Pleidooi uitstel Havenplein 221 zeeland Extra controles op loslopende honden Winkeliers: 'Renovatie pas in november' AutcTeam Niet tegen wil en dank Duivelander moet tien maanden de cel in wegens belastingfraude Raad vraagt minister om reparatie van de Kieswet Theaterplan Middelburg op losse schroeven vrijdag 6 april 2012 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een groep van tachtig Zierikzeese winkeliers wil dat de gemeente de renovatie van het Ha venplein twee maanden uitstelt. Het gemeentebestuur heeft haast met het plein en wil in september beginnen. Toch nemen B en W het verzoek in overweging. Een delegatie van de winkeliers heeft deze week in een gesprek met B en W aangedrongen op uit stel tot november. „September en oktober zijn voor ons nog goede maanden, zeker voor de horeca," legt speelgoedhandelaar Miranda van der Klooster uit. B en W lieten de winkeliers weten dat uitstel van de grootscheepse herinrichting niet mee zal vallen. Gevreesd word voor nog meer uit stel als gevolg van vorstverlet. Volgens Van der Klooster hebben B en W verder benadrukt dat zij een Europese subsidie van 366.000 euro mislopen als het werk eind december niet klaar is. „Maar ze zouden er nog even naar kijken," zegt Van der Klooster. In een eerder gesprek met B en W vroegen de winkeliers heroverwe ging van het besluit eerst het Ha venplein te renoveren en pas daar na de Mosselboomgaard in te rich ten als betaald parkeerterrein. Dat verzoek hebben B en W niet inge willigd. De winkeliers leggen zich hier nu bij neer. De officiële winke- MIDDELBURG - Een 51-jarige man uit Duiveland is door de Middel burgse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van twee maanden. Hij heeft volgens de rechters moed willig de belastingdienst opgelicht. Daarnaast bepaalde de rechtbank dat de man ook nog eens acht maanden extra moet zitten omdat die straf nog als voorwaardelijk achter zijn naam stond. Hij is na melijk eerder veroordeeld voor be- Llik voei je v r i j „In de gemeenteraad komen tegen wil en dank is het zeker niet Ik heb het ial eerder gedaan. Maar het is de manier waarop waardoor het moeilijk is." Chiel Weezepoel, burger-commissielid voor D66 liersvereniging Neptunus deed dit al eerder. Ook de politiek doet nog volop mee aan het getouwtrek rond de plannen voor de Zierikzeese bin nenstad. Want ook CDA en LSD willen weten waarom B en W af wijken van het Verkeersplan uit 2008, waarin staat dat er eerst meer parkeerplaatsen aan de Mos selboomgaard moeten komen, voordat de auto's van het Haven plein worden geweerd. Het ge meentebestuur koos hiervoor om het samenvallen van de werkzaam heden te voorkomen. Als aanvul lende maatregel voeren zij al wel per 1 juni betaald parkeren in op de Mosselboomgaard, komt er een tijdelijk parkeerterrein achter het Huis van Nassau en wordt door het instellen van een blauwe zone het langparkeren in de wijk Malta voorkomen. In februari 2013 gaat dan de Mos selboomgaard voor achttien we ken op de schop. Op dit terrein ko men 37 nieuwe parkeerplaatsen. Voor de al bestaande parkeerplaat sen moet worden betaald, zodat als alternatief voor het Havenplein 127 plaatsen beschikbaar komen. Uit de antwoorden aan CDA en LSD blijkt verder dat de proef met eenrichtingsverkeer aan de Nieu we Haven moet wachten tot het Havenplein klaar is. Nog later wordt het gebied 't Sas betrokken bij de plannen. Eind dit jaar ko men B en W met een voorstel. lastingfraude. In zijn proeftijd ging de man weer de fout in, zo bepaal de de rechtbank. De nu uitgesproken straf is con form de eis van de officier van jus titie. Twee weken geleden vroeg de raadsvrouw van de man om een beperkte straf omdat de man de fraude niet bewust zou hebben ge pleegd en omdat zijn vrouw afhan kelijk is van hem. door Melita Lanting Goes Peary weg 19, (0113) 237923 Vlissingen Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 461710 ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland dringt bij mi nister Liesbeth Spies van Binnen landse Zaken aan op een wijziging van de Kieswet. Nu moet een raadslid altijd zelf toestemming ge ven om zich te laten vervangen bij ziekte. Dat kan niet als iemand in coma is en dus kan volgens de wet MIDDELBURG - Als de gemeente nog eens twee miljoen euro extra moet bezuinigen, komt ook het plan voor een nieuw theater op losse schroeven te staan. Volgens de LPM en de WD zijn hierover binnen de coalitie afspraken ge maakt. PvdA en CDA zijn hierin minder stellig. De vier partijen zit ten samen in de coalitie waarop het college van burgemeester en wethouders steunt. In februari is gesproken over wat er moet gebeuren als de gemeente te maken krijgt met nieuwe bezui nigingen. Er ligt al een pakket van zeven miljoen euro, maar uit Den Haag dreigt nog meer onheil. een raadslid dan niet vervangen worden. De gemeenteraad wil dat de wet hierop aangepast wordt en heeft een motie aangenomen waar in wordt gevraagd om dit op een zo kort mogelijke termijn te realise ren. De gemeenteraad leeft erg mee met Serge Vogelenzang, zijn fami lie en de fractie van D66. „De lege stoel van Serge doet ons als raadsle den iedere vergadering weer stil staan bij deze situatie en het liefst zouden wij hem in die stoel terug zien", zei Brigitte Troost namens alle raadsleden. „Een spoedig herstel van Serge is echter naar het zich laat aanzien helaas niet te verwachten. En hoe zeer het ons ook verdriet doet, ook op deze momenten moet er dan gekeken worden aan de zakelij- JSC door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Natuurmonu menten en Staatsbosbeheer zullen de komende tijd streng controle ren op loslopende honden in de natuur gebieden in Zeeland en op Goeree-Overflakkee. Deze actie wordt gevoerd omdat juist in het voorjaar de dieren extra kwetsbaar zijn. Voor de dieren in de natuurgebie den is het nu een hele drukke tijd. Vogels maken nesten, broeden eie ren uit en krijgen de zorg voor jon gen. Ook hazen en reeën krijgen jongen. ,-,Alle honden hebben - jachtin stinct," zegt Tom Visser van Na tuurmonumenten. „Dus niet al leen de jachthonden. Als een hond een dier ruikt, wordt dat in stinct geprikkeld. Veel honden heb ben de neiging de geurbron op te sporen. Omdat bijna alle dieren bang zijn voor honden, zullen ze opschrikken als een hond te dicht bij komt." Dat kan tot gevolg hebben dat vo gels de nesten verlaten en de jon gen of eieren ten prooi vallen aan roofvogels. Maar ook reekalfjes kunnen door de verstoring hun moeder kwijtraken en verhonge ren of in paniek de weg op ren- - nen.- Chiel Weezepoel uit Brouwershaven vertegenwoordigt D66 in de gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58