt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59