i 5i Vanessa-huis aan de Singel NIEUW vrijdag 6 april 2012 Vanessa van Witteveen is dolblij met het huis dat zij en haar man Peter in Vlissingen hebben gekocht: het bord met 'verkocht' hebben ze bewaard. foto's Lex de Meester aanbieding, op de Koudekerkseweg. „Dat wilden we per se nog zien, maar de Singel had toen al zo'n verpletterende indruk ge maakt, dat we verloren waren. We hadden eerder in Schiedam een bovenwoning - ook jaren dertig - die dezelfde uitstraling had. Daar hebben we met enorm veel plezier ge woond. Dit huis was Schiedam, maar dan groter. 'Een Peter-en-Vanessa-huis', zeiden we tegen elkaar." Dat was begin zomer 2*011. „Ons bod werd geaccepteerd. Maar toen kwam er allemaal gedoe. We gingen nog eens kijken, naar ons nieuwe huis, en zagen dat er in de tuin een stukje touw gespannen was. Toen bleek op eens dat de tuin een stuk kleiner zou zijn, omdat de verkoper aan de achterburen be loofd had een deel te verkopen. De make laar vond het heel vervelend voor ons, maar, kon niets doen, zei hij. En het was wél ons droomhuis; dus wat doe jé dan? We heb ben het geaccepteerd. Met gekromde tenen, dat wel." Daarna was er nog een heleboel gedoe met erfgenamen die het onderling niet eens kon den worden. „De hele zomer hebben we in spanning gezeten. Toen we eindelijk het koopcontract konden tekenen, hebben we champagne gedronken. Wat waren we blij!" Boven is de verbouwing nog steeds gaande. „Er was al heel lang niets aan het huis ge daan, maar dat pakte prima uit. Allerlei au thentieke details waren bewaard gebleven en de basis was goed." Op de bovenverdie ping wordt nog volop geklust. De zolder is één grote, open ruimte geworden en dank zij Velux-ramen, voor een prikkie op Markt plaats gekocht, is het een mooie, lichte ruim te geworden. Beneden is een muur weggebroken tussen woonkamer en keuken. Op de plek van de muur is een keukenblok met zwartgranie ten aanrecht gezet. Alles zit fris in de verf. Opvallend is het vogeltjesbehang van PIP Studio. Ook het kloeke Chesterfield bank stel in 'antique lime' (een soort appeltjes- groen) eist de aandacht op. Wie heeft hier zijn stempel op het interieur gedrukt? „Ik", zegt Vanessa lachend. En dat is: speels, licht, soms gedurfd. Dat PIP-behang zul je niet bij iedereen zien. In de wc boven zit haar man een mozaïek te maken van stukgeslagen tegeltjes. Bijzon der kleurrijk. „Ik kan niet wonen in een wit huis met grijze bank en glazen tafeltjes", zegt Vanessa stellig. „Ik hou niet van glas en ik hou niet van grijs." Het enige grijze is de robuuste houtkachel die in de schouw ge plaatst is. Elke avond wordt die flink opge stookt. Een lot uit de loterij, vinden ze het huis. „Ei genlijk is er maar één ding jammer: dat we geen achterom hebben. Maar ja. Je kunt niet alles hebben." Het bord met 'verkocht' erop hebben ze be waard. Leuk voor de kleinkinderen. Het keukenblok met zwartgranieten aanrecht Koudekerkseweg 138, Vlissingen. „Een karakteristiek huis met een enorme tuin. Maar ik heb geen groe ne vingers. Bovendien moest er enorm veel aan het huis gebeuren. De vraagprijs was al verlaagd van 209.000 naar 179.000 euro." Kasteelstraat 110, Vlissingen. „Het stond te koop voor 179.000 eu ro. Ze waren al gezakt met de prijs. Het had een leuke woonkamer met houten vloer en openslaande deu ren naar de tuin, maar boven was het te klein voor ons gezin." Alles zit fris n de verf in het nieuwe onderkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51