31 Studie gaat bij Deprez voor het voetbal M Programma Bazen Vuelta langs Friese elfstedei Zesde Wielerronde van Nisse Jeugdrenners koersen in Nieuwdorp Judoka's op tatami in Clinge Paaspuzzeltocht Mac De Zeeuwen Paasloop van Breskens Runners vrijdag 6 april 2012 Een duel met Feyenoord of Ajax. Volgend seizoen zou het zomaar realiteit kunnen zijn voor Kloetinge. Als de ploeg van trainer Diederik Hiensch namelijk morgen de beker wedstrijd wint van Terheijden, doet de zaterdag- hoofdklasser volgend seizoen mee in het KNVB-bekertoernooi. De negentienjarige Kloetinge-aan- valler Bart Deprez droomt er stiekem van. door Bob Maes KLOETINGE - Zoek op internet op 'Bart Deprez' en je komt uit bij ie mand die alles van koffie afweet. Als je even naar beneden scrollt, kom je toch al snel bij een naamge noot uit: de voetballer Bart De prez. Amper negentien jaar heeft hij dan ook al best wat naam ge maakt. Toen hij tweedejaars B was, verruilde hij 'zijn' club Kloe tinge voor de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland. „Daar was niet ieder een bij Kloetinge zo blij mee", kijkt Deprez terug. „Ze waren niet boos op mij, maar op JVOZ. Die club heeft toch een beetje de naam overal talenten weg te pluk ken." Hoewel hij er veel speelde, hield de student economie in Rotter dam het niet lang vol in Kortgene. Omdat hij in zijn eindexamenjaar zat, was school moeilijk te combi neren met de trainingen. Deprez: „Het was ook best een eind reizen naar JVOZ. Ik had het ook steeds minder naar mijn zin. Ik kon het ZATERDAG Zaterdagvoetbal. Hoofdklasse B: LRC-Zwaluwen, RWH-Scheveningen, Nivo Sparta-Hoek. Eerste klasse C: Zaamslag-WGZ, Alm- kerk-WC'68, Stedoco-De Zwerver, Alblas- serdam-Oranje Wit, Rijsoord-Sliedrecht, GPC Vlissingen-SC Everstein, Heinenoord- Roda Boys/Bommelerwaard. Tweede klasse E: Bruse Boys-Dauwendae- le, Arnemuiden-Terneuzense Boys, Se- rooskerke-DFS, Klundert-Nieuwdorp, SSV'65-Duiveland, Dinteloord-Yerseke, Zwaluwe-lnternos. Derde klasse B: Rillandia-Tholense Boys. Vierde klasse A: Apollo'69-Kruiningen (beslissingsduel om tweede periodetitel). Zondagvoetbal. Eerste klasse C: Rood Wit V-Best Vooruit (19.30 uur), Braban- tia-Geldrop/Houta Bouw (20.00 uur). Vrouwen. Hoofdklasse A: Oranje Nassau 2-CSW (12.00 uur), Odysseus'91-Oostka- pelle (12.30 uur), Wartburgia-The Knickerbockers, Qerterp-DTS'35 Ede, Be Quick D-Ter Leede 2 (15.00 uur), HZW-SC 't Zand (15.00 uur). Eerste klasse A: CJ W-Rijn vogels (13.00 uur), Lisse-Barendrecht (13.00 uur), Delta Sports'95 FC-Reiger Boys 2 (13.00 uur), Smerdiek-Jodan Boys (15.00 uur), niet altijd goed vinden met mijn team." Spijt heeft Deprez echter niet van zijn overgang naar de Zeeuwse jeugdopleiding. „Ik heb er ontzettend veel geleerd, vooral van Dolf en Gérard." Vier spelers van JVOZ, uit diverse leeftijdscategorieën, spelen vol gend seizoen in de jeugd van FC Twente. Had Deprez daar niet graag bij willen zitten? „Tja, dat is heel leuk voor die jongens. Het is ook het doel van JVOZ. Als ik was gevraagd? Ik was niet gegaan. Voor mij ligt de focus op school." Het is eigenlijk de leidraad van De prez in zijn voetballoopbaan. Hij is gek van het spelletje, maar zijn op leiding komt op de eerste plaats. Toen hij halverwege vorig seizoen terugkeerde naar Kloetinge trainde hij een aantal keer mee bij Kloetin ge 1, toen nog onder leiding van CeesHoutepen. Hij kon dit sei zoen ook bij het eerste elftal begin nen, maar hij koos er zelf voor dat niet te doen. „Ik was net begon nen aan mijn opleiding in Rotter dam. Daarom wilde ik in het twee de beginnen. Kon ik wennen aan het niveau." Een goed half jaar later maakte hij alsnog de overstap naar het eerste team. De eerste twee wedstrijden speelde hij twintig minuten mee bij de ploeg die ondertussen geleid werd door Diederik Hiensch. Te gen LRC speelde hij voor het eerst in de basis; een week later, tegen Zwaluwen, maakte hij zijn eerste doelpunt voor Kloetinge. Toch is er qua prioriteitenstelling voor De prez weinig veranderd. „Ik reis van uit Rotterdam terug om te trainen, maar als ik moet leren blijf ik ge woon thuis." WIJ-Berkel (15.00 uur). Tweede klasse B: Papendrecht-IJzendijke (12.30 uur). Districtsbeker. Kwartfinale: Kloetinge- Terheijden (17.00 uur). MAANDAG Zaterdagvoetbal. Hoofdklasse B: Kozak ken Boys-Nivo Sparta (16.00 uur). Eerste klasse C: Heinenoord-Zaamslag, Roda Boys/Bommelerwaard-Almkerk, Al- blasserdam-De Zwerver. Zondagvoetbal. Eerste klasse C: Jeka-Longa, Goes-WSC, Vlissingen-EFC, PSV-IFC, Nemelaer-Terneuzen. Tweede klasse E: EBOH-RCS (14.00 uur), TSC-BSC, Halsteren-Unitas, Moerse Boys-Dosko, Aardenburg-Haarsteeg, Uno Animo-RKDVC, Madese Boys-Roosendaal. Vrouwen. Hoofdklasse A: CSW-SC 't Zand (12.00 uur), Oranje Nassau 2-Wart- burgia, Odysseus'91-Be Quick D, Oer- terp-HZW, SSS-Ter Leede 2 (15.00 uur), Oostkapelle-The Knickerbockers (15.00 uur). Vrouwen. Zondagvoetbal. Derde klasse C: Terneuzen-Bavel 2 (12.30 uur). Districtsbeker. Kwartfinale: Inter nos-Steen. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. De studieboeken zal Deprez mor gen even vergeten, als hij met de Bevelandse ploeg aantreedt tegen Terheijden in de kwartfinale van het bekertoernooi. Hoewel die club een derdeklasser is, staan de Brabanders dit seizoen bekend als reuzendoder. De hoofdklassers ASWH en Hoek werden al over de knie gelegd. „Als ze één keer zo'n tegenstander uitschakelen, denk je nog 'oke'. Maar twee keer kan geen toeval zijn. We mogen ze ab soluut niét onderschatten", klinkt de aanvaller streng. „Dat hebben Hoek en ASWH misschien wel ge daan. Daar mogen we niet intrap pen." Als de halve finale bereikt wordt, volgt er nog een leuke bijkomstig heid voor de groen-witten. De ploeg plaatst zich dan automatisch voor de eerste ronde van de KNVB-beker. „Het perfecte plaatje is natuurlijk een wedstrijd tegen Feyenoord, mijn favoriete club. En of we uit of thuis spelen maakt me niet uit. Winst of verlies eigenlijk ook niet." Misschien kan Deprez zich dan in de kijker spelen bij een ploeg die nóg hoger speelt dan Kloetinge. Hoewel hij op zijn plaats is bij de club, zou hij het best nog eens ho ger willen proberen. Maar dat is voor de toekomst. „Eerst maar eens wennen aan de hoofdklasse en dan zie ik wel verder." Wie weet staat de voetballer over een paar jaar boven de koffiespecia- list bij de-zoekresultaten op inter net. Is het niet als voetballer, dan als zakenman. Of zoals hij het zelf zegt: „De studie blijft mijn hoofd doel. Daar kan ik uiteindelijk van rondkomen. Van voetbal niet." ASSEN - De directie van de Ronde van Spanje brengt dinsdag 10 en woensdag 11 april een bezoek aan de provincies Friesland en Dren the. De bazen van het organiserende Unipublic rijden onder meer met een bus de Friese elfstedenroute en bezoeken Emmen, dat zich heeft opgeworpen als mogelijk startplaats van de Vuelta in 2015. De organisatie van de Ronde van Spanje wil graag in dat jaar weer starten in Drenthe, net zoals in 2009. De Stichting La Vuelta Ho- landa 2015 onderzoekt de mogelijk heden en hoopt op voldoende fi nanciële steun. Voor de editie van 2015 heeft de stichting een etappe in gedachten langs de elf Friese ste den en een deel van de Afsluitdijk. Ook de provincie Zeeiand wil in 2015 de Vuelta binnen de provin ciegrenzen hebben. Kijk vmr de voSSedsge ageoda @p www.pze.h8/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl De Stichting Wielercomité houdt de zesde Wie lerronde van Nisse. De wedstrijd staat onder aus piciën van Trimbelangen Midden Zeeland. Het is het eerste reguliere treffen in het wedstrijdcir cuit voor de trimmers. Het parkoers loopt via het Dorpsplein, de Paul Krugerstraat, de Note- boomdijk en de Van der Poest Clementstraat. De amateurs B starten om 13.00 uur. Een mi nuut later beginnen de S/P-renners aan hun wedstrijd. De amateurs 40+ gaan om 14.15 uur van start en de amateurs A om 15.30 uur. De permanence is in het plaatselijke dorpshuis. Jeugdwielrenners komen volop aan bun trekken tijdens de inmiddels traditionele Jeugdronde van Nieuwdorp. Het parkoers heeft een lengte van drie kilometer en loopt gedeeltelijk door de pol ders rond het dorp. Met name de Zeeuwse wie lerclub Theo Middelkamp is tijdens deze wed strijd goed vertegenwoordigd in eigen omgeving. Ook wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen is van de partij. Verder komen ID-renners in actie. Het programma: 12.00 uur: Delta dikkebandenwedstrijd voor de jeugd, 13.00 uur: categorie 1, 14.50 uur: ID-renners, 15.30 uur: categorie 5. In schrijven bij café 't Ploegje. De start is aan de Havenweg Judovereniging Clinge houdt voor de tiende keer haar toernooi voor de jeugd. Deelname in dorps huis Malpertuus staat open voor beginnende ju doka's tot en met zeventien jaar. Het aantal inschrijvingen overstijgt de tweehon derd. Naast Nederlandse clubs maken ook vereni gingen uit Vlaanderen hun opwachting in Clin ge. Het gaat om Berlare, De Boevere, Clinge, Del ta, Hontenisse, Kemzeke, Sinaai, Hamme en Geelhoed. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt paasmaandag een puzzel-gezelligheidsrit voor het hele gezin, waar iedereen aan mee kan doen met auto, motor of scooter. Inschrijven is 13.30 tot 14.00 uur in Sporthal De Stenge te Heinkens- zand. Het gaat om een eenvoudige rit voor de be ginnende deelnemer. Zij gaan van start met een routebeschrijving die punt voor punt afgewerkt moet worden. Ook zijn er routecontroles onder weg om de puzzelaars op de juiste route te brengen. Iedere deelnemer ontvangt een leuke prijs. De stichting Breskens Runners biedt atleten en atletes op paasmaandag de gelegenheid om de vermoeienissen van Pasen uit de benen te lopen. Vorig jaar had deze loop een sterke bezetting met een erepodium dat er niet om loog. Edwin de la Ruelle, Martijn de Kok en Eric Cappon mochten zich toen laten huldigen. Ook dit keer rekent de organisatie op een goede bezetting. Er is keuze uit drie afstanden: 3900, 6900 en 9900 meter, waarvoor de start om 11.15 uur wordt gegeven. De jeugdloop start om 11.00 uur op het strand in de omgeving van Breskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31