'Zeeland mag niet de dupe worden' Bleker verwacht snel besluit Brussel commentaar Dure amnestie vrijdag 6 april 2012 Meer puzzelen? Ga naar www.lekkerpuzzelen.ni Renesse Eerste en tweede paasdag winkels in centrum Tweede paasdag Life Garden 10-17 uur Zonnemaire Tweede paasdag Interieur Paauwe 11-18 uur Zierikzee Tweede paasdag winkels in centrum open Walhout 13-17 uur Poortvliet Tweede paasdag Woonboulevard rtvliet 10-17 uur Wilhelminadorpj Eerste en tweede paasdag Hansa 10-17 uur; Kapelle Tweede paasdag Bas Mar de Jager 12-17 uur SSK Keukenstudio 10-17 uur Kruiningen Tweede paasdag TMC 10-17 uur Terneuzen Tweede paasdag Woonboulevard 12-17 uur! Hulst Eerste en tweede paasdag Morres 10-18 uur winkels binnenstad open Brugman Keukens en Badkamers 10-18 uur Keukenconcurrent 10-18" uur Tweede paasdag Karwei 9-17 uur Beter Bed 10-17 uur Boerenbond 10-17 uur Life Sc Garden 10-17 uur Axel Tweede paasdag Pot 12-18 uur Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Zelfs als Desi Bouterse door de rechter schul dig wordt bevonden aan betrokkenheid bij de Decembermoorden, dan nog zal hij niet achter de tralies verdwijnen. Want het Suri naamse parlement biedt de da ders amnestie. Nederland toont zich verbolgen en roept de am bassadeur terug. Dat is een krachtig diplomatiek signaal. De ergernis over het buiten spel zetten van de rechterlijke macht is oprecht, maar ook wat naïef. Een meerderheid van de Surinaamse bevolking hielp Bouterse twee jaar geleden aan de macht. Het kan nauwelijks verbazing wekken dat de voor malige couppleger zijn positie met hand en tand verdedigt. De consequenties: verstoring van de balans tussen politieke en justitiële machten; een groeien de kloof tussen voor- en tegen standers van de huidige presi dent en verstoring van de inter nationale verhoudingen. Die re kening belandt uiteindelijk bij de vergevingsgezinde Surinaam se kiezers die Bouterse twee jaar geleden een kans gunden. door Jeffrey Kutterink den haag - De Europese Commis sie geeft voor 20 april aan of de al ternatieve ontpolderingsplannen van het kabinet de natuur in de Westerschelde voldoende herstel len. Dat verwacht staatssecretaris Henk Bleker (Natuur). Inhoudelijk wil hij niet ingaan op wat nu wordt besproken. Wel zegt hij dat er volgende week nog 'op hoog ambtelijk niveau' overleg is tussen zijn ministerie en Brussel. PW-Kamerlid Richard de Mos heeft gisteren Kamervragen ge steld aan Bleker naar aanleiding van een rapport waarin zou staan dat ontpoldering het overstro mingsgevaar van de Westerschelde en Zeeschelde vergroot. Volgens bureau Engineers Archi tects Project Managers zal vooral de Doelpolder, waarin kerncentra les staan, kwetsbaarder worden. Na ontpoldering van de Hedwige beschikt de Doelpolder niet langer over een secundaire en tertiaire waterkering bij een stormvloed vanuit het noorden en het noord westen, aldus het rapport. Daar door is bij een overstroming van de Doelpolder de kerncentrale niet meer bereikbaar. Bovendien maken de plannen voor de aanleg van het Saeftinghe dok, in de ha ven van Antwerpen, de Doelpol der nog kwetsbaarder. den verdeeld. Op termijn slaan die vooral neer in provincies met veel dijken. Waterschap Scheldestro- men ziet de kosten daardoor vanaf 2030 jaarlijks met 4 tot 5 miljoen euro stijgen (afhankelijk van de zeespiegelrijzing en eventuele aan passing van de normen). De kos ten zullen (deels) moeten worden doorberekend aan de Zeeuwen. Ka merlid Lutz Jacobi heeft inmiddels een debat aangevraagd. „Tussen de waterschappen in Nederland moet solidariteit aanwezig zijn." Begin december zei staatssecreta ris Joop Atsma (Infrastructuur) nog in de Kamer dat 'de Zeeuwen niet een onevenredig hoge reke ning mogen gaan betalen voor de bescherming tegen het water'. In een overleg deze week zei hij dat 'solidariteit het vertrekpunt moet zijn'. Maar hij zei ook dat 'de wa terschappen zelf hebben inge stemd' met de kostenverdeling. Hij laat de gevolgen van de nieuwe kostenverdeling voor de water schapstarieven in. kaart brengen. door Jeffrey Kutterink ABC VAN STILDE WEEK Lees het kleine abc van Palmpasen tot en met Stille Zaterdag op www.pzc.nl/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl den haag - Zeeland en Friesland mogen er niet de dupe van wor den dat ze meer dijken en water hebben dan andere provincies. De kosten voor waterveiligheid moe ten evenredig over alle provincies worden verdeeld. Dat vindt de PvdA in de Tweede Kamer. Rijk, provincies, gemeen ten en waterschappen hebben vo rig jaar afgesproken dat de kosten voor waterveiligheid anders wor- Goes Tweede paasdag Woonboulevard 13-17 uur Heinkenszand Sunshine 12-17 uur Tweede paasdag I Dominicus 10-16uur Binnenuit 11-17 uur I Jeremiasse fiets fitness 10-17 uur Donja Odijk foto's ANP Burgh-Haamstede Eerste en tweede paasdag winkels in centrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3