Een echt Peter-en- io wonen Nieuw woningbouwproject wordt sluitstuk van wijk Groote Kreek in Hulst Duurzaam bouwen en maatschappelijk ondernemen centraal op Zwincollege Ontwikkeling nieuwe afzuigkappen gaat steeds een stap verder Eerste paal voor nieuwbouw in Vlissingse Oude Stad gebied vrijdag 6 april 2012 Na realisatie van het suc cesvolle project van 24 woningen aan de Stanley- straat te Hulst is Bax Vast goedontwikkeling BV uit Etten-Leur er in geslaagd om binnenkort te begin nen met de bouw van 17 woningen in Hulst. In samenwerking met WR-architec- ten, de gemeente Hulst, Woonstich- ting Hulst en aannemingsbedrijf Fraanje wordt een woningbouwpro ject uitgevoerd aan de Rie- beecklaan te Hulst, dat het sluitstuk is van de wijk Groote Kreek. Het worden 7 seniorenwo- ningen en 10 eengezins woningen. De seniorenwo ningen zullen levensloop- bestendig worden uitge voerd met onder meer een slaapka mer en badkamer op de begane grond. De eengezinswoningen zijn gericht op jonge gezinnen. Mensen en bedrijven die te maken hebben met duurzaam bouwen kun nen donderdag 3 mei terecht in het Zwincollege te Oostburg voor het evenement Duurzaam=Gewoon Doen! in de bouw. Sprekers zijn on der anderen Herman Wijffels, Jac ques Reijniers en Anne-Marie Rak horst. Het evenement is bedoeld voor iede re ondernemer die te maken heeft met duurzaam bouwen of gewoon interesse heeft in Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO). Er is een beurs voor duurzame on dernemers, met als hoofdonder werp duurzaam bouwen. Na de lezingen gaan de deelnemers terug in de schoolbanken om het met elkaar te hebben over Maat schappelijk verantwoord Onderne men in combinatie met duurzaam bouwen. Het programma begint om 15.30 uur. Het Zwincollege is gelegen aan de Nieuwstraat te Oostburg. Aanmelden kan op de website www.zeeland.nl Waar: Singel 258, Vlissingen Bouwjaar: 1933 Woomoppervflalk: 134m2 Perceeloppervlak: 137 m2 Inhoud: 477 m3 Indeling: zeven kamers (vijf slaapkamers), twee woonlagen en een zolder. Bijzonderheden: jarendertigwo- ning in het centrum, tuin op het westen. Gedateerd, maar royaal bemeten en vol oor spronkelijke details. Oorspronkelijke vraagprijs: 189.000 euro Laatste vraagprijs: 149.500 eu ro Gekocht voor: 139.00 k.k. Verkocht bij: M2 Makelaars Franke Kitchen Systems presenteert de nieuwe Maris afzuigkap. Deze stijl volle hoofdvrije afzuigkap is ontworpen door het be roemde design-duo King Miranda, bekend van hun ontwerp voor Scavoli- ni keukens. Daarnaast heeft de Maris de iF Design Award 2012 ontvangen. De Maris afzuigkap is uitgevoerd in geheel zwart glas of in een combina tie van een zwarte glazen achter plaat met roestvrijstalen panelen. Daarnaast is de Maris voorzien van een groot filter achter het paneel en een extra filter aan de onderzijde. De breedte van de Maris afzuigkap is 90 centime ter. Naast een strakke de- signlook heeft de Maris handige technische eigen schappen. Zo kent de af zuigkap drie standen en een extra intensieve venti- 1 - latie. Door het gebruik van een Touch 5 bedieningspaneel is het afzuigniveau heel eenvoudig in te stellen. Tevens kan de Maris zo worden ingesteld dat de afzuigkap na het koken de aangegeven tijd aanblijft en daarna automatisch uit gaat. Dit zorgt ervoor dat alle kook- luchtjes automatisch worden wegge nomen, ook na het koken. Woensdag is de eerste paal gesla gen voor het project 'Groote markt' te Vlissingen. Dat was het begin van de nieuwbouw van 91 nieuwbouw woningen in een van de oudste de len van Vlissingen: de Oude stad. Twee jaar geleden sloopte woning bouwcorporatie l'Escaut woonservi- ce 88 woningen om plaats te maken voor de 91 nieuwbouwwoningen die de corporatie op vier locaties in de Oude stad zal bouwen. Aan de Slijkstraat komen 22 heel diverse 'stadse' eengezinswoningen, alle be stemd voor de verkoop. Met de ont wikkeling van de nieuwbouw is veel rekening gehouden met de historie van het gebied. Geïnspireerd op be staande historische panden, krijgt de straat een afwisselend gevel beeld. Op de locatie aan de Grote Markt/Breewaterstraat komt een ap partementencomplex van vier woon lagen met 41 woningen en een par keerkelder. Tussen de Koestraat en Gasthuisstraat komen 28 apparte menten in twee woonblokken van twee en drie lagen. door Ondine van der Vleuten Kampioen verhuizen, noemt ze zichzelf lachend. In de afgelo pen twaalf jaar is Vanessa van Witteveen maar liefst tien keer van woning, en zes keer van woonplaats veranderd. Laatstelijk woonde ze in Schiedam, Rotter dam en Rhoon. En toen had het jonge ge zin opeens schoon genoeg van de drukke Randstad. In mei 2010 keerde Vanessa met haar man en twee jonge kinderen terug naar de plek van haar jeugd: Vlissingen. De zoektocht naar het ideale huis begon. Een huis waar ze nu eens niet binnen een jaar al weer weg zou willen of moeten. Aan de Singel vonden ze het. Deze woning, de tiende, is de plek waar Vanessa straks haar kleinkinderen hoopt te kunnen ont vangen, verklaart de Vlissingse stralend. - Ze zeggen wel eens dat een huis kopen meer uit emotie gebeurt dan met verstand. Of dat waar is of niet: de beslissing om dit huis te kopen was al genomen vóór Vanessa en haar man Peter het huis goed en wel ge zien hadden. „Het heeft denk ik een halve minuut geduurd. Toen we de hal instapten, wisten we stilzwijgend van elkaar dat dit het was. Toen hadden we nog niet eens bo ven gekeken." De makelaar had nog een ander pand ia de -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50