wf n9 Kringloophuisje vrijdag 6 april 2012 NAMEN Bart (56) en Trees Smits-van Velzen (57) BEROEPEN hij: technisch medewerker; zij: kleuterjuf in Oss WOONPLAATS Heesch TWEEDE HUISJE sinds 2010 FUNCTIE atelier (beeldhouwen), expositieruimte en 'tweede woonkamer' Klinkt simpeler dan dat het in de praktijk zal zijn geweest. „Viel mee. Net voordat de mannen met de sloophamers kwamen, is Bart - mijn handige echtgenoot - begonnen met slopen-met-beleid. Al het bruikbare mate riaal, van glas tot vloer delen en dakplaten, heeft hij verwijderd. De openslaande deu ren en de grote ramen zijn de basis geworden van ons chalet, de voorzijde. Het was nog een hele puzzel, maar vanuit die basis hebben we de rest kunnen op bouwen. We zijn heel tevreden met het resultaat." Bart en Trees Smits-van Velzen in hun zelf gebouwde 'kringloopchaletje'. foto's TvV Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept Varmiand, fTf De meeste staan in eigen tuin. door Jan van Mullem Wie net als ik is opgegroeid met De wondere wereld van Chriet Titulaer, gelooft dat robots ooit al onze vervelende huishoudelijke klusjes overnemen. Dat het zover nog niet is, twintig jaar na Titulaers laatste tv-uitzending, verbaast me. Maar nu is daar Windoro, de ramenlappende robot. Kan hij wat? Een test. door Cor-Peter Pasma Je zou bijna kunnen zeggen dat je schoonmoeder bij jullie in de achtertuin woont. Trees van Velzen: „Niet fysiek, maar op een symboli sche manier. Haar geest waart hier rond, zoiets. Niet dat ze er niet meer is; ze is in de negentig, maar nog al tijd springlevend. Het gaat om het chalet in onze ach tertuin. Dat is gebouwd met materialen uit haar on langs gesloopte woning. Van die prachtige dikke bal ken en al die mooie gebakken dakpannen. Zonde om weg te gooien, toch? Vond mijn schoonmoeder in ie der geval wel. Zij heeft een grondige hekel aan de hui dige wegwerpcultuur." Hergebruik is 'in', ook on der jongeren trouwens. „Dat klopt. Wat nog goed is en wat je kunt gebruiken, gooi je niet achteloos weg. Dat ben ik volledig met mijn schoonmoeder eens. Daar kwam voor mij nog bij dat ik altijd van een eigen chalet heb ge droomd. Zo'n mooi ro mantisch huisje in de tuin, hout met mooie krullen, een beetje Oos- tenrijk-achtig, je kent het wel. Dus toen dui delijk werd dat mijn schoonmoeders huis zou worden gesloopt, was het plan al snel ge boren om van het mooiste materiaal ons chalet te bouwen." En wat vindt je schoonmoeder ervan? „Zij heeft de voortgang van de bouw gevolgd. Op gezet te tijden haalden we haar op. Vond ze geweldig. Dan was ze oprecht ontroerd. Er zijn natuurlijk ook alle maal dingen in ons chalet verwerkt waar voor mijn schoonmoeder dierbare herinneringen aan kleven. Zelfs haar oude gordijnen hangen voor de ramen. Wat Bart en ik heel leuk vinden, is dat een vogelpaar tje een nestelplek onder de dakpannen heeft gevon den. En onder de vloer slapen egeltjes. Zó gezelllig!" Reageren en aanmelden? wonen@wegener.nl Ramenlaprobot Windoro bestaat uit twee schijven. De ene is verantwoordelijk voor de navigatie, de andere lapt het raam. Niet streeploos, jammer genoeg, foto's PR Cleanmate heeft de geteste versie van de Windoro niet in het assortiment opgenomen. Het bedrijf wacht op 'versie 2.0' die beter zal zijn toegerust op de Europese markt. Het is nog niet bekend wanneer die versie gereed is. Wie niet wil wachten, kan de geteste versie rechtstreeks uit Zuid-Korea halen. Bestellen: www.robotshop.com/ilshim-global-en.html Prijs: 539,99 dollar (405 euro). www.cleanmate.info

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49