Tuinmeubelen brengen 41 wonen vrijdag 6 april 2012 foto's Lex de Meester Lente. Het is tijd om naar buiten te gaan, de tuin in. De restanten van he vegen we weg. We maken ruimte voor de voorjaarsbloemen. Als de tuin klaar is voor de zomer, willen we er natuurlijk ook van kunnen genieten, we op zitten nu die kunststofstoelen echt passé zijn? Willen we grote so loungebanken op het terras of blijft het bij een simpele stretcher? En ho onderhoud? Kortom, waar moeten we op letten bij de aanschaf van door Elian van 't Westeinde m n eer en meer is on ze tuin een verleng stuk van de woon- kamer. Op het ter- k W H ras staat tegenwoor dig een eethoek, een ruime tafel met minimaal zes stoelen. De vol- waardige buitenkeuken heeft de barbecue vervangen. En wat je ook steeds meer ziet is een lounge bank voor de dagelijkse siësta naast een zitje op een schaduwrijk plekje. Het aanbod aan tuinmeubelen is nog nooit zo groot geweest. Stoe len, tafels, banken, ze zijn er in al le soorten en maten. Van trendy tot klassiek. Dat maakt voor veel mensen de keuze nog niet zo een voudig. Corné Tempelaars weet daar wel raad mee. Hij is eigenaar van Palladio in verzamelgebouw Binnenuit in Heinkenszand en ge specialiseerd in buitenmeubelen en buitenverlichting. „Koop wat je mooi vindt", tipt hij. „Zolang het tuinmeubel maar ondergeschikt is aan de tuin, is het goed. Ik verge lijk het maar met een knalrood kar pet in een woonkamer. Als je dat het eerste ziet als je binnenkomt, dan overheerst het te veel. Zo is het ook met tuinmeubelen." Bijna dertig jaar geleden is Corné Tempelaars begonnen als hovenier bij een tuincentrum waar hij uit eindelijk de verkoop van tuinmeu belen inrolde. Destijds bestonden de tuinsets veelal uit kunststof van de bekende merken Allibert en Hartman. Toen de teakhouten meubelen op hun hoogtepunt waren, zo'n vijf tien jaar geleden, besloot hij zelf een zaak met luxe tuinmeubelen te openen op de Westwal in Goes. In 2003 verhuisde hij Palladio naar Heinkenszand. In de showroom - ruim dertienhonderd vierkante meter - vind je de meest trendy buitenmeubelen van merken als Gloster, Royal Botanica en Tribu. Parasols, tafels, stoelen, tuinverlich- ting en royale loungebanken die in een woonkamer niet zouden mis staan. Voorin de showroom trekken kleurrijke designstoelen van Forest de meeste aandacht. Het Italiaanse merk Fast gaf de stoel een takjes motief 't Hippe, goed zittende stoeltje met armleuningen van alu minium is in verschillende kleu- De Gargantua van Extremis. Antraciet, zacht grijs, is soms beter dan wit; het trekt de aandacht min der weg van het groen in de tuin. ren verkrijgbaar. Verderop in de winkel ontkomt de Bounce chair van One Group niet aan een proefzit. Deze stoel dankt zijn naam aan de siliconenkabels die als zitting dienen. De ruimte tussen de kabels zorgt voor een 'bounce-effect', je krijgt het gevoel alsof je zweeft. Een klassiekertje is de Gargantua van Extremis, ontworpen in 1964. Dit is een ronde picknicktafel van hout met een onderstel van gegal vaniseerd staal. Rondom hangen vier in hoogte verstelbare banken. Handig voor gezinnen met kinde ren. Voor de kleintjes hang je de bank halfhoog. En wil je de tafel wat vergroten dan hang je gewoon de losse delen in de hoogste posi tie. Corné Tempelaars bezoekt het grootste deel van zijn klanten thuis. „Om een góed advies te ge ven moet ik weten hoe groot de tuin is, welke beplanting is ge bruikt. Zijn er veel grote groene planten of is de tuin verdeeld in kleurrijke bloemenborders? Die elementen bepalen wat past of be slist niet past in die tuin. Staat er bijvoorbeeld een blauw tuinhuisje achterin een min, dan zal ik nooit witte meubelen voorstellen. Wit trekt de aandacht, waardoor de min veel kleiner lijkt. Antraciet, zacht grijs is dan beter, dat valt weg in het groen." Naast de inrichting van de tuin kijkt Corné Tempelaars ook naar de woonplaats van zijn klant. „Op veel plaatsen langs de kust is de lucht zilt. Roestvaststaai is daar voor gevoelig, er kunnen roestvlek- jes op komen. Ik adviseer in dat ge val een speciale chemische behan deling: elektrolytisch polijsten. Daardoor gaat het glimmen en blijft het materiaal mooi." Over het onderhoud van de meu belen is de buitenmeubelspecialist kórt: „Moderne materialen zijn on- derhoudsvriendelijk. Laat het ge rust vier seizoenen buiten staan. Neem bijvoorbeeld Leisure-Tex, dat is een polyester draad met een coating. Dat materiaal is zelfs chloorbestendig. Meubelen hoe ven dus niet afgedekt te worden in de winter. Natuurlijk is het makke lijker als je het wel doet, dat scheelt een hoop poetswerk in het voorjaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44