Groot nieuws voor kleinste kamertje 13 vrijdag 6 april 2012 Sommigen houden het heel sober in het kleinste kamertje van het huis. Anderen maken van de wc juist een creatieve uitspatting vol fotolijstjes, beeldjes of grappige tegels. We verzamelden de nieuwste potten en producten voor op het toilet. door Renske Schriemer Huisje vol papier De jonge Franse ontwerper Julie Gaillard stort zich op het ondankbare onderwerp van de toiletrolhouder. Hoewel, tik het woord in op internet en het zal je verbazen hoeveel verschillende modellen en exempla ren er zijn. De meeste zijn vooral een arma tuur, van kunststof of metaal: bevestiging aan de wand, twee armen, een kleine roede ertussen en dat is het. Gaillard brengt graag wat meer creativiteit en lol in het toilet. Haar oplossing voor de rol die je gebruikt en nog een paar extra rol len is een pakhuis voor al dat papier. De rol len verdwijnen uit het zicht in een houten huisje voor aan de muur, gemaakt in de Franse Jura van Fins berkenhout. Er is een brede versie waarin vier rollen twee rijen dik liggen opgeslagen. Via twee 'mondjes' kan het papier over het 'balkon' glijden. De smalle versie kan twee rollen herbergen en heeft maar één opening. Voor kleinverbrui kers, zeg maar. www.juliegaillard.com Pot 2.0 Ooit gingen innovaties in wc-potten over het verschuiven van vloercloset naar wand- closet. Die ontwikkeling, decennia geleden, zorgde voor meer ruimte en vloeroppervlak te in het kleinste kamertje. Ook het verdwij nen van de stortbak aan de wand ten faveu re van wc's met een ingebouwde stortbak of - nog beter - de stortbak weggewerkt in een halfhoog muurtje achter de pot, is allang in geburgerd. Tegenwoordig moet de pot zelf méér kunnen, vooral op het gebied van hy giëne. Zo meten we ons schoorvoetend zui delijke toilëtgewoontes aan met potten en brillen die wat extra's voor je doen. Neem de Sensowash van Duravit (foto bo ven), een pot met ingebouwde douche voor de onderkant. 'Voor een fris gewassen ge voel', zegt de fabrikant. Dus voor degene die meer wil dan slechts een wc-papiertje om de boel op te frissen na een boodschap. Ook Geberit voert een lijn die extra's in pet to heeft: de Aquaclean heeft een wc-bril met ingebouwd bidet. De verkoopcijfers doen ons nog niet duizelen, maar door deze innovaties gaan we wel meer eisen stellen aan persoonlijke hygiëne en de wc. ESI www.duravit.nl www.geberit.nl Schonere bril Behalve wc's voor schonere billen, zijn er in het sanitaire aanbod ook steeds meer scho ne brillen. De Sphinx-fabriek in Maastricht introduceert dit voorjaar potten zonder spoelrand in een aantal bestaande wc-pot- tenseries (de 300 en de 345, red.). In deze closets is een waterverdeler verwerkt die het spoelwater symmetrisch in het closet naar links en rechts leidt en ook naar bene den om het vuile water direct het sifon in te gieten. Een slimme vondst, want door de vormgeving zijn er nergens verborgen plek ken waar vuil zich kan ophopen. Of er iets in verstopt kan worden, weten ze bij Sphinx, want dat wil vooral op luchthavens nog wel eens voorkomen. Het zijn overigens niet alleen openbare of medische omgevingen als ziekenhuizen en bejaardencentra waar de pot aan populari teit wint. Ook gewoon thuis voelen veel mensen voor de randloze pot, omdat ze zo lekker makkelijk schoon te houden zijn. www.sphinxpro.nl foto's PR Pottenkijken Soms is het moeilijk voor te stellen, maar ie dereen bezoekt de plee, het kleinste kamer tje, het gemak of de bestekamer. Zelfs de ko ningin. Het is ook vaak de enige plek waar je - op bezoek of op reis - even op jezelf kunt zijn. Deze noodzakelijke voorziening spreekt, in al zijn verschijningsvormen, tot de verbeelding. Dus wat is er nou heerlijker dan ongegeneerd rondneuzen in het klein ste kamertje van een ander? Het wc-boek met de ondertitel Een onderhoudende reis langs toiletten over de hele wereld voorziet ruimschoots in die behoefte. Van piepklei ne blokhutjes in de Canadese wildernis tot de meest geavanceerde toiletmachines in Ja pan; van de traditionele Engelse donder- doos tot de bijenkorfhut in Swaziland. Ze staan er allemaal in. Leuk boek voor op de... juist! Reageren? wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53